توضیحاتی در نحوه رتبه بندی سئو و بهبود آن بدون توضیح دادن سئو پرداختن به مبحث نحوه رتبه بندی سئو وب سایت ها کار بسیار سختی است . در متن زیر یک دسته بندی 9تایی از مواردی که موجب بهبود رنکینگ وب سایت شما میشود توضیح داده میشود . [caption id="attachment_714" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

1- قابلیت کرول شدن وب سایت ( Crawlable )

ما برای اینکه ربات های اسپایدر گوگل (Googlebot’s spiders) را به این صفحه برسانیم تا بتوانیم محتوای متفاوتی را که در قالب فرمت متنی و یا تصاویر ، ویدئو و یا هر چیز دیگری که در صفحه به آن دسترسی ایجاد کرده ایم را برای آن ها قابل فهم و درک کنیم تا بتوانند در فهرست وب خود قرار دهند. این موضوع بسیار مهمی است، بدون آن هیچ یک از موارد بعدی اهمیتی ندارد. [caption id="attachment_715" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

2- تحقیق در مورد Keyword

ما باید بدانیم کلمات و عباراتی که جستجوگران در واقع برای حل و فصل و یا دریافت پاسخ به مشکل خود در صفحات وب که دنیای شماست جستجو میکنند چیست. هدف سازمان شما و در واقع وب سایت شما باید این کلمات و ایجاد راه حل و یا جواب دادن به آن مشکلات باشد . برای این منظور مطالب شما باید به نحوی آماده سازی شود که این سوالات و جواب آن را در خود داشته باشد . بهترین ابزار برای این منظور استفاده از Google Trends  که به شما برای یافتن این کلمات کمک میکند . [caption id="attachment_723" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

3- جستجو SERP برای پیدا کردن خواسته های گوگل

 SERP به معنی انجام پرس و جو جستجو در گوگل است ، ببینید چه چیزی موقع جست و جو به شما نمایش داده میشود سپس از آنچه که گوگل در دسترس شما قرار می دهد به جستجو کلمات کلیدی بپردازید.
گوگل چه فکر می کند محتوایی است که به این پرس و جو جستجو پاسخ می دهد؟ شما در حال تلاش برای کشف نوع محتوایی هستید که مورد نیازتان است، و مواردی که ممکن است وجود داشته باشد. اگر شما بتوانید سوراخ هایی پیدا کنید که در آن هیچ کس خدمتی را ارائه نمی کند، میتوانید پاسخ مردمی را که به دنبال نیازشان هستند بدهید . این کار شما باعث ایجاد موقعیت و رتبه  برای شما میشود.
[caption id="attachment_721" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

4- اشخاصی را برای تولید محتوا و پاسخ به این سرچ ها در گوگل قرار دهید

در اینجا سه عنصر وجود دارد. اولا، ما می خواهیم فردی واقعی یا قابل اعتماد برای ایجاد محتوا پیدا کنیم. نیاز به این کار برای چیست؟  اگر ما این کار را انجام دهیم با ساخت و  ایجاد پیوندهای مناسب و اشتراک در شبکه های اجتماعی مطالب ما در چشم کاربران و بازدید کنندگان و همچنین در چشم های گوگل، قابل اعتمادتر می شود. بنابراین تا آنجا که ممکن است، من قطعا از شما می خواهم که این کار را انجام دهید.
بعد، ما تلاش می کنیم که هدف جستجوگر را خدمت  و وظیفه خود را حل سوالات کاربران تعیین کنیم، و ما می خواهیم این کار را بهتر از هر کس دیگری انجام دهیم، زیرا اگر ما این کار را نکنیم، حتی اگر بسیاری از دیگر راه های بهینه سازی را انجام دهیم ، در طول زمان گوگل متوجه خواهد شد، شما می دانید چرا؟ جستجوگرها با نتیجه شما در مقایسه با سایر نتایج ناامید می شوند و آنها به دیگر وبسایت ها رجوع میکنند.
[caption id="attachment_722" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

5- انتخاب تیتر مناسب ، برچسب گذاری متن و نوشتن توضیحات متا ( meta descriptions )

بله، گوگل هنوز از توصیف متا بسیار استفاده می کند. من می دانم به نظر می رسد گاهی اوقات آنها اینکار را نمی کنند. اما، در واقع، اکثر مواقع از  توصيف متا برای ایندکس صفحه استفاده مي شود ، یک درصد از عنوان و در مابقی موارد از URL، در حالی که گوگل گاهی اوقات آنها را کوتاه می کند . ما در مورد طرح و سایر موارد نشانه گذاری بعدا صحبت خواهیم کرد.اما قطعه چیزی است که برای تلاش های SEO شما اهمیت دارد . زیرا این امر تعیین کننده این است که چگونه در نتیجه جستجو نمایش داده می شوید و یا Google در نمایش نتایج خود وب سایت شما را در چه جایگاهی قرار می دهد .
این موارد تعیین میکند که آیا افراد می خواهند روی فهرست شما یا شخص دیگری کلیک کنند یا خیر .
این قطعا فرصتی است برای گفتن “بیایید به جای دیگران بر روی وب سایت من کلیک کنید”. اگر شما می توانید این موارد را بهینه کنید، هم از منظر کلمه کلیدی با استفاده از کلمات و عبارات که مردم می خواهند، و همچنین با طرح یک چشم انداز برای وب سایت خود ، شما واقعا می توانید برنده شوید.
[caption id="attachment_719" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

6- استفاده هوشمندانه از کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مرتبط به معنای کلماتی است که از لحاظ معنایی به محتوا شما ارتباط دارد که گوگل از آن به عنوان سندی برای اثبات محتوای شما مورد بررسی قرار می دهد .
از آنجایی که اگر شما صرفا در تصاویر و یا در ویدئو و یا برخی از قالب های دیگر این کلمات را جاسازی کنید دیگر گوگل نمی تواند به راحتی محتوا شما را تحلیل کند و شما باید ثابت کنید که کلمات کلیدی مربوط به آن در صفحه وجود دارد.

7- غنی سازی متن با استفاده از نشانه گذاری

این برای همه امکان پذیر نیست اما در برخی موارد که شما در اخبار گوگل قرار میگیرید یک فرصت برجسته دارید و شما می توانید با استفاده مناسب از نشانه ها در متن خود از این فرصت بهترین استفاده را بکنید . [caption id="attachment_720" align="aligncenter" width="300"]نحوه رتبه بندی سئو نحوه رتبه بندی سئو[/caption]

8- بهینه سازی سرعت وب سایت

از دید من ، UI عالی و یک چشم انداز خوب تاثیری شگرف در تجربه کاربر ایجاد میکند . با اجازه دادن به کاربران از طریق ساده سازی دسترسی به امکانات وب سایت ، سرعت لود و همچنین ایجاد فضایی امن کابران را به سوی خود می کشید. امنیت بسیار مهم است، HTTPS تنها مورد نیست، اما بخش بزرگی از آن چیزی است که گوگل در حال حاضر در مورد آن مراقبت می کند و بر روی  HTTPS تمرکز زیادی در 2016 و 2017 داشت. مطمئنا در سال 2018 نیز Google این روند را دنبال خواهد کرد .

9- چه کسی در این موارد کمک میکند ؟

هنگامی که شما پاسخ های فوق العاده ای دارید و افراد و نشریاتی هستند که به شما کمک می کنند تا آن را نشر دهید ، باید به تولید لینک هایی جامع بپردازید و محتوا خود را در سراسر وب و در رسانه های اجتماعی پخش کنید . در ادامه محتوای تولیدی شما توسط خزنده های گوگل و توسط افراد دیده می شود . با انجام تمامی موارد ذکر شده شما میتوانید در رتبه بندی سال 2018 جایگاه خوبی پیدا کنید .
]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?