گوگل پاندا چیست؟ تاریخ انتشار Google Panda: فوریه 23 2011 هدف اعلام شده از به روز رسانی الگوریتم Google Panda این است که پاداش وب سایت های با کیفیت بالا داده شود و حضور سایت های با کیفیت پایین در نتایج جستجوی موتور جستجوی گوگل را کاهش دهد. این شرکت همچنین در ابتدا “Farmer” شناخته شد. به گفته گوگل، انتشار اولیه پاندا در طی چند ماه به 12 درصد از نتایج جستجوی زبان انگلیسی منجر شد. ما 28 به روز رسانی داده ای را به پاندا بین سال های 2011 تا 2015 ردیابی کردیم.    

راه اندازی Google Panda

به روز رسانی الگوریتم پاندا ، تعدادی از پدیده های پیچیده در Google SERPs را شامل می شود:

صفحات ضعیف

صفحات ضعیف با متن بسیار کم و منابع متناسب و متناهی، مانند مجموعه ای از صفحات که شرایط مختلف سلامتی را با تنها چند جمله در هر صفحه نشان می دهند.

محتوای تکراری

محتوای کپی شده ای که در اینترنت در بیش از یک مکان نمایش داده می شود. مسائل مربوط به محتوای تکراری نیز ممکن است در وب سایت خود شما هم اتفاق بیافتد، زمانی که صفحات متعددی با همان متن با تغییرات جزئی یا بدون تغییر داشته باشید. به عنوان مثال، یک شرکت پالایش ممکن است 10 صفحه ایجاد کند، یکی برای هر شهری که کار می کند ، برای هر شهر تقریبا یکسان باشد، در حالی که فقط در صفحات فقط نام های شهر جایگزین شده است (به عنوان مثال “دودکشهای ما در دونر” در یک صفحه و “دودکش های تمیز در بولدر” را در کنار یکدیگر می گذاریم و بعد “دودکش ها را در Aspen تمیز می کنیم”).

محتوای کم کیفیت

صفحاتی که ارزش کمی برای خوانندگان دارند، زیرا آنها اطلاعات عمیق و درستی ندارند.

عدم توانایی / اعتماد به نفس

محتوا تولید شده توسط منابع که قطعی یا تایید نشده اند. یک نماینده گوگل اعلام کرد که سایت هایی که ، قصد جلوگیری از تاثیر Google Panda را دارند، باید به عنوان مقامات کار کنند تا موضوع و اشخاص آنها شناخته شود و به عنوان  یک کاربر انسانی در دادن اطلاعات کارت اعتباری خود احساس راحتی می‌کند ، به رسمیت شناخته شوند.

محتوا farming

تعداد زیادی صفحات با کیفیت پایین ، اغلب از وب سایت ‌های دیگر جمع می‌شوند. به عنوان مثال ، از یک مزرعه محتوا ممکن است یک وب سایت باشد که تعداد زیادی از نویسندگان را با دست‌ مزد پایین استخدام می‌کند تا مقالات کوتاهی ایجاد کند که انواع وسیعی از جستجوهای موتور جستجو را پوشش می‌دهد ، ویک بدنه محتوا را تولید می‌کند که فاقد اختیار و ارزش برای خوانندگان است ، چرا که هدف اصلی آن این است که رتبه‌بندی موتور جستجو برای هر عبارت قابل ‌تصور را بدست آورد.  

محتوای تولید شده توسط کاربر با کیفیت پایین (UGC)

نمونه‌ای از این نوع از محتوایGenerated  کاربر با ارزش پایین ، یک وبلاگ است که پست‌ های بلاگ نویسی را منتشر می ‌کند که کوتاه ، پر از اشتباه‌ات گرامری و دستوری و فاقد اطلاعات موثق است.  

نسبت آگهی به محتوا

صفحات عمدتا از تبلیغات پرداخت شده به جای محتوای اصلی ساخته شده است.محتوای با کیفیت پایین در اطراف لینک های وابسته محتوای ضعیف در اطراف لینک اشاره به برنامه های وابسته پرداخت می شود. وب سایت هایی که توسط کاربران مسدود شده اند سایت ‌هایی که کاربران انسانی یا مستقیما در نتایج موتور جستجو و یا با استفاده از یک مرورگر وب کروم برای انجام این کار مسدود می‌شوند ، که نشان‌دهنده کیفیت پایین است . [caption id="attachment_1438" align="aligncenter" width="750"] Google Panda[/caption]

صفحات نا سازگار با جستجوی محتوا

صفحاتی که “قول می دهند” برای ارائه پاسخ های مربوطه کلیک کنید تا در نتایج جستجو آن ها را ببینید ، اما پس از آن موفق به انجام این کار نیست. به عنوان مثال، یک صفحه وب ممکن است به عنوان « کوپن ها برای تمام غذا ها » نامگذاری شود ، اما وقتی روی آن کلیک می کنید ، ممکن است کوپن وجود نداشته باشد و ممکن است فقط یک صفحه از تبلیغات وجود داشته باشد که موجب ناامیدی می شود.  

چگونه متوجه شویم که توسط گوگل پاندا آسیب دیده ایم؟

یک نشانه از مجازات بالقوه پاندا ، کاهش ناگهانی ترافیک ارگانی وب سایت شما یا رتبه بندی موتور های جستجو است که با تاریخ شناخته شده به روزرسانی الگوریتم مرتبط است. [caption id="attachment_1439" align="aligncenter" width="2000"] Google Panda[/caption] با این حال، بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که بسیاری از چیزها می تواند به رتبه بندی و ترافیک گمشده منجر شود. این شامل افزایش رقیب در بازار شما می شود (نگاه کنید به اینکه چه کسی شما را برتر از شما می بیند تا ببینید چه کسی تازه از شما پیش رفته است)، مجازات های دستی (چک کردن کنسول گوگل برای مسائل گزارش شده)، کاهش تقاضای فصلی در مورد علاقه مصرف کننده اسکی در ماه ژوئیه) یا حتی به روز رسانی گوگل کاملا متفاوت از آنچه که شما مظنون هستید (برای مثال پنگوئن به جای پاندا). با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که بسیاری از چیزها می‌توانند منجربه رتبه‌بندی و ترافیک از دست رفته شوند. این ها شامل افزایش  رقیب ها در بازار شما هستند (نگاه کنید چه کسی از شما جلوتر رفته ‌است)، مجازات‌های دستی  (بررسی کنسول جستجوی گوگل برای موارد گزارش‌شده ) ، کاهش تقاضای فصلی در مورد علاقه مصرف کننده ( اسکی در ماه ژوئیه) ، یا حتی به روز رسانی کاملا متفاوت گوگل از آنچه که شما منتظر آن هستید (برای مثال پنگوئن به جای پاندا).  

زمانی که یک به روز رسانی نام گذاری شده رخ می‌دهد ، مطالعه اسناد صنعت از فعالیت ‌ها به عنوان درگیری در به روز رسانی ، مهم است.

اگر از دست دادن رتبه ‌بندی ‌ها و یا ترافیک با تاریخی مشخص مطابقت داشته باشد ، از این لیست شیوه های بد استفاده کنید تا ببینید آیا در وب سایت شما شرکت می‌کنند یا خیر . سپس ، اگر شما باور دارید که ارتباط بین شیوه ‌های بد و بروز رسانی را پیدا کرده‌اید ، برای درمان این وضعیت اقدام کنید. هنوز مطمئن نیستید که آیا شما توسط مجازات ضربه خورده اید ؟ تمام این نمودار را بررسی کنید : [caption id="attachment_1440" align="aligncenter" width="2005"]Google Panda Google Panda[/caption]  

چگونه از پاندا برای بهبودی سایت کمک بگیریم؟

در صنعت جستجوگرها ، پاندا اغلب به عنوان یک به روز رسانی اشاره می شود که از آن می تواند برای بازیابی دشوار باشد. با این حال ، با توجه به این که بروزرسانی Panda تا حد زیادی بر کیفیت وب سایت / محتوا بستگی دارد ، مراحل بازیابی به طور کلی به بهبود آن کیفیت میرسند. در صنعت SEO ، پاندا مکررا به عنوان یک روز بروز رسانی  یاد می‌شود که بازیابی آن دشوار است. با این حال ، با توجه به این که به روز رسانی پاندا بیشتر بر کیفیت سایت / محتوا متکی است ، گام‌  هایی برای بهبود به طور کلی برای بهبود این کیفیت باز می‌ گردند.

اعمال Remedial  شامل موارد زیر است:

  • رها کردن شیوه های تولید محتوا
  • تعمیرات اساسی محتوای وب سایت برای کیفیت، سودمندی، ارتباط، اعتماد و قدرت
  • بازنگری نسبت به آگهی / محتوا یا وابستگی / محتوا به طوری که صفحات توسط تبلیغات و لینک های وابسته غالب نیست
  • اطمینان حاصل کنید که محتوای یک صفحه معین مطابقت خاصی با پرس و جو کاربر داشته باشد
  • حذف یا ویرایش مجدد محتوای تکراری
  • در صورت لزوم بررسی دقیق و ویرایش محتوای تولید شده توسط کاربر و اطمینان از آن که محتوا اصلی، بدون خطا و مفید برای خوانندگان باشد
  • با استفاده از robots noindex ، دستور nofollow برای جلوگیری از نمایه سازی محتوای وب سایت تکراری یا تقریبا تکراری یا سایر عناصر مشکوک
به طور خلاصه، وب سایت هایی که محتوای با کیفیت بالا را به طور مرتب منتشر می کنند، کمی از این بروزرسانی ترس دارند. اما اگر وبسایت شما در فعالیت های مشکوک مشغول به کار باشد، ممکن است در برخی موارد توسط پاندا آسیب دیده باشد. از یک دیدگاه عملی و تجاری ، بهترین امید شما برای اجتناب از پاندا ، توسعه یک نام تجاری است که به عنوان یک مقام در زمینه خود شناخته شده است و یک وب سایت را ایجاد می کند که به واسطه محتوای عالی آن ، یک منبع قابل اعتماد می شود.  

حقایق دیگر درباره پاندا

  • پاندا در ابتدا جداگانه از الگوریتم اصلی برداشته شد ، اما در مارس 2012 در یک تاریخ تأیید نشد.
  • پاندا به نام کارمند Navneet پاندا گوگل نامگذاری شد.
]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?