سرعت بارگذاری وب سایت نیز یکی از عوامل سنجش کیفی کار هست کمک زیادی نمی کند ، چون عوامل مختلف دیگری نیز درگیر این بازی هستند.

GTMetrix چه کارهایی را برای ما انجام می دهد ؟

 

مروری مختصر بر  GTMetrix

GTMetrix یک برنامه وب است که مجموعه‌ ای از ابزارها را برای کمک به آنالیز و بهینه‌ سازی وب سایت ارائه می‌دهد. توسعه دهندگان یک نسخه رایگان با برخی ویژگی‌ ها ی اساسی باز می‌کنند ، اما برنامه‌ ها ی پرداخت برای بخشی از کاربرانی که وب سایت‌ها ی چندگانه دارند و می‌توانند از آنالیز سریع‌تر ، دسترسی به API ها یا ضافی ، پایش URL ساعتی ، و گزارش PDF بر چسب سفید بهره‌مند شوند در نظر گرفته اند. دریک نگاه ، کاربران می‌ توانند خلاصه‌ ای از عملکرد وب سایت خود را به سطح صفحات فردی نگاه کنند . دفعات بارگذاری صفحه ، اندازه صفحات ، و تعداد کل در خواست‌ ها ی کاربر در دسترس است ،  همچنین مقایسه عملکرد با سرعت بارگذاری متوسط سایت‌ ها ی دیگر آنالیز شده با GTMetrix ، تعداد زیاد ی از نمودار ها و جداول اطلاع‌ رسانی در اختیار شما قرار خواهند گرفت . و ما امروز به برخی از نکات قابل‌ توجه در این سرویس نگاه خواهیم کرد.

ملاحظات مهم پیش از تحلیل وب سایت شما

قبل از کار کردن با هر ابزار آزمایش سریع وب سایت ، بسیار مهم است که درک کنیم که یک تست سرعت منفرد به ویژه در رسیدن به درک خوب ازسرعت بارصفحه وب سایت شما موثر نیست . همانطور که قبلا اشاره کردیم ، اندازه‌گیری دقیق سرعت بارگذاری وب سایت می‌ تواند دشوار باشد ، چون تعداد ی از عوامل مختلف در این  قبیل موارد به نمایش در می‌آیند:
  • با کارگذار فعلی (به ویژه اگر به اشتراک گذاشته شود )
  • تعداد بازدید کنندگان جاری
  • سرعت اتصال کاربر
  • نزدیک ی کاربر به کارگزار شما
  • و عوامل دیگر
بنابراین برای رسیدن به داده‌ ها ی قابل‌ اطمینان ، باید چندین آزمایش سریع در زمان‌ های مختلف روز ، هفته ، و شاید حتی یک ماه انجام دهید .   به طور ایده‌ آل ،  شما اطلاعات رااز حدود یک تست در ساعت برای یک یا دو هفته جمع‌آوری می‌کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که یک سرعت متوسط دقیق‌تر در صفحه وبسایت خود داشته باشید.

 حساب های غیر رایگان GTMetrix

اگر یک حساب پرداختی داشته باشید، پنل GTMetrix به شما این امکان را می‌دهد که یک زبانه تاریخچه را ببینید. این ویژگی نتایج را از تمام تست‌های چند گانه خود جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در یک نمودار نشان می‌دهد. این یک راه عالی برای رسیدن به ظاهر تصویری سریع از زمانی است که سایت شما در بهترین حالت خود انجام می‌دهد ( که برای محدود کردن چارچوب زمانی تغییرات ایجاد شده )، و یا اینکه چگونه سرعت بارگزاری را در طول زمان بهبود بخشید . شما همچنین به یک بخش ویدئویی دسترسی خواهید داشت، که ویدئو واقعی بارگزاری صفحه شما را نمایش می‌دهد – البته این امکان ممکن است جالب باشد، اما در حقیقت، این خیلی مفید نیست.   شایان‌ذکر است که سرعت بارگذاری وب سایت شما تنها اطلاعات ارزشمندی نیست که می‌توانید از یک فاز تست طولانی مانند آنچه که در اینجا پیشنهاد کردیم ، بدست آورید. شما همچنین نسبت به الگوهای ترافیکی خود کمی بینش پیدا خواهید کرد، مانند زمانی که اکثر بازدیدکنندگان در سایت شما حضور دارند و در چه زمان‌هایی از روز. در تئوری، شما می‌توانید از این اطلاعات برای به روزرسانی های استراتژیک مانند افزودن محتوای جدید یا تبلیغات استفاده کنید.

مکان،مکان،مکان

تصور اینترنت به عنوان یک فضای” ابری ” ساده است، اما در واقعیت فیزیکی هم وجود دارد. بنابراین، نزدیکی فیزیکی به یک سرور، تاثیر اماری بر سرعت بارگذاری دارد. به همین دلیل است که GTMetrix تست‌های سرعت را از مکان‌های مختلف انجام می‌دهد. شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا در سطح محلی و یا در سطح جهانی تست کنید یا خیر. نتایج آزمون سرعت محلی ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد اگر وب سایت تان به یک منطقه خاص سرویس بدهد ( به عنوان مثال، به عنوان یک کسب‌وکار کوچک )، دولت، یا کشور. بالعکس ، شما ممکن است بخواهید سرعت بارگذاری صفحه میانگین جهانی وب سایت خود را کشف کنید، که در این صورت انتخاب یک یا دو سرور از هر قاره معقول است. فقط به خاطر داشته باشید که تست سرعت، سرعت بارگزاری صفحه را نسبت به مکان سرور شما تعیین خواهد کرد، نه مکان شما.  

تنها صفحه ی اصلی (home page) را تست نکنید

اکثر محتوا در وب سایت شما کجاست ؟ آیا در صفحه اصلی است، یا در زیر صفحات فرعی قرار داده شده‌است ؟ اگر وب سایت شما شبیه اکثر موارد است، اکثریت وسیعی از محتوای شما  – چیزهایی که بازدیدکنندگان آن را بازدید می‌کنند – در واقع در صفحه اصلی نیست. همچنین احتمال دارد که صفحه اصلی شما شامل برخی اطلاعات پایه‌ای باشد و به عنوان چیزی از پورتال برای بقیه سایت شما عمل کند، بنابراین اندازه فایل واقعی آن احتمالا بسیار کوچک است، به این معنی که ممکن است سریع‌ترین صفحه بارگیری در صفحه وب شما باشد. نکته در این است که اطلاعات جالب و جالب تری را با تست تعدادی از صفحات فرعی دریافت خواهید کرد . شما مجبور نیستید همه آن‌ها را تست کنید – این موضوع برای برخی وب سایت‌ها بسیار غیرعملی است – اما امتحان کنید و یک تنوع نسبتا جامع، مانند پست‌های وبلاگ، صفحات وب سایت، صفحات یک محصول و یا هر صفحه‌ای که به سادگی در مورد آن کنجکاو هستید را انتخاب کنید.  

تفسیر مناسب گزارش‌ها PageSpeed و YSlow در GTMetrix

Google PageSpeed

  GTMetrix به شما اطلاعاتی را از گوگل PageSpeed و !YahooYSlow  ارائه خواهد کرد.  اساسا این راه‌حل گوگل برای ارزیابی عملکرد سرعت وب سایت برای دستگاه‌های رومیزی (PCs و labtops ) و موبایل است. نمره ای بین 0 تا 100 ارائه می دهد و گوگل می گوید نمره 85 یا بالاتر نشانه این است که وب سایت خوب عمل می کند.بارگذاری صفحه بالای – برابر ( اولین بخش مرئی صفحه ) و برای بار کامل صفحه اندازه‌گیری می‌شود.  

Yahoo! YSlow

  YSlow  یك ابزار یاهو است كه می تواند یک صفحه را تجزیه و تحلیل كند و تلاش كند توضیحاتی راجع به چگونگی بارگذاری آن ارائه دهد (YSlow، “چرا آهسته”، آن را دریافت می كند؟). این نمره عددی و همچنین چک لیست پیشنهادات را ارائه می دهد. این ابزار همچنین خلاصه ای از اجزایی را ایجاد می کند که صفحه و آمار عملکرد فعلی را ایجاد می کنند.  

چگونه نتایج را بررسی کنیم

  در حالی که هر دو PageSpeed و YSlow به طور کلی با هدف ارایه یک نوع اطلاعات به کاربران ارائه می‌شوند، آن‌ها این کار را از طریق روش‌های مختلف انجام می‌دهند. بنابراین، استفاده از هر دو سرویس می‌تواند به شما دیدگاه دیگری درباره نحوه افزایش سرعت بارگذاری وب سایت بدهد. معمولا امتیاز شما باید نسبتا در هر دو سرویسمشابه باشد، اما ممکن است یکی از آنها چیزی را در نظر بگیرد که دیگری نگرفته است. GTMetrix این کار را با ارائه نتایج هر دو تست در یک مکان مناسب، آسان می‌سازد.   در حال حاضر، هر دو خدمات 0 تا 100 درصد نمره را ارائه می دهند. در واقع، این نباید مقیاس اصلی شما برای افزایش باشد. نمره ممکن است حتی برای یک صفحه به خوبی بهینه سازی شده کمتر از 85 (یا 75 یا 70) باشد – شاید صفحه شما با همان سرعت که بتوان انتظار داشت در حال بارگیریاطلاعات فشرده است . به جای تمرکز بر نمرات بیش از حد، آنها را به عنوان دستورالعمل های کلی که بخشی از کل بزرگتر هستند و از بهترین قضاوت شما استفاده می کنند را مشاهده کنید. تمرکز واقعی شما باید بر روی تعداد واقعی ثانیه‌ها برای بار کردن صفحه باشد – این عددی است که در واقعیت مهم است، نه نمره تعیین‌شده توسط Yslow یا PageSpeed.

یاد بگیرید که آبشار GTMetrix را دوست داشته باشید

[caption id="attachment_1433" align="aligncenter" width="867"] GTmetrix[/caption] ابزار ” آبشار ” درون پانل GTMetrix ابزار بسیار مفیدی برای تعیین دقیق این است که چرا یک صفحه به کندی بارگذاری می‌شود. اگر با firebug خالص آشنا هستید، این ابزار آشنا به نظر می‌رسد – اما اگر نیستید ، نگران نباشید. تفسیر این نتایج نسبتا آسان است و می‌تواند درد سر  اینکه چرا یک صفحه به سرعت در حال بارگیری نیست را کاهش دهد. ابزار آبشار هر جز را در یک صفحه تحلیل می‌کند و مراحل لازم برای آن صفحات را نمایش می‌دهد تا از سرور به کاربر و چگونگی انجام هر گام منفرد را نشان دهد.

شما شش معیار برای اندازه‌گیری آن خواهید داشت :

  • جستجوی DNS
  • زمان سپری‌شده برای اتصال
  • میزان طول صفی که مرورگر انتظار یک اتصال را دارد
  • زمان انتظار تا زمانی که سرور با داده‌ها پاسخ دهد ( به اصطلاح the، یا زمان اولین بایت )
  • چه مدت طول می‌کشد تا داده را دانلود کرده و تماشا کند.
تمام این مراحل ( باید ) به سرعت انجام شود، و ابزار آبشار هر مرحله جداگانه را ثبت می‌کند ، بنابراین می‌توانید آن‌هایی را که باعث یک اختلال شده‌اند، کاهش دهید. به عنوان مثال، اگر the کاملا بالا باشد، این می‌تواند نشان دهد که مشکل طرف سرور است. اگر زمان دانلود و مشاهده صفحه بالا باشد، این می‌تواند به این معنی باشد که صفحه باید بیشتر بهینه‌سازی شود ( به عنوان مثال، با فشرده‌سازی تصویر (

استفاده از GTMetrix در وب سایت های WordPress

GTMetrix ، همه چیز را به طور شگفت آوری برای کاربران WordPress را آسان می‌کند. شما می‌توانید یک متصل شونده کامل را برای سیستم مدیریت محتوا دانلود کنید، و راه‌اندازی آن نیز کاملا ساده است – شما فقط ایمیل و کلید API را وارد می‌کنید.   GTMetrix توصیه می‌کند که قبل از انجام هر گونه تغییر یک آزمایش اولیه انجام دهید ( یا تست‌ها ) تا این که شما بتوانید اطلاعات اولیه ای از سرعت قبل از انجام تغییرات داشته باشید.   هنگامی که شما این اطلاعات را جمع‌آوری کردید، آن‌ها توصیه می‌کنند که اگر شما نصب متصل شونده کلی W۳ ندارید ، آن را نصب کنید. این متصل شونده بسیار محبوب بر روی بهینه‌سازی WordPress با پنهان کردن کل وب سایت شما متمرکز است. توسط مت ، جان چو و هزاران کاربر WordPress استفاده می‌شود – نکته اینجا این است که در عمل نیز خوب است. سپس،  GTMetrix پیشنهاد پلاگین WP Smush را می‌دهد. این پلاگین بهینه سازی تصویر در همه جا حاضر نیست، بلکه باید باشد. این برنامه از فشرده‌سازی برای پردازش  JPEG، GIF، و PNG برای همه تصاویر موجود استفاده می‌کند، همچنین هر فایل جدیدی که شما به نصب WordPress را آپلود می‌کنید. تصاویر – حتی ones بزرگ – به ۱ مگابایت یا کم‌تر تبدیل خواهند شد.   پس از نصب و پیکربندی هر دوی این پلاگین ها،  GTMetrix  درخواست می‌کند که یک تست سرعت دیگر اجرا کنید.[ نتایج باید به طور قابل‌توجهی بهتر باشد – اما اگر می‌خواهید نصب WordPress را حتی بیشتر بهینه کنید، آمدیا برای شما چند پیشنهاد دیگر نیز دارد.  

بهینه‌سازی سرور برای WordPress

اولین قدم بررسی تنظیمات میزبان وب است. اگر از میزبان مشترک یکی از هزاران شرکت استفاده می‌کنید که مکان‌های سرور ارزان و عمومی ارائه می‌کنند، شانس خوبی وجود دارد که شما یک بهبود اساسی در سرعت بار صفحه را با ارتقا به یک سرور مجازی خصوصی و یا یک سرور اختصاصی داشته باشید. بهتر است شرکت میزبان وب سایت شما میزبان یک سرور به ویژه برای WordPress باشد.

JavaScript را به تعویق بیاندازید

اگر وب سایت تان از جاوا اسکریپت یا دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی استفاده می‌کند، سعی کنید مطمئن شوید که این کار ” معوق ” است، به این معنی که در آخر صفحه شما لود می شود. زمانی که یک کاربر جاوا اسکریپت را از یک وب سایت بازیابی می‌کند، داده‌ها باید دانلود، تجزیه، و متعاقبا اجرا شوند. حتی با پنهان کردن حافظه نهان، این می‌تواند سرعت بارگذاری صفحه را کاهش دهد. اگر جاوا اسکریپت را در بالای صفحه بارگذاری کنید، باید قبل از محتوای دیگر صفحه بازیابی شود – پس این کار را در آخر انجام دهید. آیا رسانه های اجتماعی سرعت وب سایت شما را کاهش می دهند؟ آیا شما رسانه‌های اجتماعی را در صفحه اول تان به نمایش می‌گذارید ؟ در کل صفحه ها ؟ بسیار محتمل است که  آن‌ها مسئول سرعت پایین وب سایت شما باشند . هر بار که یک صفحه با رسانه‌های اجتماعی بارگذاری می‌شود، هر سرویس فردی باید پرسیده شود. این که آیا شما فیلد تماس شخصی را حذف می‌کنید یا نه، آیا واقعا مهم است که کاربران شما آخرین توییت های شما را در هر صفحه ببینند ؟ توصیه می کنیم برای خاطر خودتان هم که شده محدود کردن رسانه‌های اجتماعی خود به صفحات مربوطه را در نظر بگیرید. این به این معنا نیست که شما باید حضور رسانه‌های اجتماعی خود را کاملا حذف کنید – شما هنوز هم می‌توانید لینک‌های خروجی خود را با هر یک از پروفایل های رسانه‌های اجتماعی خود داشته باشید.

چقدر آن پلاگین برای شما ضروری است ؟

شاید یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های WordPress به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا، گستره وسیع پلاگین های موجود است ( و آن‌ها معمولا رایگان هستند ). بنابراین ممکن است که در طول زمان، سایت WordPress با نصب کردن پلاگین های مختلف بسیار شلوغ شده‌ باشد. به طور کلی، پلاگین های بیشتری که نصب کرده‌اید، تاثیر زیادی روی سرعت بارگذاری کل صفحه خواهد داشت. کمی زمان بگذارید تا هر یک از پلاگین هایی را که نصب کرده‌اید بررسی کنید. بپرسید که کدام یک از آن‌ها واقعا ضروری هستند، و این که شما مجبور نیستید آن را انجام دهید. به سادگی پلاگین ها را غیرفعال کنید و از GTMetrix استفاده کنید تا ببینید آیا در سرعت پیشرفت وجود داشته‌است یا خیر. هر گونه پلاگین های دیگری که باعث ایجاد عملیات غیر ضروری می‌شوند را تخلیه کنید. بزرگ‌ترین مجرمان در اینجا احتمالا پلاگین هایی هستند که از the و یا جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند.]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?