بررسی سئو در استارتاپ ها

بازاریابی و معرفی محصول به صورت جداگانه برای استارتاپ ها خطر افرین است هم از نظر استراتژیک و هم از دید سازمانی. یک محصول عالی بدون مخاطب و یک استراتژی بازاریابی بزرگ برای یک محصول ضعیف هر دو بی فایده اند پس محصول و بازاریابی باید مکمل هم باشند و در کنار آن ها باید به بهبود سئو در استارتاپ ها نیز پرداخت .
بنابراین هنگام تصویرسازی، ساختن و در نهایت راه اندازی محصول خود، مهم است که استراتژی های بازاریابی را نیز ترسیم کنید.

پنج هسته اصلی برای اینکار وجود دارد:

 • بازاریابی به ازای پرداخت پول (SEM ، بازاریابی پورسانتی ، و غیره)
 • بازاریابی اجتماعی و ویروسی
 • بهینه سازی موتور جستجو (seo)
 • همکاری و توسعه کسب و کار
 •  PR
برای شرکت های کوچک در مراحل اولیه، تبلیغات در مقیاس بزرگ گران است و در نتیجه دشوار ، علاوه بر این تعداد شرکت های تجاری رو به افزایش است.
پس آیا مصرف نادرست منابع استارتاپ ها کار درستی است؟
بازاریابی باید از محصول شروع شود. دنیای فناوری به همراه رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر برای معرفی محصول جذاب است، نباید نقش SEO (و در نتیجه گوگل) را نادیده بگیریم.جستجوگرها فرصتی دیگر برای گسترش کسب و کار شما و افزایش مخاطبین بدون بودجه تبلیغاتی! 
به عنوان بخشی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به عنوان یک راه حل برای حرکت مشتریان به سمت کسب و کار شما از طریق سیستم عامل های آنلاین است.
[caption id="attachment_871" align="aligncenter" width="300"]سئو در استارتاپ ها سئو در استارتاپ ها[/caption]

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟

SEO یک مجموعه از ابزارها و بهترین شیوه هایی است که وب سایت شما را در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر می برد و در نتیجه باعث افزایش ترافیک سایت شما و افزایش مشتریان بالقوه شما میشود .
با این حال، انتخاب کلمات کلیدی متناسب با سایت شما در موتورهای جستجو کار دشواری است. SEO در سال 2018 بسیار پیچیده تر  و شامل محدوده وسیع تری  است.
امروزه تمامی کسب و کار های کوچک به طور تمام وقت برای بهبود سئو خود در حال تلاش هستند و بسیاری از آنها به طراحی وب سایت و تربیت کارشناسان بازاریابی میپردازند . [caption id="attachment_873" align="aligncenter" width="500"]سئو در استارتاپ ها سئو در استارتاپ ها[/caption]

چگونه یک استراتژی سئو در استارتاپ ها طراحی کنیم

تمام اطلاعاتی که درباره سئو دارید فراموش و شروع به فکر کردن در مورد آن به عنوان یک زمینه همیشه در حال تحول و توسعه بکنید. با توجه به اینکه قابلیتهای کاربران و قابلیتهای موتورهای جستجو در طول زمان توسعه مییابند، استانداردهاهم نیز در حال تغییر هستند.
این فقط صنعت بازاریابی آنلاین نیست که در حال تکامل است؛ صنعت کسب و کار شما نیز در حال بلوغ است. بنابراین وقتی که به سئو روی می آورید، واقعا نمی توانید آن را تنظیم و فراموش کنید. شما باید نظارت کنید و ردیابی کنید که چطور همه چیز کار می کند، بنابراین همیشه یک قدم جلوتر از رقابت هستید.
[caption id="attachment_874" align="aligncenter" width="300"]سئو در استارتاپ ها سئو در استارتاپ ها[/caption]

در اینجا چند نکته که باید در هنگام طراحی استراتژی سئو مورد توجه قرار دهید بیان میشود :

 • چه کسانی بازار هدف شما هستند؟

  – امروزه SEO نه فقط ترافیک زیادی را جذب می کند، بلکه به جای جذب بازدیدکنندگان با ارزش بالا به آنچه که شما پیشنهاد می کنید علاقمند است. از لحاظ جمعیت شناختی، بازار شما چه چیزی را جستجو می کند؟ چگونه انجام جستجوهای اینترنتی انجام می دهند؟ آنها در کجا قرار دارند؟ پاسخ های دقیق تر شما، سرمایه گذاری های ارزشمندتری در SEO  محسوب می شوند. Google Analytics محل خوبی برای شروع تحقیقات شما است!
 • اکثر افراد در دستگاه های موبایل جستجو می کنند

– شما نیازی به آمار ندارید تا به شما نشان دهد که در چند سال گذشته، بازار تلفن همراه آنلاین منفجر شده است، دسکتاپ های رایج در سال گذشته. بهینه سازی وب سایت برای مرورگرهای تلفن همراه بسیار مهم است اگر می خواهید در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه خوبی داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که چگونه وبسایت شما بالا می رود، URL سایت خود را در تست Google’s Mobile-Friendly Test. گوگل وارد کنید.
 • موتورهای جستجو در حال گسترش هستند 

زمانی که کسی به موتورهای جستجو اشاره می کند، شما به طور خودکار فرض می کنید که آنها در مورد گوگل صحبت می کنند؟ غول فناوری دارای سهمی بزرگ از بازار است که Googling به فعل تبدیل شده است. با این حال، بخش قابل توجهی از جستجوها در سایت های جایگزین مانند Bing مایکروسافت صورت می گیرد.
 • مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

چند سال پیش، به طور متوسط کاربران به موتورهای جستجو اعتماد نداشتند تا سوالات محاوره ای خود را بپرسند. آنها با عباراتی مانند “flower delivery new york” جستجو می کردند. در حال حاضر مردم احساس راحتی بیشتری موقع تایپ کردن دارند و چیزهایی مانند ” چه کسی گلهای رز را در نزدیکی من پخش می کند؟ ” تغییرات در عادات جستجوگر معمولا ظریف است، اما بر کل کلمات کلیدی شما تاثیر می گذارد . به جای تمرکز بر کلمات کلیدی که باعث افزایش ترافیک شما می شوند، بهتر است تمرکز خود را بر روی آنهایی بگذارید که این ترافیک را به درآمد و سود تبدیل میکند.
 • کاربری ساده و محتوای با کیفیت پادشاه است

 یک وبسایت دوستانه با اطلاعات جالب و آسان چیزی است که باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. هر صفحه باید در قالب کلمات کلیدی با محتوای منحصر به فرد ساخته شود، بنابراین موتورهای جستجو به راحتی میتوانند شما را رتبه بندی کنند و رتبه شما را بالاتر ببرند. نظر مثبت بازدید کنندگان سایت شما بهترین شرط بندی برای رتبه بندی است، بنابراین محتوا را طبیعی و متمرکز نگه دارید ؛ از اصطلاحات و كلمات كليدي نامناسب که منجبر به خروج كاربران از وبسايت و نارضايتي در رتبه ای که به شما می دهند اجتناب کنید.
 • لینک ها به سایت شما بسیار ارزشمند هستند

هنگامی که یک وب سایت دیگر به شما لینک می دهد مورد توجه موتورهای جستجو قرار میگیرد که نشان دهنده این است که سایت شما دارای محتوای با ارزش است. در گذشته نه چندان دور دریافت ده ها لینک از سایت هایی با کیفیت پایین موجب  افزایش رتبه سایت شما میشد اما امروزه ارزش یک پیوند به سایت شما بستگی به کیفیت سایت مرتبطی دارد که به شما لینک میدهد. فقط با چند لینک معتبر به کسب و کار شما از سایت های ترافیک بالا شگفت زده خواهید شد که چه تاثیری در رتبه سایت شما ایجاد میکند .
 • رسانه های اجتماعی نقش اساسی ایفا می کنند

آخرین و مهمترین نکته رسانه های اجتماعی هستند که از پلت فرم ارتباطی اولیه به یک کانال بازاریابی بسیار سودآور تغییر یافته پیدا کرده اند. بسیاری از کاربران جستجوی خود را در رسانه های اجتماعی شروع و راه خود را به سایت کسب و کار ها پیدا می کنند. به اشتراک گذاری مطالب به روز ، جذاب و شخصی  افراد بیشتری را به صفحه شما و در نهایت به وب سایت شما جذب خواهد کرد.
 • تجزیه و تحلیل کلمات برای سئو

  نظارت بر نحوه رتبه بندی وب سایت کلیدی برای بهتر شدن رنکینگ شماست . با ردیابی مهمترین معیارهای وبسایت برای تعیین پایه ای برای عملکرد خود شروع کنید. محتواهای کوچک را تغییر و ببینید چه مقدار باعث افزایش ترافیک یا رتبه بندی سایت شما می شود. 
ما برخی از اجزای اصلی یک کمپین موفقیت آمیز SEO  را مورد بحث قرار داده ایم. فراتر از آن ، تعدادی از استراتژی های بازاریابی وجود دارد که می تواند به طور غیرمستقیم بر رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار باشد نظیر تبلیغات Pay Per Click  و بازاریابی ایمیلی .
این به این معنی است که شما واقعا نمیتوانید به طور اختصاصی در همه این موارد به فعالیت بپردازید . شرکت های موفق از ادغام تمامی کمپین های این موفقیت را برای خود تضمین می کنند .
]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?