نکاتی که قبل از شروع طراحی سایت باید به آنها توجه داشته باشیم

با توجه به سرعت رشد تکنولوژی احساس نیاز به یک سایت برای هر کسب و کار و هر شخصی، پیوسته بیش از پیش می‌شود. شرکت آمدیا قصد دارد در این مقاله نقشه راهی برای طراحی سایت به شما دوستداران و نیازمندان  نشان دهد تا با حداقل هزینه و زمان، موفق به راه اندازی وبسایت مورد نظر خود شوید. پیش از هرچیز لازم به ذکر است که همانند تمام کارهای دیگر بهتر است از این نقشه به صورت گام به گام نیز استفاده کنیم.

گام اول: تعیین و ارزیابی هدف از راه اندازی و طراحی سایت

 در ابتدا شما باید هدف کلی یک سایت را تعیین و ارزیابی کنید. به همین دلیل در ابتدا نیاز به یک هدف برای وبسایت خود دارید و با توجه به کابرد فراوان وبسایت، پیدا کردن یک هدف، کار بسیار سختی نیست. هدف شما از طراحی سایت میتواند ساخت یک رزومه آنلاین با کیفیت یا معرفی و فروش محصولات و حتی یک سایت شخصی باشد.

در مواردی که هدف از راه اندازی، توسعه یک کسب و کار است ،بعد از تعیین هدف، ارزیابی  بازار، محبوبیت موضوع و سودهی آن است که با توجه به آن برای خود مشخص کنید که چه میزان سرمایه و زمان میخواهید به آن اختصاص دهید. در پایان این مرحله، پیشنهاد میکنیم یک لیست از ایده ها و خدمات خود را به ترتیب الویت ، تهیه کنید.

گام دوم: راه اندازی و طراحی سایت 

 در این بخش به دو روش شما میتوانید عمل کنید:

  1. خودتان طراحی سایت و آپلود آن را به عهده بگیرید.
  2. کار را به یک متخصص سپرده و آن را مدیریت کنید.

که در اینجا ما روش دوم را به شما توضیح میدهیم و در مقالات بعدی به روش اول برای دوستداران علم کامپیوتر می پردازیم.

 حال اگر شما بخواهید بدون علم کامپیوتر صاحب یک سایت شوید ابتدا باید یک متخصص و یک ارائه دهنده خدمات آنلاین طراحی سایت را بیابید. پس از تکمیل تیم خود باید یک نام دامنه (Domain) برای سایت خود انتخاب کنید به عنوان مثال www.amedia-team.com و در وبسایت هایی مثل www.domain.com میتوانید مطمئن شوید اسم مورد نظر شما قبلا خریداری و اشغال نشده باشد.

بعد از انتخاب و خرید DOMAIN شما باید یک Web Host برای سایت خود انتخاب کنید. Web Host ها بر اساس پایداری، امنیت و سرعت قیمت متفاوتی دارند. بهتر است در این زمینه با متخصص خود مشورت کنید و همچنین حرکت بعدی که طراحی سایت باشد را به متخصص بسپارید. میتوانید تا زمان اماده سازی سایت به تولید محتوا برای سایت خود بپردازید. دقت داشته باشید محتوا شما باید در قالب استاندارد متناسب با موتور های جستجو باشد زیرا رعایت این استانداردها میتواند تاثیر چشمگیری در پیشرفت SEO سایت شما داشته باشد.

گام سوم: بازبینی و آپلود سایت

 پس از اتمام کار طراحی سایت و تولید محتوا استاندارد شما باید یک بار دیگر تمام قسمت ها و محتوا سایت خود را برسی کرده تا نواقص سایت را یافته و آنها را رفع کنید. پس از رفع نواقص موجود کافیست از متخصص خود بخواهید تا سایت شما را آپلود کند تا شما بتوانید مدتی از سایت خود استفاه کنید تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید. هنگامی که شما از عملکرد سایت اطمینان پیدا کردید زمان معرفی سایت شما است که تبلیغات تاثیر انکار ناپذیری در این بخش دارند.

گام چهارم: مدیریت سایت

 در این قسمت که قسمت پایانی کار است شما باید به نکات زیادی توجه داشته باشید که مهم ترین آنها را برای شما شرح میدهیم. یکی از این نکات این است که به یاد داشته باشید سایت را برای جذب مخاطب مورد نظر خود راه اندازی کردید پس همواره به مطالب جذاب برای مخاطب اهمیت دهید و سعی در شناخته هر چه بیشتر مخاطب خود داشته باشید. قطعا حفظ مخاطب جذب شده نیز به اندازه جذب مخاطب جدید مهم است پس به حریم خصوصی مخاطب احترام بگذارید و در جلب اعتماد آن کوشا باشید.

 برای اطمینان از کیفیت کار مدام سایت خود را ارزیابی کنید. ساده ترین راه این کار مقایسه سایت خود با سایت های رقیب است. یکی از پارامتر های مهم در تعیین کیفیت یک سایت از دید مخاطب سرعت آن است. این پارامتر متمرکز بر روی کیفیت طراحی سایت نیست و حجم فایل های آپلود شده نیز تاثیر گزار هستند پس از آپلود فایل های حجیم پرهیز کنید. محتوا را طوری تولید کنید که در یک نگاه مخاطب جذب شود.

written by: Mehrad Khammar

]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?