چگونگی ادغام رسانه های دیجیتال و فناوری برای افزایش سهم بازار بیشتر من احساس خوشبختی می کنم بعضی از تغییرات شگفت انگیز در بازاریابی دیجیتالی و تکنولوژی های دیجیتال را طی 15 یا 20 سال گذشته دنبال کرده ام . مطمئنم شما هم از زندگی در این محیط لذت میبرید و دوست دارید در روند این حقیقت سهمی داشته باشید. [caption id="attachment_1316" align="aligncenter" width="776"]Device-popularity Device-popularity[/caption] بیایید به عقب نگاه کنیم، ما شاهد رشد فوق العاده ای در اهمیت جستجوی آلی، پس از آن پرداخت، و سپس رسانه های اجتماعی و اخیرا، رشد باور نکردنی در سراسر جهان در تکنولوژی تلفن همراه و به خصوص استفاده از گوشی های هوشمند است. در این مقاله به 10 نکته مهم که بر اساس تجربه ما در مشاوره و کار برای کسب و کارها در ابعاد مختلف داشته ایم میپردازیم. اما بهتر است به این فکر کنید که به نظر شما در سال 2018 نکات مهم دیجیتال مارکتینگ چیست؟    

کدام نکات دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما در سال 2018 مهم اند ؟

ما چند سال پیش این سوال را پرسیدیم و نتایج آن خیلی جالب بود، چرا که خیلی از مضامین مشترک در رده های بالا بودند و برخی از موضوعات مهم رتبه های پایینی گرفته بودند. پرسشی که پرسیدیم در مورد مهم ترین روند تجاری بود. با حدود 850 رای از بازاریابان در بازاراهای محتلف از سراسر جهان: [caption id="attachment_1317" align="aligncenter" width="649"]دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ[/caption] با درخواست فقط یک تکنیک از همه، به رشد تا 3، 5 یا 10 روند بالا در کمک میکند. اینجا سه تکنیک مهم و جذاب وجود دارد که هرکدام بالای 10% هستند، اما با دنبال کردن تکنیکهای دیگر به پتانسیل بهینه سازی مناطق مختلف پی میبریم. بیاید نگاهی به 3 تای اول لیست داشته باشیم: اصلا جای تعجب ندارد که تولید محتوا را در صدر جدول ببینیم، طی چند سال اخیر همیشه جای تولید محتوا توی سه تای اول لیست بوده، باید قبول کنیم که تولید محتوا از قدرت اول اینترنت است از ارتباطات دیجیتالی تا ایمیل مارکتینگ تا تجربه ساخت وبسایت. ابزارهای تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ جذاب هستند، زیرا اعضا میخواهند یک رویکرد برنامه ریزی شده بیشتر برای جذب مخاطب و ترافیک را پیدا کنند. شگفت انگیزتر این است که big data در رده دوم قرار دارد، من فکر میکنم این به این دلیل است بازاریابان دیجیتال از توانایی استفاده از اطلاعات کاملا مطلعند که ما به آن “بینش عملی” میگوییم. Big Data یک اصطلاح مبهم است، اما زمانی که تعریف این اصطلاح را گسترش میدهیم شامل بینش و تجزیه و تحلیل و قدرت پیش بینی میشود. ارزش تکنیک های بازاریابی خاص را نشان میدهد. خب پس میفهمیم چرا در رده دوم قرار گرفته. در موقعیت سوم، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است، با یک سرچ ساده محبوبیت این مورد را در دیجیتال مارکتینگ میفهمید. در رتبه 8 ما نشان می دهد که چگونه تکنیک های مختلف AI را می توان در برابر چرخه زندگی مشتری مقایسه کرد و مورد استفاده قرار داد. اینجا برایتان لیست کامل تکنیک های دیجیتال مارکتینک را معرفی میکنیم:
 • Big Data (شامل بینش بازار و مشتری و تجزیه و تحلیل پیش بینی)
 • جوامع بازاریابی محتوا
 • بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) / بهبود تجربه وب سایت
 • نمایش (آگهی های ناشران، رسانه های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی از جمله برنامه ریزی مجدد و برنامه)
 • برنامه های بازاریابی اینترنت (IoT)
 • اتوماسیون بازاریابی (شامل CRM، بازاریابی پست الکترونیکی و شخصی سازی وب)
 • بازاریابی موبایل (تبلیغات موبایل، توسعه سایت و برنامه ها)
 • بازاریابی جستجو پرداخت شده، به عنوان مثال Google AdWords Pay Per Click
 • روابط عمومی آنلاین (از جمله نفوذگر تأثیرگذار)
 • مشارکتها شامل وابستگی و همکاری بازاریابی
 • بهینه سازی موتور جستجوSEO
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی از جمله CRM اجتماعی و مراقبت از مشتریان اجتماعی
 • گجتهای پوشیدنی (به عنوان مثال ساعت اپل، ردیابهای فعالیت، واقعیت افزوده)
 

ده روند بازاریابی در سال 2018

اگر به 14 موضوع که در سال گذشته پوشش داده اید نگاه کنید، هیچ کدام از این تکنیک های بازاریابی در سطح بالا به ویژه جدید نیستند، بنابراین توصیف آنها به عنوان گرایش های جدید یا نوآوری دشوار است. با این حال، تکنیک هایی مثل Big Data و Analytics، Content Marketing و Automation ایمیل / بازاریابی همچنان مهم هستند و توسط بسیاری از شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند. [caption id="attachment_1318" align="aligncenter" width="780"]ادغام دیجیتال مارکتینگ ادغام دیجیتال مارکتینگ[/caption] بنابراین در نگاه من به روند سال جاری، من به یکپارچگی به عنوان موضوع نگاه می کنم. در تحقیق ما در مورد مدیریت بازاریابی دیجیتال (یکی دیگر از دانلود رایگان کاربران) شما می توانید ببینید که تنها 6 درصد از شرکت ها فکر می کردند فرایند ادغام آنها به طور کامل بهینه شده است، اما بسیاری از آنها به طور فعال در ادغام کار می کنند. ارتباطات بازاریابی مجتمع یا IMC یک مفهوم است که در مورد بسیاری از وبلاگ ها و یا رسانه های اجتماعی نوشته شده است. بنابراین، بیایید به 10 روند نگاه کنیم. شما متوجه خواهید شد که در بسیاری از این پیش بینی ها، به هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اشاره خواهم کرد. این چیزی است که من به عنوان بزرگترین روند در نظر گرفته شده در سال آینده را ببینید. در سال 2017 تعداد زیادی از تبلیغات در اطراف آن وجود داشت و ما در حال شروع به درک فرصت ها هستیم. در سال 2018 در مورد انتخاب راه حل ها و پیاده سازی بیشتر خواهد شد.

روند 1. ادغام فعالیت های بازاریابی در چرخه زندگی مشتری

با توجه به پیچیدگی بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، تکنیک هایی مانند نقشه برداری مسیر مشتری برای افراد مختلف به منظور کمک به تعریف مناسب ترین ارتباطات و تجربیات آنها در جهت نقطه های مختلف در مسیر انتخابهای مشتری افزایش می یابد. [caption id="attachment_1319" align="aligncenter" width="791"]تکنیک دیجیتال مارکتینگ تکنیک دیجیتال مارکتینگ[/caption] برای حمایت از این، راه من دوست دارم در مورد چگونگی بهبود اثربخشی دیجیتال مارکتینگ فکر کنم از نظر مشتریان از فرصت های ارتباطی در دسترس از طریق چرخه زندگی مشتری برای انواع مختلف کسب و کار فکر کنیم. ما این ابزار ذهنی را برای کمک به اعضا از طریق تمام نقاط دیدنی بالقوه در رسانه های پرداخت شده، مالک و به دست آمده، مورد استفاده قرار دادیم. سپس شما می توانید تجزیه و تحلیل شکاف را با استفاده و اثربخشی comms چرخه عمر خود را که روی کسانی که می توانید از آن برای افزایش ارتباط و پاسخ ارتباطات استفاده کنید بهره ببرید.  

روند 2. یکپارچه سازی شخصی سازی در تجربه سفر / مشتری مشتری

برای افزایش ارتباط و پاسخ comms، شخصی سازی وب سایت به طور گسترده ای در بخش های تجارت الکترونیک تجارت مانند خرده فروشی، خدمات مسافرتی و مالی به مدت طولانی در حال گسترش است. اخیرا خدمات ارزان قیمت با پیدا کردن راه خلهای دیجیتال مارکتینگ ممکن شده است. اشکال مختلفی از شخصی سازی وب وجود دارد که متفاوت از آنهایی است که در سیستم های مدیریت محتوا یا تجارت ادغام می شوند؛ کسانی که در راه حل های تجزیه و تحلیل یا یکپارچه نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) گزینه های شخصی که با CMS و تجزیه و تحلیل شما ادغام میشوند. یک روش مفید برای بررسی استفاده شما از شخصی در سطح بالا، شخصیت هرم تجربی است : [caption id="attachment_1320" align="aligncenter" width="700"]هرم شخصی سازی هرم شخصی سازی[/caption] سه مرحله ای که در هرم بالا میبینیم :
 1. بهینه سازی Optimization : آزمایش های ساختاری آزمایشات AKA AB یا آزمایش چند متغیره. بهینه سازی Google نمونه ای از یکی از این خدمات است که در سال 2017 راه اندازی شد.
 2. تقسیم بندی Segmentation : گروههای بازدید کننده سایت هدف ، هر یک با محتوای تخصصی برای افزایش ارتباط و تبدیل. هر یک هنوز نیاز به دستورالعمل های دستی جداگانه دارد که باید خلاقانه تنظیم شود.
بنابراین پس از اینکه حداکثر تعداد قابل ملاحظه ای از بخش مخاطبان به دست آمده، این رویکرد نهایتا کاهش می یابد.
 1. شخصی سازی 1 تا 1 : استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده AI به ایجاد تجربه اختصاصی برای هر مخاطب کمک میکند علاوه بر این ما می توانیم انتظار داشته باشیم سرویس های شخصی سازی وب سایت را در بخش های بیشتری از بخش های معاملاتی که درون آن محبوب شده اند، تصویب کنیم.
 

روند 3. ادغام آموزش ماشین machine learning به اتوماسیون بازاریابی

شخصی سازی نیز می تواند در سراسر چرخه زندگی در comms ایمیل اعمال شود. با این حال، تحقیق ما در مورد بازاریابی ایمیل نشان می دهد که با وجود استفاده گسترده از سیستم های اتوماسیون الکترونیکی و بازاریابی، بسیاری از شرکت ها موفق به ایجاد یک سیستم تماس با چرخه عمر کامل مانند آنچه که در تصویر چرخه عمر بالا دیده می شود نشده اند. ما تقسیم بندی و هدف قرار دادن ایمیل ها را براساس تعداد معیارهایی که از هیچ کدام تا محتوای پویای استفاده نمی شود، ارزیابی کردیم. [caption id="attachment_1321" align="aligncenter" width="690"]دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ[/caption] یافته های گزارش بازاریابی ما از دولت ایالات متحده تکان دهنده است: نیمی از (50٪) هیچ هدف خاصی را استفاده نمی کنند، کمتر از یک سوم (29٪) از تقسیم بندی اولیه برای هدف گیری استفاده می کنند و کمتر از 15٪ از قوانین تقسیم بندی و شخصی سازی استفاده می کنند مخاطبان خاص در پایگاه داده خود. این بدان معنی است که آنها ممکن است از فرصت هایی برای ایمیل های خودکار با محتوای پویا برای خوش آمد گویی و پرورش چشم انداز و مشتریان گمراه شوند. اگرچه اتوماسیون بازاریابی ایمیل روش دیگری است که در آن هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بیشتر استفاده می شود. با استفاده از یادگیری ماشینی فرصتهای خودکار سازی هدف را فراهم می کند، همانطور که در مورد شخصی سازی وب سایت می باشد. با این حال، شخصی سازی به طور بالقوه دشوارتر از زمانی است که ایمیل ها، طبق ماهیت خود، خلاقیت پیچیده ای دارند. این اطلاعات به من نشان می دهد که بسیاری از کسب و کارها برای آگاهی از فناوری اطلاعات و یادگیری ماشین در بازاریابی ایمیل آماده نیستند و برای اولویت لازم است که ویژگی های اصلی اتوماسیون را به کار گیرند.  

روند 4. ادغام برنامه های پیام های اجتماعی به ارتباطات

استفاده روزافزون از برنامه های پیامرسانی روندی است که ما در روندهای قبلی پیشبینی کرده ایم.  طبق آخرین تحقیقات Ofcom Market Communications Market، بیش از نیمی از کل مخاطبین تلفن همراه از فیس بوک مسنجر 61٪ استفاده کرده و نیمی از WhatsApp (50٪) هر دو متعلق به فیس بوک هستند. برنامه تلفن همراه Snapchat تا حدود 28 درصد و با 10.1 میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد است. ما در دید خلاقانه پیشنهاد میکنتیم از توانایی های کاربردی این پیامرسانها در دیجیتال مارکتینگ بهره مند شوید. نمونه هایی از جمله استفاده از پیتزا اکسپرس با استفاده از مسنجر برای رزرو جداول و IKEA برای تحقیقات مشتری.  

روند 5. ادغام ویدئو در سفر مشتری

ویدئو محبوبیت قابل توجهی برای مردم دارد. این شکست محبوبیت گوگل نشان دهنده غلبه یوتیوب است. ما گفته بودیم که یوتیوب دومین موتور جستجوگر بود، اما این داده ها نشان می دهد که در حال حاضر محبوب تر از جستجوی گوگل بر اساس تعداد کاربران در یک ماه خاص است (این تحقیق همچنین از طریق comcomcore از طریق Ofcom). [caption id="attachment_1322" align="alignnone" width="675"]ویدیو-دیجیتال مارکتینگ ویدیو-دیجیتال مارکتینگ[/caption] همین آمار به ما اهمیت ویئو در دیجیتال مارکتینگ را یادآوری میکند. واقعیت تقویت شده و مجازی به ارتباط ویدیویی بسیار نزدیک است. طی سالهای اخیر ما این مسائل را خیلی پیگیری کردیم و نمونه های مطالعاتی بسیاری را دیده ایم ، بنابراین به نمونه های ما دقت کنید.  

روند 6. ادغام بازاریابی محتوا به سفر مشتری با استفاده از استراتژی مشارکت مشتری

ویدئو تنها یک نوع از محتوای است، هر چند مهم است. در نظرسنجی های قبلی در مورد تکنیک که بزرگترین نقش را در آینده خواهد بود، بازاریابی محتوا در یکی یا دو مورد در لیست محبوبیت پیدا کرده است. روند من در اینجا این است که کسب و کار به طور جدی در مورد محتوا به عنوان یک منبع استراتژیک روبرو می شود، یعنی راه اندازی یک استراتژی مشارکت مشتری با استفاده از رسانه های مختلف، همانطور که در نمودارهای چرخه عمق بالا نشان داده شده است، و در سطح عملی، محتوای مخاطبان مختلف را توسعه می دهد با استفاده از تکنیک هایی مانند Personas و Mapping محتوا. تحقیقات ما نشان می دهد که این تکنیک های تجزیه و تحلیل مشتری محور در حال افزایش است و باید برای مصرف کنندگان و کسب و کار ها خوب باشد.  

روند 7. بازاریابی جستجو را به فعالیت های بازاریابی محتوای خود متصل کنید

اگر به کانالهای فروش دیجیتال نگاه کنید بازاریابی جستجو سهم غالب را دارد. به رغم محبوبیت فعلی شبکه های اجتماعی در مصرف کنندگان، آنها در بسیاری از بخش ها بسیار عقب هستند. اکنون ما می دانیم که در بسیاری از بخش های رسانه های اجتماعی می تواند یک ابزار عالی برای جذب مخاطبان با یک نام تجاری و افزایش رضایت و آگاهی باشد، اما نمیتوان به عنوان ابزار هدایت کننده فروش رویشان زیاد حساب کرد، بنابراین من شبکه های اجتماعی را در این بخش دخالت نمیدهم. گرچه ادغام آن با کانال های دیگر مانند وب، جستجو و بازاریابی ایمیل همچنان مرتبط است. خلاصه ما از SMW لندن برای آخرین روند رسانه های اجتماعی را ببینید. با این حال، در بازاریابی جستجو امروز، نوآوری نسبی کمی وجود دارد که ما در مقایسه با گذشته می شنویم. نگاهی به جستجوی طبیعی نشان می دهد که الگوریتم Moz تغییر تاریخ داده است. از زمان به روز رسانی غیر اختصاصی “فرد” در ماه مارس هیچ مدرکی در دست نیست، در حالی که در سال های گذشته، رشدی معادل 5+ با به روز رسانی های جدید پاندا و پنگوئن داشته است. این قسمت تا حدودی در اشتراک گذاری گوگل کمتر است، زیرا مت کاتز دیگر فعال نیست، هرچند به روز رسانی در John Myeller در تیم جستجوی خود امکان پذیر است. در جستجو آلی یک روند که من فکر میکنم بازاریابان باید توجه زیادی به آن داشته باشند، تغییر چهره SERP است. همچنان که در آپدیت جدید ابزار Mozcast SERP انواع مختلفی را به نمایش گذاشته است که شامل 10000 کلیدواژه است که مونیتور شده. این اهمیت تکنیک هایی مانند پانل های دانش (مهم برای مارک ها و کسب و کارهای محلی) را نشان می دهد. سوالات مرتبط؛ قطعه برجسته / غنی / پاسخ سریع و بررسی. ما متوجه شده ایم که این راه در 3 تا 5 موقعیت متفاوت می تواند تفاوت زیادی در حجم بازدید از جستجوی اطلاعات داشته باشد. [caption id="attachment_1323" align="alignnone" width="1265"]SERP SERP[/caption] در AdWords، با مراجعه به لیست ویژگی های جدید گوگل، نوآوری های بیشتری را نشان می دهد. در مقایسه با ویژگی های جدید تبلیغاتی برای تلفن همراه در سال های گذشته، بخش زیادی از آن گزارش شده است اما برخی از گزینه های جدید مانند قیمت گذاری CPC (ECPC) و کمپین Smart Display وجود دارد. این یک نمونه از گوگل است که انواع مختلفی از یادگیری ماشینی را شامل می شود که عبارتند از خودکار سازی با استفاده از هدف CPA به عنوان مبنایی. هدفگیری خودکار که به این معنی است که تبلیغات شما به طور فزاینده ای نشان می دهد که در آنها کسب و کارهای تبلیغاتی بیشتر از بلوک های ساختمانی که شما ارائه می دهید، مانند سرفصل ها، توضیحات، آرم ها و تصاویر، به شما کمک می کنند.    

روند 8. ادغام تکنولوژی دیجیتال مارکتینگ

اگر از تکنیک های بازاریابی پیروی کنید، مطمئنا چشم انداز مارکت Scott Brinker را مشاهده می کنید که در سال جاری به بیش از 5000 بازاریاب فروخته است. چرخ دنده ابزار بازاریابی دیجیتال ما این را ساده می کند، اما دارای بیش از 30 دسته از بینش و ابزارهای اتوماسیون است که نشان دهنده چالش ادغام تکنولوژی بازاریابی است. رویه در اینجا این است که در ابزارهایی که روشهای نوآورانه برای تجزیه و تحلیل و یا خودکار سازی ارائه می دهند، وجود ندارد. دو بخش نهایی ما برخی از این موارد را برجسته می کند. با توجه به ازدیاد  martech ، این تعریف دقیق تر به نظر می رسد: “مقدار بسیار زیادی از چیزی، به خصوص مبلغی بزرگتر از آنچه شما نیاز دارید، می خواهید یا می توانید آن را استفاده کنید” شما ممکن است انتظار داشته باشید روند استفاده از ابرهای بازاریابی افزایش یابد، اما تحقیقات ما نشان می دهد که پذیرش گسترده این موارد وجود ندارد. همانطور که در این مقاله ذکر شده است، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی یکی از بزرگترین گرایش های اینجا است، این مقاله و تجربیات مربوط به برنامه های بازاریابی AI در سراسر چرخه زندگی را ببینید.  

روند 9. ادغام منابع داده های مختلف

این چالش برای استفاده اخیرا در گروه فیس بوک اعضای ما مورد تاکید قرار گرفت که در آن یک عضو در مورد ابزارهایی برای یکپارچه‌سازی نگرش‌ها از ابزارهای مختلف رسانه‌ای که به طور جداگانه مدیریت می‌شوند، برای مثال، فیس بوک، توییتر، LinkedIn و گوگل ادوردز ( Google AdWords ). Rivery.io یک گزینه جدید است که اخیرا راه‌اندازی شده‌است، که باید خوب انجام شود. این روند در اینجا ابزارهای بینش رسانه ادغام‌شده جدید به غیر از گوگل یا Adobe است، که می‌تواند به شما کمک کند تا عملکرد رسانه‌های مختلف را مقایسه کنید.   این خدمات شگفت انگیز بسیار گرانقیمت هستند، شبیه martech نیستند که به طور مستقیم روی فروش و کسب و کار نقش داشته باشد. به عنوان مثال، این سرویس (Funnel.io) اخیرا به من توصیه شد که حداقل 200 دلار در ماه هزینه کند، حتی اگر تنها برای ادغام داده ها از چندین منبع به Google Sheets استفاده شود. زمان زیادی برای به دست آوردن ارزش از این ابزارها به زمان ریزش وجود دارد، به طوری که تجزیه و تحلیل مورد بررسی و عمل به اندازه کافی هستند.  

روند 10. ادغام منابع بینش دیجیتال مارکتینگ

رویه دیجیتال مارکتینگ ما به ابزارهای رایگانی مجهز شده که به شما کمک میکند بازاریابی را خلاقانه تر و هدفمندتر کنید. در این مقاله تلاش کردیم درمورد مباحثی که به شما کمک میکند صحبت کنیم. در اینجا من به طور خاص درباره خدماتی صحبت می کنم که به شما کمک می کند تا به روز باشید. ما کاربران مشتاق این خدمات را داریم، زیرا آنها به ما کمک می کنند که خوانندگان را از طریق وبلاگ ما، اخبار روزانه دو بار در هفته و ماهیانه به صورت ماهانه نگه داریم. مارک کلی در یک مقاله اخیر در مورد حفظ تیم های بازاریابی توضیح می دهد که ما توصیه می کنیم از Feedly به عنوان راهی برای جمع آوری منابع اولیه بازاریابی از طریق RSS استفاده کنید. به علاوه، من توصیه می کنم نگاهی به Zest که یک افزونه گوگل کروم است، جدید در سال 2017 باشد، که من و تیم در Smart Insights از آن استفاده می کنیم و ارزش بررسی آن را دارد. محتوای سرپرستی آن به طور خاص توسط بازاریابان طراحی و به روز می شود. مانند Feedly، شما می توانید آن را برای بررسی محتوای مفید ترین توصیه شده توسط “جمعیت”، در این مورد “قبیله خود” بازاریابان استفاده کنید.   منبع smartinsights  ]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?