ملموس ترین کاربرد Backlinks در سئو وقتی که یک وب سایت به عنوان مرجع وب سایت مارا معرفی میکند . اگر آن مرجع به درستی ارجاع داده شده باشد و از لحاض محوایی مرتبط باشد ، کرولر های موتورهای جستجو اعتبار شایسته ای به وب سایت ما میدهند. حال اگر مطلبی که به آن ارجاع داده شده منحصر به فرد باشد ( کپی نباشد ، نقل قول مستقیم از جای دیگر نباشد ، با مطالب مشابهی که وجود دارد همخوان باشد و .. ) اعتباری که در رنکینگ می گیریم چند برابر می شود.

چرا  backlinks مهم هستند ؟

backlinks به ویژه برای SEO به این دلیل که نشان‌دهنده “رای اعتماد” از یک سایت به یک سایت دیگر هستند، ارزشمند می باشند.   در اصل، backlinks به وب سایت شما ، یک سیگنال برای موتورهای جستجو است که موجب می شود کرولر به شما اطمینان کند. اگر بسیاری از سایت‌ها به یک صفحه مشخص وب سایت یا خود وب سایت ارتباط داشته باشند، موتورهای جستجو می‌توانند استنباط کنند که محتوا ارزش پیوند دادن به آن‌ها را دارد و بنابراین ارزش آن را دارد که بر روی یک SERP ظاهر شود. بنابراین بدست آوردن این backlinks می‌تواند تاثیر مثبتی بر موقعیت رنکینگ و یا رتبه ‌بندی جستجو داشته باشد.  

به دست آوردن و ارائه backlinks

به دست آوردن backlinks به دست آوردن یک جز ضروری برای SEO است. فرآیند کسب این لینک‌ها به عنوان ارتباط لینک و یا ایجاد ارتباط شناخته می‌شود.   بعضی از backlinks ذاتا با ارزش تر از بقیه هستند. دنبال شدن توسط سایت‌های قابل‌اعتماد، محبوب، پر قدرت، مطلوب‌ترین backlinks برای کسب درآمد محسوب می‌شوند، در حالی که backlinks از قدرت پایین، به طور بالقوه spammy سایت‌ها در انتهای دیگر طیف قرار دارند. این که آیا یک لینک به دنبال آن است یا نه (به عنوان مثال، آیا مالک سایت به طور خاص دستور می‌دهد موتورهای جستجو عبور کنند، یا عبور نکنند)قطعا مرتبط است، اما به طور کامل ارزش لینک‌های nofollow را تخفیف نمی‌دهند. حتی ذکر نام در وب سایت‌های با کیفیت بالا می‌تواند به برند شما کمک کند.   درست همانطور که برخی از backlinks شما ارزشمندتر از دیگران هستند، لینک‌هایی که شما را به دیگر مکان‌ها پیوند می‌دهند نیز با ارزش متفاوت هستند. هنگام پیوند دادن به یک سایت خارجی، انتخاب‌هایی که در مورد صفحه‌ای که از آن استفاده می‌کنید (مرجع صفحه، محتوا، جستجوی موتور جستجو، و غیره) متن لنگر که از آن استفاده می‌کنید، چه بخواهید لینک را پی‌گیری کنید و یا از آن استفاده کنید، و هر نوع meta دیگر مرتبط با صفحه پیوند می‌تواند تاثیر زیادی بر روی ارزش پیشنهادی شما داشته باشد.  

تحقیق برای backlink های رقابتی

روند گرفتن backlink می تواند زمان بر باشد. سایت‌های جدیدی که ردپای کلمات کلیدی خود را گسترش می‌دهند برای آغاز مراحل گسترش لینک دچار مشکل شوند ( چه مشکلی ؟ ) اینکه از کجا شروع کنند. در همین جا است که تحقیق استراتژی رقابتی در آن صورت می‌گیرد: با بررسی مجموعه تنظیمات (مجموعه صفحات و حوزه‌های مرتبط با یک وب سایت)به رقیب که در حال حاضر برای کلمات کلیدی هدف شما خوب رتبه‌بندی شده‌است، شما می‌توانید بینش در مورد ساختمان لینک که ممکن است به آن‌ها کمک کرده باشد به دست آورید. ابزاری مثل Link اکسپلورر می‌تواند به کشف این پیوندها کمک کند تا بتوانید آن حوزه‌ها را در فعالیت‌های ساخت لینک خود هدف قرار دهید.    ]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?