وقت خود را با روشهای بی اثر سئو تلف نکنید براساس الگوریتمهای جدید گوگل شانسی برای ارتقاء سئو خود ندارید در دنیای امروز که همه چیز به سرعت در حال تغییر ست اشتباه بزرگیست که فکر کنید در سئو این اتفاق نمی افتد و اشتباه بزرگتر آنکه همچنان از روشهای بی اثر سئو برای ارتقاء سایت خود استفاده کنید. روشهای بی اثر سئو که برخی سئوکارها با استفاده از آنها رتبه گوگل شما را ارتقا میدادند دیگر کارگر نیست و حتی باعث صدمه زدن به سئو شما در موتورهای جستجو میشود. و این دلیل کافی برای خواندن ادامه این مطلب ست. ما با جاکوب وارویک، مدیر ارتباطات در Skedulo و جسی تسک، مدیر SEO در YLighting صحبت کردیم، تا نظرات متخصصین خود را در مورد تاکتیک های فعلی SEO و روشهای بی اثر سئو به ما بگویند. در این پست، ما تکنیک های جدید جستجوگرها را بررسی تا به شما کمک کنیم رتبه بندی خود را به سرعت افزایش دهید و تعداد بازدیدکنندگان ماهانه خود را افزایش دهید. قبل از اینکه ما در مورد بهبود رتبه بندی صفحه وب شروع به یادگیری کنیم، بگذارید کمی وقت خود را برای تست رتبه بندی صفحه فعلی شما در نتایج موتورهای جستجو را بررسی کنیم. در اینجا یک ابزار رایگان ارائه شده توسط SERPS که می توانید از آن برای تعیین رتبه بندی سایت خود براساس جستجوی کلمه کلیدی استفاده کنید را معرفی میکنیم. و همچنین کمی وقت بگذارید و ابزارهای جدیدی که به دامنه و مکان و ابزارهای چندگانه سایت شما را بررسی میکند کشف کنید. هدف شما ارتقاء در این لیست و نزدیک شدن به صدر جدول ست. این تست را برای رتبه بندی سایت خود از نظر گوگل و یاهو بررسی کنید و تکنیک های زیر را برای بهبود این رتبه اعمال دهید.و روشهای بی اثر سئو بپرهیزید.  

تکنیکهای موثر سئو

در ادامه توضیح کامل را درمورد این تکنیکها ارائه خواهم داد
 • بهبود تعامل برای بهبود رتبه بندی
 • صفحات موجود خود را طولانی تر کنید
 • تمرکز بر YouTube SEO
 • بهبود سرعت سایت
 • تمرکز بر موضوعات به جای کلمات کلیدی
 • ایجاد بک لینک
 • گزارش و تحلیل
 • بهینه سازی فنی سایت
 • سئو محل و فهرستبندی
 • ارسال مهمان guest posting
 

بهبود تعامل برای بهبود رتبه بندی

به عبارت ساده تر، تعامل ، توانایی جلب توجه کاربر است. در شرایط سئو مدر، اندازه گیری مقدار زمانی که کاربر در صفحه میماند بسیار مهم است. گرچه گوگل رسما آن را اعلام نکرده است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این غول موتورهای جستجو، سایت هایی را که  مشارکت کاربر در آنها قوی است با رتبه بندی صفحات بالاتر پاداش می دهد. بر طبق تحقیق انجام شده توسط Wordstream، بین میزان بازدهی یک صفحه و موقعیت ارگانیک آن همبستگی مشخصی وجود دارد.میزان بازدهی صفحات رنک آن را بالاتر میبرد و عدم آن پایینتر. استدلال گوگل این است که اگر یک کاربر وقت بیشتری را در یک صفحه گذراند، احتمالا به این دلیل است که صفحه مفید است. و از آنجا که گوگل تنها قصد دارد بهترین نتایج ممکن را برای کاربران خود ارائه دهد، سایتهایی را که با نتایج قوی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) مواجه شده است، تحویل می دهد. پس از روشهای بی اثر سئو دیگر استفاده نکنید. [caption id="attachment_976" align="aligncenter" width="418"]Bounce-Rate-vs-Organic-Position روشهای بی اثر سئو[/caption] پس چطور میتونیم تعامل سایت شما را بهبود ببخشیم؟

الف- پستهایتان را از نظر خوانش بهبود دهید

قالب بندی خوب می تواند بلافاصله قابلیت خواندن صفحه شما را بهبود بخشد. این، به نوبه خود، می تواند نرخ مشارکت شما را بهبود بخشد. با توجه به مطالعات ردیابی چشم، سه تاکتیک قالب بندی زیر می تواند به افزایش قابلیت خواندن محتوا شما کمک کند: -پاراگرافهای کوتاهتر : پاراگرافها را به 2 یا 3 جمله محدود کنید ، حتی اگر میخواهید جملات بیشتری اضافه کنید آنها را در چند پاراگراف تقسیم کنید. -جملات کوتاهتر : جملات طولانی تر روی صفحه نمایش سخت است. در صورت امکان، جملات طولانی را به جملات کوتاهتر تقسیم کنید. – زیرگروه ها : مردم در وب نمی خوانند؛ آنها اسکن می کنند برای ساده تر کردن این اسکن بهتر ست از چندین زیرشاخه روشن و آموزنده استفاده کنید تا خوانندگان را در پایین یک صفحه هدایت کنید. علاوه بر این، نقاطی را که با تأکید بر آنها الزامیست را بولد کنید . خوانندگان باید بتوانند پست وبلاگ شما را اسکن کنند و درک کنند که در مورد چه چیزی صحبت می کنید. – روشن سازی هدف مطلب (bullet points) : هنگامی که شما مقدار زیادی از داده ها – آمار، حقایق، ایده ها، نمونه ها – را داخل یک پاراگراف (مانند همین پاراگراف!) قرار میدهید، روشن سازی مطلب در یک خلاصه ی گویا (bullet points) ویا به عبارتی گفتن اصل مطلب به صورت خلاصه اسکن شدن مطالب را( هم توسط کرولر گوگل و هم توسط مخاطب هایتان) بسیار آسان تر میکند.

یک مثال از قالب بندی ضعیف :

آگاهی از وجود قانون جذب، به خودی خود یک مزیت بزرگ است. اکثر مردم تمام طول زندگی خود را هرگز نمی فهمند که این افکار هستند که واقعیت زندگی را ایجاد می کنند. هنگامی که یک نفر به این حقیقت جهانی پی میبرد کل جهان شروع به پذیرش آن می کنند. پس از مدتی کار سخت و تمرین، شروع به دیدن تغییرات در زندگی و نتایج طولانی مدت از استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی که در اینجا آموزش داده می شود، خواهید شد. راه های بسیاری برای استفاده از این قانون از جمله تاییدیه های روزانه، تجسم ها، تنظیم اهداف، تغییر الگوهای فکر و البته بهره برداری از انبار جهانی اطلاعات وجود دارد. حال یک مثال از همان پاراگراف ، اما با قالب بندی خوب (در اینجا برخی از راه هایی که می توانید بلوک متن را بهبود ببخشید آورده شده است): اکثر مردم تمام طول زندگی خود را هرگز نمی فهمند که این افکار هستند که واقعیت زندگی را ایجاد می کنند. پس از مدتی کار سخت و تمرین، شروع به دیدن تغییرات در زندگی و نتایج طولانی مدت از استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی که در اینجا آموزش داده می شود، خواهید شد.

چند راه وجود دارد که میتوانید از قانون جاذبه به نفع خود استفاده کنید:

 • تأییدات روزانه
 • تجسم
 • تنظیمات هدف
 • تغییر الگوهای لینک دادن

ب) استفاده از تکنیک تفکیک مطالب :

تکنیک تفکیک مطالب (bucket brigade) یک تکنیک کپی رایت است که برای کمک به حفظ علاقه خواننده و حفظ او در صفحه شما طراحی شده است . این تکنیک اساسا شامل تقسیم یک جمله طولانی به جملات متعدد است ، شما میتوانید با استفاده از یک عبارت مزتبط جملات را به شکل معنی دار به هم وصل کنید.

ج) استفاده از تصاویر در بین متن:

در متن خود از تصاویر با کیفیت استفاده کنید ، این امر کمک میکند که راحتتر موضوع را منتقل کنید . استفاده از عکسها و نمودارها باعث تعامل بیشتر مخاطب میشود. ثانيا، تصاوير به شما کمک مي کنند محتوا را به بخش هاي مختلف برسانيد.

د)  نوشتن در سبک هرم پیمایش:

این روش به معنی ارائه اطلاعات ارزشمند در بالای مقاله و به ترتیب کاهش اهمیت مطالب تا انتهای مطلب . وقتی مخاطب در حال اسکن کردن متن شماست با کلیک بر روی مطلب مورد علاقه ش به آن مطلب میرسد ، . همچنین این حس را به کاربران القا میکنید که به وقتشان اهمیت میدهید.

ذ) بهبود نرخ گشت و گذار:

خوب نوشتن ، ارائه ارزشمند و قالب بندی مناسب همچنان ادامه دارد . در این بخش باید میزان بازدیدکنندگانی که به سایت شما وصل میشوند و سریع خارج میشوند را کم کنیم. نرخ گشت و گذار را با چند عامل میتوان از صفحات ضعیف به خوب بهبود داد . اغلب اوقات نرخ پایین گشت و گذار بخاطر تجربه ناخوشایند کاربر (UX) است ، این مشکل را میتوان با چند ابزار آنلاین بهبود بخشید:  تخم مرغ دیوانه : یک ابزار هوشمندانه و تصویری ، تخم مرغ دیوارنه با کمک ایزارهای خود heatmaps، scrollmaps، confetti، and overlays غنای بصری سایت را افزایش میدهد . به عنوان مثال heat map به شما کمک میکند بفهمید کاربران کجاها را بیشتر کلیک کرده اند ، و SCROLLMAPS به شما میزان سکونت کاربران در سایت را نشان میدهد. [caption id="attachment_978" align="aligncenter" width="452"]روشهای بی اثر سئو روشهای بی اثر سئو[/caption] با استفاده از این داده ها، می توانید بهترین ویژگی های طراحی (یا نقص) خود را دریابید و بر اساس آن آنها را اصلاح کنید. در صفحه اصلی تخم مرغ دیوانه ،  آنها نمونه ای از نقشه حرارتی سایت خود را نشان می دهند که نشان می دهد که بازدید کنندگان بیشتر کجاها رفته اند:

بهینه سازی

توسط Dan Stocker، مردی که پشت کامپوننت دیجیتالی کمپین دیجیتالی بسیار موفق باراک اوباما سال 2008 فعالیت می کرد ، Optimizely متخصص تست A / B – یک روش علمی و مبتنی بر داده ها برای آزمایش وب سایت ها برای حداکثر قابلیت استفاده و تعامل است. در تست A / B، چندین نسخه از یک صفحه وب به طور تصادفی به کاربران نشان داده می شود برای مقایسه با یک صفحه مدنظر و سپس مقایسه شروع میشود. بزرگترین مزیت یک فرایند تست A / B مناسب این است که بازاریابان می توانند درک کنند که حتی کوچکترین تغییرات می تواند به طور مثبت در وب سایت خود تأثیر بگذارد، مانند انتقال دکمه خرید به سمت چپ یا تغییر رنگ آن از قرمز به آبی.

چند نمونه از نتایج تست A / B

برای مثال مایکل آقاجار به وسیله CONTENTverve دریافت که  انتقال CTA  به پایین صفحه باعث افزایش 304% مواجه شد. [caption id="attachment_979" align="alignleft" width="361"]روشهای بی اثر سئو روشهای بی اثر سئو[/caption] در این مورد، کاربران قبل از اینکه قصدی برای ارسال آدرس ایمیل خود داشته باشند، باید مزایای ثبت نام را درک کنند. قرار دادن CTA در پایین به کاربران این اجازه را میدهد که اول از مفید بودن وبسایت مطمئن شوند و بعد اقدام به این کار کنند. نبوغ Optimizely  در این است که چیزهای زیادی را ساده می کند که در غیر این صورت نیاز به یک تیم طراحان و محققان مجرب و با تجربه UX برای انجام آن است.  

بهینه سازی گوگل :

به همان ترتیب، بهینه سازی توسط گوگل آنالیتیک نیز به بازاریابان کمک می کند تا در بهبود و به حداکثر رساندن مشارکت و تبدیل مشتریان کمک کنند. به عنوان یک نسخه رایگان از برنامه بهینه سازی 360 ، بهینه سازی Google یک نرم افزار ساده و کاربر پسند است که تست A / B را ساده تر کرده و شامل مدل سازی پیشرفته برای بهبود تعامل و تجربیات هدفمند است. اما شاید بزرگترین ترس از بهینه سازی این است که  یکپارچگی آن با  ادغام گوگل آنالیز به  بازاریابان این اجازه را میدهد از منابع موجود بیشتر استفاده کنند . با بهینه سازی، بازاریابان می توانند معیارهای تجزیه و تحلیل Analytics را به عنوان نقطه شروع استفاده کنند، که به آنها اجازه می دهد براساس یک رابط آشنا با تکیه بر تجربه های عمیق تر و پیچیده تر، به بررسی و تحلیل عمیقتری از موضوع برسند. [caption id="attachment_980" align="alignright" width="385"]Effective-SEO-Techniques-that-Work-in روشهای بی اثر سئو[/caption]

تست کاربری

در حالی که بهینه سازی و بهینه سازی Google اساسا ابزارهای UX DIY برای بازاریابان و صاحبان کسب و کارهای کوچک است، تست کاربر بسیار تخصصی تر است. تست کاربر در فرم اصلی خود، بیشتر از یک ابزار پژوهش خالص است، جمع آوری تفسیر از مخاطبان هدف و ارائه به بازاریابان توسط ویدیوهای دقیق از تعامل و رفتار کاربر. مشتریان تست کاربر گزینه ای برای گرفتن و درک تعاملات معنادار با محصول خود دارند. ویژگی های جدید آن میتوان به استخراج  آسانتر اطلاعات و برجسته کردن هوش مشتری اشاره کرد.  

نزار فکر کنم :

امروزه ابزارهای زیادی برای تست UX موجود ست ، اما جالب ست بدانید یکی از بهترین و کاملترین این منابع دیجیتال نیست بلکه یک کتاب چاپی ست .((نزار فکر کنم)) استیو کروگ  یک کار نوآورانه که طی 5سال بیش از 10000 نسخه از آن فروخته . این کتاب پرطرفدار و سرگرم کننده توصیه هاس عملی و ذهنی خوبی بع تازه کارها و حرفه ای ها به طور یکسان میدهد. با استفاده از لحن مکالمه و شیوه جذاب، کار کروگ خوانندگان را به منتقدان غرغروی همه چیز در مورد وب سایت های تبدیل میکند آنها حتی کوچکترین جزئیات، مانند دکمه های ناقص و یا نقشه سایت های غول پیکر، انتقاد می کند.  

کنسول جستجو گوگل

میزان کلیک و یا کلیک بر روی تبلیغات بعضی از مهمترین شاخص های موفقیت و شکست هستند. یک ctr قوی بازخورد مثبتی از جنبه تبلیغات و مشتری برای شما خواهد داشت . و به نوبه خود چشم انداز گسترده تری از ورود به بحث تعامل و سرانجام نزدیک شدن خرید را دارد. شواهد بسیاری درباره تاثیر میزان کلیک در رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارد ، هرچند بر اساس الگوریتمهای جدید گوگل صحبت درباره این مسائل بسیار دشوار ست و ذهن را به سمت روشهای بی اثر سئو میبرد،  در هر صورت، بهبود CTR کاملا سرمایه گذاری خوبی برای سلامتی دراز مدت کسب و کار شما است. خوشبختانه برنامه هایی مانند Google Search Console و Tableau وجود دارند که اجازه می دهد تا بازاریابان کلمات کلیدی را شناسایی کنند که عملکردشان (یا عملکرد نامناسب) را برای موقعیت خود دارند  درک کنند و از روشهای بی اثر سئو دوری کنند.  مهمتر از همه، سریع شرایط و صفحات را برای هدف قرار دادن تجسم می کنند. با استفاده از این برنامه ها، بازاریابان می توانند شرایط اصلاحات را با بازنویسی عناوین و توصیف ها تغییر دهند، در نتیجه CTR افزایش و ترافیک را افزایش می دهد.

ClickFlow

ClickFlow ابزاری است که ما را برای کمک به شرکت ها برای افزایش ترافیک ارگانیک  بدون لینک های بیشتر و ارسال محتویات بیشتر به شما کمک می کند. از طریق ClickFlow، شرکت ها می توانند به طور خودکار ببینید که کدام صفحات در سایت خود دارای بیشترین پتانسیل رشد درآمدها هستند – مانند صفحاتی که تعداد بازدید زیاد در جستجو دارند، اما نرخ پایین کلیک. با استفاده از این اطلاعات، ClickFlow پیگیری تست های عنوان را دنبال می کند تا بتواند از طریق اصطلاحات جستجویی که قبلا رتبه بندی کرده اید، رشد خود را افزایش دهید. این ابزار به شما نشان می دهد که چقدر درآمد کسب کرده و چقدر درآمد دارید. شرکت هایی مانند LeadPages، Drip، Atlantic، و غیره از این ابزار استفاده میکنند.  

صفحات موجود خود را طولانیتر کنید

یک مطالعه اخیر توسط Backlinko نتیجه گیری کرد که هرچه محتوای بیشتر باشد احتمال اینکه در بالای  SERPs قرار بگیرد بیشتر است. اگرچه نوشتن یک متن به بیش از 2000 کلمه کار بسیار دشوار و وقتگیری است اما تبدیل یک پست 1200 کلمه ای به 2000 کلمه ای آسانتر ست. محتوای موجود در حال حاضر دارای مجوز و خواننده است. بنابراین به جای نوشتن چیزی به طور کامل از ابتدا، بسیار ساده است که یک پست از شما پیدا کند که در حال حاضر در Google خوب عمل می کند، آن را با اطلاعات به روز شده و محتوای اضافی بازخوانی می کند و به سیگنال های موجود تکیه می کند تا رتبه بندی را برای شرایط بدست آورند.   منبع singlegrain  

ادامه مطلب را در اینجا بخوانید

]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?