SEO) و توانایی مدیریت بازدید و قدرت تبدیل بیشتر میزان بازدید از سایت شما را افزایش میدهد که سرانجام منجر به افزایش ترافیک و فروش بیشتر میشود ،که این خود یک پیروزی واقعی است. وقتی بارگزاری صفحه شما بیش از 3 ثانیه طول بکشد ، خیلی از بازدیدکنندگان سایت را میبندند ،  این امر باعث کاهش نرخ تبدیل شما میشود که امتیاز منفی به همراه دارد. خوشبختانه بررسی سرعت صفحات سایت بسیار کم دردسر است و ابزارای ساده ای جهت استفاده وجود دارد که به ما تحلیل کاملی از آنچه میخواهیم ارائه میدهد. برای کمک به شما تیم برنامه نویسی آمدیا در این مقاله سه ابزار محبوب برای بررسی سرعت سایت و نحوه استفاده از آنها را به شما ارائه میدهد . هنگامی که از سه ابزار با هم استفاده میکنیم به درک بهتری از عملکرد سئو سایتتان میرسید و فرصت های بهینه سازی وبسایت را واقعی تر لمس میکنید.  

سرعت بارگزاری

قبل از اینکه به معرفی ابزارها بپردازیم ، لازم است عوامل اصلی که در سرعت بارگزاری صفحه تاثیر گذارند را بررسی کنیم.   میزبانی (Hosting)  : اگر هاستی که انتخاب کرده اید سرعت کمی داشته باشد و میزبانی اشتراکی زیاد انجام  دهد ، این امر باعث کاهش سرعت سایت شما میشود و از دید گوگل سایت شما سایت نا امنی شناخته یشود که این خود به رتبه گوگل شما آسیب میزند.   مسائل فنی : ساخت سایت های سبک وزن با سرعت و پس از آن ارتقاء به لحاظ فنی بهینه سازی شده برای عملکرد ضروری است زیرا همه چیز به سرعت حرکت کند.   اندازه : مهم نیست که سایتتان را چطور ساخته اید ، مهم تنها سرانجام کار است که کاربر را به سایت شما بکشاند . مسلما سایتهای بزرگتر اطلاعات بیشتری برای ارائه دارند ، اما شما باید توجه خود را روی ساخت صفحات حداکثر 3 مگ معطوف کنید.   شبکه نهایی کاربر : این نکته کمی خارج از حد کنترل شماست ، شما باید کاربر نهایی خود را در نظر بگیرید ، اگر کاربران سایت شما عمدتا با نلفن همراه و استفاده از اینترنت کم سرعت به سایت شما میایند باید سرعت 3G را در نظر بگیرید ، به این معنا که همه چیز باد فوق العاده سبک باشد تا زمان بارگذاری صفحه تا خد امکان کاهش یابد.   هم این مسائل را که ترکیب کنیم به دید کلی از مشکل اساسیمان میرسیم ، سایتهایی با سرعت پایین به اندازه کافی خسته کننده هستند حالا دست و پنجه نرم کردن با نت 3G را هم به همه اینها اضاقه کنید. [caption id="attachment_1138" align="aligncenter" width="975"]سرعت سایت سرعت سایت[/caption]  

ابزارهای تست سرعت سایت

سه ابزار زیر در آزمایش سرعت صفحه شما و شناسایی مواردی که نیاز به بهبود دارند ، بسیار کارامد هستند اما این بدان معنا نیست که اینها تنها ابزار موجود هستند ، اما هنگامی که با هم مورد استفاده قرار میگیرند ، آنها یک روش جامع و در عین حال آسان برای فهم سرعت سایت را ارائه می دهند.  

اهداف اصلی ما :

سایز فایلها : سعی کنید فایلها حداکثر 3 مگابایت باشند. زمان بارگیری : زمان بارگیری این باید به همان اندازه که ممکن است و در حد مطلوب کمتر از 3 ثانیه باشد. بارگذاری تلفن همراه :  این باید به همان اندازه که ممکن است و در حد مطلوب کمتر از 5 ثانیه در اتصال داده 3G باشد. نتایج حاصل از سه ابزار زیر کمک می کند تا این مسائل را ارزیابی کرده و به بهبود سرعت واقعی سایت خود کمک کنید.  
  1. Google PageSpeed Insights

این یک ابزار بهینه سازی فنی است. با تجزیه و تحلیل محتوای یک صفحه وب، اطلاعات تشخیصی را به طور مستقیم از Google فراهم می کند. این ابزار تمامی فرصت های بهینه سازی فعلی را مشخص می کند و عوامل بهینه سازی را که در حال حاضر موجود هستند اشاره می کند. گوگل درباره این ابزار چنین گفته : Google PageSpeed Insights صقحه را ارزیابی میکند شیوه های بهتر شدن آن را پیشنهاد میدهد و از 0 تا 100 به سایت شما نمره میدهد. این ارزیابی نشان میدهد که آیا یک صفحه میتواند عملکرد خود را در این دو بحش ارتقاء دهد یا خیر : الف: زمان بارگذاری بیش از حد ب : زمان بارگذاری کامل صفحه   پس از مشاوره، این ابزار تضمین می کند که وب سایت شما به لحاظ فنی بهینه شده است تا صفحات را با حداقل زمان و حداکثر سرعت بارگذاری کند. با استفاده از این ابزار، می توانید بهینه سازی های فنی را که می توانید برای سرعت بخشیدن به صفحه از آنها استفاده کنید را شناسایی کنید.  

2- Pingdom

پینگدام یک ابزار برای بررسی سرعت سایت بر اساس محل بارگذاری سایت شما ست . پس از وارد کردن URL  مکان مورد نظر خود را وارد میکنید ، مکانهایی که به کسب و کار شما نزدیکتر هستند. پس از آن ابزار Pingdom به شما درجه عملکرد دیگری همراه با زمان بارگذاری، چگونگی جمع شدن در برابر سایر سایت ها و اندازه فیزیکی فایل را می دهد. نتایج Pingdom تجزیه تحلیل دقیقتری از اجزای سایت شما را نشان میدهد. در اینجا میبینیم که تقریبا نیمی (44درصد) صفحه اصلی این سایت تصویر است ، بنابراین ما می توانیم این صفحه را با حذف و بهینه سازی تصاویر بسیار کوچک تر کنیم. در تصویر زیر می توانیم تاثیر کد رنگی عوامل مختلف را بر زمان بارگیری هر درخواست فایل مشاهده کنیم: DNS، SSL، Send، Wait، Receive and Connect. بخصوص زمان انتظار در این تصویر نشانه میزبانی کم کیفیت ست ، وحود رنگ زرد در این نمودار یعنی باید هاستینگ خود را ارتقاء دهید. با اطلاعاتی که در اینجا وجود دارد، میتوانید مشخص کنید کدام نوع فایلها حجم بیشتر وب سایت شما را تشکیل میدهند، همراه با کاهش سرعت مربوط به میزبانی شما یا DNS. همه پیشرفت های آسان برای ارتقاء سرعت سایت شما.  

3-تست موبایل گوگل

  ممکن ست همه موارد بالا را رعایت کنید اما همچنان تست سرعت سایتتان روی موبایل نتیجه مطلوب را نداشته باشد . طبق اطلاعاتی که گوگل میدهد این مشکل بخاطر اینست که همچنان بیشتر کاربران از اینترنت 3G موبایل استفاده میکنند و این احتمال که آنها تا سال 2020 هم با همین سرعت باشند بسیار ست . اگر سایتتان با سرعتی خوبی روی کامپیوترهای خانگی بارگذاری میشود خیلی خوب ست ، اما با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کاربران با موبایل به اینترنت وصل میشوند این نکته به تنهایی نمیتواند خیال شما را راحت کند. پس بهتر ست سایت خود را به شکل بهتری بهینه سازی (optimize) کنید ، تا هیچ مخاطبی را از دست ندهید. ابزارهای موبایلی گوگل به شما خدماتی ارائه میدهند که به وسیله آنها میتوانید سرعت سایتتان را روی اینترنت 3G تست کنید و گزارش کار آن را دریافت کنید . تا جایی که ما بررسی کرده ایم اکثر سایتها با اینترنت 3G نتیجه مطلوب را ندارند ، پس توصیه ما اینست که وقتی در فکر طراحی سایت خود هستید از بهینه سازی آن برای اجرا روی موبایل و اینترنت کم سرعت غافل نشوید. [caption id="attachment_1139" align="alignright" width="413"]google-test-tool-sel google-test-tool-sel[/caption]    

همچنین شما میتوانید با برقراری تماس با تیم برنامه نویسی آمدیا مشکل خود را مطرح و آنالیز حرفه ای  از سایتتان را به صورت رایگان از ما دریافت کنید.

           

نکات مهم:

نکته 1. فقط بهینه سازی صفحه اصلی شما کافی نیست شما باید تمام صفحات خود را بررسی کنید تا از سلامت و سرعت آنها اطمینان حاصل کنید. نکته 2. برای کاهش حجم مواردی که سایز زیادی در سایت شما دارند میتوانید از SEO Spider از ScreamingFrog.co.uk استفاده کنید. نکته 3. شما همچنین میتوانید از میانگین سرعت سایت خود از حساب گوگل خود در مسیر Behaviour > Site Speed section استفاده کنید.   سرعت سایت خود را افزایش دهید برای افزایش سرعت سایت برای همه کاربران ، شما مجبورید سایتتان را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار دهید. و به سوالات زیر جواب بدهید.   -آیا سایتتان از لحاظ فنی خوب طراحی شده است ؟ – آیا صفحات با حجم زیادی از عکس و مطلب را بررسی کرده ایند؟ -عملکرد سایت روی موبایل و اینترنت کند چگونه است ؟ با بررسی جواب سوالات بالا به درک بهتری از وضعیت سایتتان و همچنین آنچه باید برای بهینه سازی آن انجام دهید میرسید.. از مواردی که معمولا باید انجام شود میتوان به تصحیح سایز فایلهای بارگذاری شده ، انتخاب هاستینگ بهتر میتواذن اشاره کرد. و هیچوقت نباید این نکته را فراموش کرد که تست سرعت سایت یک کار مستمر ست و همیشه باید انجام شود.   منبع : searchengineland    ]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?