نقش هاست در سئو نیاز به بررسی های زیادی دارد. و نکات مهم واقعا در جزئیات نهفته هستند.  یکی از بهترین نظر هایی که در رابطه با سئو گفته شده جمله ی رند فيشنکين است. “این محرمانه بودن الگوریتم نیست که باعث می شود که SEO (و تمام بازاریابی) سخت باشد، بلکه چالش اجرای پروسه ی SEO است که کار را مشکل میکند.”نوشتن طولانی ترین مقاله در مورد موضوع یا برچسب گذاری کلمات کلیدی کافی نیست. اگر بخواهید نتایج واقعی را بدست آورید ، باید واقعادست به کار شویدو نقش هاست در سئو را در نظر بگیرید.

اما این مقاله در مورد یکی از جنبه های خاص SEO است. یکی از جنبه هایی که اغلب نادیده گرفته می شود. صحبت ما در مورد انتخاب هاست است(نقش هاست در سئو) .

شما ممکن است فکر کنید، “چه ؟! هاست که یک عامل ارزیابی نیست! اما دقت کنید. انتخاب هاست درست (یا اشتباه) قطعا تاثیر موفقیت شما در SEO را تحت تاثیر قرار می دهد.

در پایان روز، موتورهای جستجو به وب سایت هایی که به طور موثر اطلاعات را ارائه می دهند، پاداش می دهند. مگر اینکه کسب و کار آنلاین خود را با استفاده از یک پلت فرم ساز سایت شروع کرده باشید، شرکت های ارائه دهنده ی سرویس هاست انتخاب شده توسط شما می تواند سایت شما را بکشد یا (به معنای واقعی کلمه) سایت شما را خراب کند. بیایید نگاهی به 5 راهی که یک هاست خوب یا بد می تواند بر نتایج جستجو تاثیر بگذارد بیاندازیم.

سرعت سایت

[caption id="attachment_911" align="alignleft" width="300"]نقش هاست در سئو نقش هاست در سئو[/caption]

یکی از عوامل تعیین کننده عملکرد سایت شما در  سرعت آن است. هرچه سریع تر سایت شما بارگذاری شود، احتمال موفقیت بیشتری در رتبه بندی در جستجو وجود دارد. ما در مورد این به طور گسترده ای تحقیق کرده ایم. ثبات و زمان بارگذاری سایت شما به شدت بر کیفیت سرویس دهنده های هاست شما بستگی دارد. و رسیدن به این مهم با روش های فرعی تقریبا غیرممکن است. کنکاو بین پلاگین ها، بهینه سازی تصاویر و سایر متدهای استاندارد افزایش سرعت به سختی منتج به نتیجه می شود.

همانطور که می دانیم، زمان بارگیری آهسته باعث نارضایتی بازدیدکنندگان می شود. این به سئو سایت شما در بلند مدت آسیب خواهد رساند.

زمان های در دسترس نبودن سرور

Downtime

برای شروع، بیایید شفاف و منصف باشیم برای در نظر گرفتن نقش هاست در سئو باید باید بدانیم. حتی بهترین سرورهای هاست به سادگی نمی توانند 100٪ زمان آپدیت را تضمین کنند. به گفته این شرکت ها ، اتفاق می افتد که هاست های سطح بالا، اغلب به سرعت “پنج نه” می رسند. معنی  99.999٪ معادل 5 دقیقه و 15 ثانیه یا کمتر از خرابی در یک سال تقویمی است. که نتیجه بدی نیست!

بخواهید یا نخواهید، دوره های متناوبی وجود خواهد داشت که سایت شما برای بازدیدکنندگان و جستجوی عنکبوت ها در دسترس نخواهد بود. بنابراین، شما فقط می توانید برای کمترین خرابی (downtime) ممکن از پلت فرم هاستینگ خود امیدوار باشید.

در انتخاب شرکت ارائه دهنده هاست دقت کنید

[caption id="attachment_912" align="alignleft" width="300"]نقش هاست در سئو نقش هاست در سئو[/caption]

اگر شرکت ارائه دهنده ی سرویس هاست شما همان میزان خرابی را تضمین کند، شما در یک حاشیه امنیت متوسط رو به خوب هستیدکه معمولا به اندازه کافی امن است.

اگر متوجه شدید که مشکلی برای خرابی دارید، ممکن است زمان ارتقا و تعویض شرکت ارائه دهنده ی سرویس هاست تان باشد. در حالی که مت کاتز به ما اطمینان داده است که خرابی متناوب برای مدت کوتاه در رتبه بندی تأثیر نمی گذارد، اما مدت ها طولانی تر  می تواند رتبه بندی را تحت تأثیر قرار دهد.

برای اطمینان خاطر هنگام نزدیکتر شدن به زمان آپدیت سایت، توصیه میکنم یک سیستم نظارت مانند Rotime Uptime را تنظیم کنید. این سیستم هنگامی که سایت شما پایین می آید و هنگامی که دوباره به بالا می رود، به شما اطلاع رسانی خواهد نمود.

پشتیبان گیری

هیچ کس نمی خواهد در مورد این فکر کند، اما این واقعیت زندگی است که گاهی اوقات ما با فاجعه مواجه هستیم. همیشه امکان وجود دارد که داده ها را در سایت خود از دست بدهید. این که آیا یک حمله مخرب یا یک فاجعه طبیعی است که محل فیزیکی سرور را از بین می برد، در نتیجه نهایی تاثیری نخواهد داشت. فاجعه برای صاحبان سایت.

داده ها را از دست دادن ، رتبه بندی های از دست ، رفته شروع از ابتدا؟ به راحتی میتواند یک کسب و کار کوچک را در اول کار نابود کند  برای محافظت از خود در برابر بدترین عواقب این سناریوهای ناامید کننده، پشتیبان گیری از سایت شما ضروری است.

[caption id="attachment_913" align="alignleft" width="300"]نقش هاست در سئو نقش هاست در سئو[/caption]

بسیاری از شرکت های ارائه دهنده ی سرویس هاست پشتیبان را خارج از هاست ارائه می دهند. آنها به صورت منظم به روزرسانی می شوند و همه ی کارهای انحصاری درست را انجام می دهند. این راه حل برای بسیاری از صاحبان سایت مناسب است.

هیچ اشتراک یا سرویس شخص ثالث لازم نیست، فقط هاست درست را انتخاب کنید!

اگر پشتیبان گیری کرده اید و در آینده مشکلی پیش آمد، به راحتی می توانید به پشتیبان ذخیره شده توسط شرکت ارائه دهنده ی سرویس هاست خود بازگردید. پس از یک وقفه ی کوچک، کسب و کار می تواند به طور معمول از سر گرفته شود.

شایان ذکر است که برخی از ارائه دهندگان خدمات هاستینگ خدمات انحصاری ارائه نمی دهند. در عوض، آنها اغلب سرویس پشتیبان گیری شخص ثالث مانند CodeGuard را ارائه می دهند. این پیشنهادات اغلب با قیمت با تخفیف قیمت می شود و اگر سرویس پشتیبان مورد علاقه خود را از قبل نداشته باشید می توانید یک گزینه کاملا مناسب باشد.

نصب گواهی SSL

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، احتمالا از قبل این را می دانید. اما تکرار آن جایز است. اعتماد همه چیز است برای ایجاد اعتماد در مخاطبین خود، برای آنکه آنها در هنگام مرور (یا پرداخت) در وب سایت شما احساس امنیت و ایمنی کنند. مخاطبان خود را با نام تجاری خود متصل کنید.

[caption id="attachment_914" align="alignleft" width="300"]نقش هاست در سئو نقش هاست در سئو[/caption]

یکی از روشهای مهم ایجاد اعتماد در سایت شما، از طریق SSL (لایه امن لایه) است. گواهینامه های SSL مبادله داده ها را که بین مرورگر وب کاربر و سرور شما رخ می دهد رمزگذاری می کند. و به این معنی است که گوگل به این مسئله نیز توجه خاص دارد. در هسته اصلی، گوگل می خواهد به طور مداوم تجربه اینترنت برای کاربران در سراسر جهان را بهبود بخشد. بنابراین در اوایل سال 2014 گوگل اعلام کرد که گواهینامه SSL در واقع یک الگوریتم رتبه بندی در الگوریتم خود گوگل است.

تغییر HTTP به HTTPS

ما در مورد تغییر به HTTPs ها در طول زمان نوشته ایم. بنابراین اگر شما کنجکاو باشید که در مورد این موضوع بیشتر بدانید ، فقط روی این لینک کلیک کنید!

اگر تصمیم بگیرید که می خواهید به HTTPs ها تغییر حالت دهید، می توانید یک گواهینامه SSL از سایت هایی مانند SSLs.com خریداری کنید. اما در بسیاری از موارد، اقدام از طریق میزبان وب شما بسیار ساده تر خواهد بود. در برخی از شرکت های میزبانی حتی ارائه صدور گواهینامه SSL رایگان بوده و شما قادر خواهید بود در مدت چند دقیقه گواهی خود را در دامنه خود فعال کنید.

سایر میزبان های وب از شما می خواهند که گواهی را از طرف شخص ثالث خریداری کنید، اما پس از آن در تنظیمات آن به شما کمک می کند. به استثنای اینکه مطمئن می شوید که امنیت کنترل پنل خود را تضمین می کنید، بهترین انتخاب برای یک میزبان وب میزبانی است که پشتیبانی و گزینه های نصب SSL را قوی تر می کند.

مسائل مربوط به هاست اشتراکی

[caption id="attachment_915" align="alignleft" width="300"]نقش هاست در سئو نقش هاست در سئو[/caption]

بسیاری از صاحبان کسب و کار کوچک، هاست مشترک را انتخاب می کنند، که اغلب به دلیل قیمت مناسب آن است. اما هشداری عادلانه،  برخی اوقات این انتخاب با اشکالاتی نسبتا جدی همراه است . برای شروع، شایعات غیرمنتظره وجود دارد که اگر سایتهای دیگر در سرور اشتراکی شما اسپم یا کم کیفیت باشند بازدید جستجوی سایت شما کاهش خواهد یافت. چند سال پیش، گوگل یک ویدیو را ارسال کرد که رابطه بین هاستینگ و عملکرد SEO را انکار می کرد. اما همه ما می دانیم که بعضی اوقات گوگل یک چیز را می گوید و بعد کار دیگری را می کند. علی رغم این مسئله منفی دیگری نیز  وجود دارد که کمی مؤثرتر است. و این مربوط به crawling گوگل است.

محدودیت های گوگل برای indexing

به طور خاص، گوگل دارای محدودیت های خاصی برای فهرست شدن ( indexing ) است و این محدودیت ها بر اساس آدرس های IP هستند. بنابراین، اگر یک هاست مشترک در حال حاضر زمان زیادی را صرف crawler گوگل می کند (یا به دلیل اینکه تعداد بسیار زیادی از سایت ها روی هاست مشترک وجود دارد یا سایت های دیگر در آن IP فوق العاده بزرگ و پر حجم هستند)، ممکن است فهرست شدن (indexing) یا به روز شدن سایت شما در SERPs طول بکشد  دلایل دیگری نیز وجود دارد که ما هاست مشترک را توصیه نمی کنیم، اما آنها مرتبط به SEO نیستند. به عنوان مثال، اگر سایت دیگری در IP اشتراکی میزان زیادی از ترافیک جذب کند ، سرور معمولا بخش بزرگی از منابع خود را به آن سایت اختصاص می دهد. این می تواند سرعت سایت شما را پایین بیاورد که برای کسب و کار شما خوب نیست. به طور خلاصه، اگر مایل باشید مقیاس و برنامه ریزی رشد وب سایت خود را افزایش دهید، توصیه ما به شما و کسب و کار شما استفاده از هاست های اختصاصی (dedicated hosting) از همان روز اول آغاز کار است.

پس چه کاری می توانید انجام دهید؟

یک ویژگی خوب در مورد هاستینگ به طور کلی، این است که تغییر هاست بسیار سریع و آسان انجام می پذیرد. قبل از اینکه کورکورانه میزبان وب خود را تغییر دهید، انجام برخی تحقیقات امری بسیار ضروری است. لازم است تحیل ها، ویژگی ها و قیمت گذاری را بررسی کنید. 5 فاکتوری که در بالا مورد برسی قرار دادیم را نیز در نظر بگیرید. آیا هاستی که شما در نظر دارید دارای سرویس پشتیبان گیری قانع کننده ای می باشد؟ آیا آنها گواهینامه SSL را ارائه می دهند؟ بسیاری از شرکت های ارائه دهنده ی سرویس هاست از انتخاب (و عوامل بسیاری هستند که باید در نظر گرفته شوند) وجود دارد که می تواند به آسانی کمی گمراه کننده به نظر میرسند. بنابراین شرکت های ارائه دهنده ی سرویس هاست آینده نگر را بر اساس آنچه که در بالا آموخته اید، فیلتر کنید. اما قبل از تصمیم گیری در مورد این دردسر های احتمالی بیش از حد صبر نکنید. موتورهای جستجو به طور پیوسته بر توانایی آنها در بازبینی صفحات مربوطه و با کیفیت بالا بهبود می یابند. اعتماد، امنیت و قابلیت اطمینان چیزهایی هستند که این الگوریتم ها بر آنها تمرکز می کنند. اگر سایت شما زمان زیادی را صرف بارگیری کند یا این پروسه با سرعت پایین انجام شود ، بهتر است به این باور برسید که موتورهای جستجو به این مسئله توجه داشته و واکنش نشان می دهند. پس حتما مطمئن شوید که وقت کافی را برای انتخاب شرکت های ارائه دهنده ی سرویس هاست خود در نظر می گیرید و اگر واقعا احتیاج هست برای تغییر هاست اقدام کنید.  ]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?