ارتقاء رتبه سئو امری حیاتی در دنیای وب ست ، به همین دلیل تیم برنامه ریزی آمدیا در تلاش است با ترجمه و انتشار سلسله مقالاتی در این باب به افزایش این دانش کمک کند ، امیدواریم با فراگیر شدن این دانش در وب فارسی در آینده سهم بسزایی در جهت دهی این بحث داشته باشیم وقتی کلمه ارتقاء رتبه سئو را میشنوید ذهنتان به کجا خطور میکند ؟ یا وقتی در تلاشید رتبه سایتتان را بالا ببرید روی چه چیزهایی تمرکز میکنید؟ درصد زیادی ازمردم وقت خود را روی “کلمات کلیدی” متمرکز می کنند ، نه چیز دیگری. با این حال، اگر شما مستقیما روی بهینه سازی کلمات کلیدی کار کرده اید اما هنوز نتایجی را که می خواهید دریافت نمی کنید، احتمالا بهتر ست فاکتورهای دیگری را که در رتبه بندی جستجوگر اینترنتی تأثیر می گذارد، در نظر بگیرید. الگوریتم های موتور جستجو نه تنها به بررسی ارتباط بین کلمات کلیدی را در صفحات و در متا میپردازند و همچنین شرایط جستجوی مخاطب را ارزیابی می کنند، مانند مدت زمان بازدید کننده در سایت شما، میزان جستجو، لینک های خراب، صفحات بازدید، لینک های ورودی و خروجی و … در صورتی که کاربران در وب سایت شما باقی بمانند و با محتوای شما ارتباط برقرار کنند، این عمل رتبه بندی وب سایت شما را افزایش می دهد و شما می توانید با بهبود تجربه کاربری وبسایتتان این کار را انجام دهید. رسیدن مخاطب به وبسایت شما از طریق جستجوی کلمات کلیدی در گوگل و وصل شدن به سایت شما فقط نیمی از راه است . اگر به SEO به عنوان راهی برای افزایش مخاطب و ترافیک نگاه میکند بهتر است از کاربرپسندی یا  user-friendly بودن سایتتان غافل نشوید. در این مقاله، من به جنبه های مختلف استفاده از وب سایت نگاه می کنم که بر ارتقاء رتبه سئو تأثیر می گذارد، چگونه می توان با بهینه سازی سایت و بهینه سازی سرعت سایت رتبه بندی سایتمان را در موتورهای جستجوافزایش دهیم.  

قابلیت استفاده از وبسایت

قابلیت استفاده از وبسایت به آنچه در طراحی پیاده شده بر میگردد که همگی آنها باید قابلیت تبدیل شدن داشته باشد. در اینجا مواردی که می توانند ارتقاء رتبه سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار دهند را مرور میکنیم :
  • اثربخشی: آیا کاربران می توانند اهداف خود را هنگامی که در وب سایت شما هستند ، به دست بیاورند؟ به عنوان مثال، آیا می توانند اطلاعات مورد نیازشان را پیدا کنند، محصولات مورد نظر خود را سفارش دهند یا با خدمات مشتری تماس بگیرید؟
  • کارایی: اثربخشی مضاعف همان کارایی است بعلاوه قدرت دستیابی به هدف ، چگونه کاربر میتواند به هدفی که در سایت شما دنبال میکند برسد ؟ اگر بازدیدکنندگان نتوانند آنچه را که در وب سایت شما نیاز دارند پیدا کنند، به احتمال فراوان از آنجا خواهند رفت ، هرچقدر زمان کوتاهتری در سایت شما بمانند ، تاثیر منفی بر رتبه بندی جستجوگرها دارد.
  • یادگیری: آیا کاربران می توانند با سرعت در سایت شما حرکت کنند ؟آیا با لمس کلیک به مکان مورد نظرش منتقل میشود؟ آیا راهنماییها به طور کامل و آسان در سایت قرار دارد؟ هنگامی که بازدیدکنندگان وقت زیادی را صرف تلاش برای کشف نحوه استفاده از وبسایت شما کنند، به همان اندازه زمانی که برای مطالعه اطلاعات شما یا جستجوی محصولات شما باید بگذارد را کم میکند . علاوه بر این، زمانی که آنها نمیتوانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند، ناامید خواهند شد، حرکت و از سایت شما میروند.
  • یادآوری: آیا کاربران می توانند دفعه بعد هم سایت شما را به راحتی بیابند ؟ ترافیک تکرار به شما در ارتقاء رتبه سئو کمک میکند . بازدیدکنندگان ممکن است یکبار وب سایت شما را پیدا کنند و سپس به دلایل مختلف دوباره نتوانند به آنجا بیایند. شما باید به این مسئله بسیار دقت کنید که آیا کلمه کلیدی مرتبط با آن جستجوی خاص به اندازه کافی به یاد ماندنی است تا بازدیدکنندگان بتوانند سایت شما را دوباره پیدا کنند؟
  • پیشگیری از خطا: اشتباهات خاص در یک وب سایت می تواند نه تنها کاربر، بلکه رتبه بندی وب سایت را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، خطای 404 Page Not Found، به معنی لینک اشتباه یا یک پیوند خراب است که دیگر معتبر نیست.
 

قابلیت استفاده از وبسایت چطور در رنکینگ سایت اثرگذارست

موتورهای جستجو به سایتهای کاربرپسند امتیاز بیشتری میدهند ، که به معنای مورد استفاده بودن بیشتر آنهاست، در واقع گوگل کلیدواژه را فاکتور مهمی برای محبوبیت وبسایت و ارتقاء رتبه سئو نمیداند بلکه ارتباط بیشتر و راحتتر کاربر و سایت را فاکتور قرارداده ست. ارتقاء رتبه سئو سایتتان این روزها بیشتر به مدت زمانی که کاربر در سایت شما صرف میکند ، صفحاتی که بازدید میکند و بازدید مجدد آنها مربوط میشود که یوزرفرندلی بودن سایت باعث کمک به این هدف میشود. بیایید چند مورد از فاکتورهایی که موجب مورد استفاده قرار گرفتن سایتتان میشود و باعث رشد رتبه تان میشود را مرور کنیم:

1-مفید،کیفیت بالا و محتوای مرتبط

زمان سکونت یا Dwell time یکی از مهمترین فاکتورهای سئو است که به زمانی که بازدیدکنندگان در سایت شما صرف میکنند گفته میشود. وقتی که شما محتوای مرتبط با نیاز بازدیدکننده را انتشار میدهید ، بازدیدگننده هم زمان بیشتری را برای کسب اطلاعات خودش در سایت صرف میکند که این باعث ارتقائ رتبه سایت شما میشود. براساس یک تحقیق گوگل به نظر میرسد بین 2000-2500 کلمه بیشترین آمار جستجور را دارند ، اگرچه در جهان جستجوگرها کلمات پادشاهی نمیکنند اما هیچکس مطالب سایت شما را نمخواند اگر برایش جذاب و مفید نباشد ، محتوای طولانی امکان داشتن کلمات کلیدی بیشتر را به شما میدهد ،لینکهای خروجی بیشتری اضافه کنید تا زمان سکونت را افزایش دهید. [caption id="attachment_924" align="aligncenter" width="415"]میانگین نتایج ارتقاء رتبه سئو[/caption] یکی دیگر از دلایل ایجاد محتوای بسیار مفید این است که وقتی بازدیدکنندگان محتوای خود را در Chrome نمایش می دهند، رتبه بندی وب سایت شما در گوگل را بهبود میابد.

2-سرعت بارگزاری صفحه

هم گوگل و هم بینگ سرعت بارگزاری را یکی از فاکتورهای الگوریتمشان قرارداده اند. ممکن ست بازدیدکننده گان از دیدن صفحه شما منصرف شوند اگر حتی چند ثانیه بیشتر برای بارگزاری صفحه معطل شوند، که این مورد آسیب بسیاری به زمان سکونت وبسایتتان میزند و بازدید سایتتان را کم کند که همین امر باعث افت رنکینگ در سئو موتورهای جستجو میشود. راههای بسیاری برای ارتقاء سرعت سایت هست ; مثل نصب یا حذف بعضی پلاگینها ، اصلاح برخی کدهای نوشتاری پشت سایت ، بهینه کردن حجم عکسهای بارگزاری شده. تحقیقات نشان داده است که استفاده از تصاویر با کیفیت خوب می تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد. به طور مناسب بهینه سازی تصاویر شما می تواند به شما کمک کند از عکس ها برای ایجاد همدلی، افزایش اعتماد و بهبود تجربه بازدید کننده بدون مانع از زمان بارگذاری استفاده کنید که می تواند رتبه بندی جستجوگرهای شما را تحت تاثیر قرار دهد. [caption id="attachment_926" align="alignright" width="482"]amedia-team gtmetrix amedia-team gtmetrix[/caption]

3- بهینه سازی تصاویر

علاوه بر فرمت فایل تصویر و اندازه، روش های دیگر برای اطمینان از اینکه تصاویر شما موازی تمهیدات SEO به کار خود ادامه می دهند وجود دارد. شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی برای نام فایل تصویر خود، برچسب آلت، عنوان، توضیحات و سرصفحه، مطالب خود را به موتورهای جستجو نشان دهید.

4-استفاده مناسب از تیتر

هیچکس دوست ندارد به یک  صفحه پر از نوشته برود. قالب بندی مناسب محتوای شما به طرز چشمگیری به بهبود تجربه کاربر از وب سایت شما کمک می کند. این باعث می شود خوانندگان بیشتر مایل به صرف وقت برای خواندن مطالب شما و بازدید مجدد از آن باشند، که در نهایت سیگنال مثبتی از شما به موتورهای جستجو نشان می دهد. با تیترگزاری مطالبتان به آسان شدن خوانش آنها کمک میکنید و به ارتقاء سئو سایتتان موتورجستجو یاهو کمک میکنید. تیترگزاری و رعیت آن در وردپرس برای بهبود تجربه کاربر و بهبود رتبه بندی جستجوگر وب سایت شما بسیار آسان ست. موتورهای جستجو همچنین بسیار به کلمات کلیدی که در تیتر قرار دارند اهمیت میدهند . با اضافه کردن شرایط مرتبط در تیترهایتان باعث ارتقاء رتبه بندی خود در جستجوگرها میشوید.

5-لینکهای خارجی

برای مفیدتر واقع شدن محتوا بهترست از لینکهای خروجی به سایتهایی که مطالب بیشتری در آن زمینه دارند استفاده کنید. پیوند به سایتهای معتبر نه تنها باعث افزایش رعایت کپی رایتینگ محتوای شما و زمان سکونت بازدیدکنندگان در سایت شما می شود، بلکه باعث ارسال سیگنال های اعتماد به Google و ارتقاء رتبه بندی جستجوگرها را افزایش دهد. با این حال رعایت افراط و تفریط در این بحث الزامیست ، چون افز.دن لینکهای خروجی زیاد باعث حواسپرتی بازدیدکنندگان میشود. منبع jeffbullas ادامه دارد]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?