پیشنهادات خود را در مورد چگونگی بهبود آن صفحه ارائه می دهد.  

امتیاز سرعت (page speed)

نگرش page speed شامل داداه هایی از گزارش عملکرد کاربر کروم (crux)برای نمایش داده های عملکرد واقعی یک صفحه است. PSI دو معیار را ارائه می دهد: First Contentful Paint (FCP) و DOMContentLoaded (DCL). مقدار متوسط برای هر متریک ( FCP یا DCL ) با تمام صفحات نظارت شده توسط گزارش crux مقایسه می‌شود. هر متریک به یک دسته اختصاص داده می‌شود، بسته به جایی که در توزیع قرار می‌گیرد:
 • سریع: متوسط مقدار متریک در سریع ترین پاره سوم بارگذاری صفحه است.
 • آهسته: میانگین مقدار متریک در آرام ترین سوم پاره از بارگذاری های صفحه است.
 • میانگین: مقدار متریک در قسمت میانی همه ی بارگذاری های صفحه است.
[caption id="attachment_1330" align="aligncenter" width="549"]Page Speed Page Speed[/caption]  

امتیاز کلی سرعت با در نظر گرفتن دسته بندی برای هر متریک محاسبه می شود:

 • سریع: اگر هر یک از متریک یک صفحه سریع باشد.
 • آهسته: اگر هر یک از متریک یک صفحه کند (آهسته) باشد.
 • میانگین: همه موارد دیگر
 

توزیع بارگذاری صفحه

بخش توزیع بارگذاری صفحه، شاخص های FCP و DCL این صفحه را در مجموعه داده های CrUX ارائه می دهد. توزیع برای هر متریک به سه دسته تقسیم می شود: سریع (سریعترین پاره سوم)، میانگین (پاره سوم متوسط) و آهسته (پاره سوم پایین). توزیع به صورت هفتگی به روز می شود. [caption id="attachment_1332" align="aligncenter" width="800"]Page Speed Page Speed[/caption]

امتیاز بهینه سازی

  Insights Page Speed ارزیابی می کند که چگونه یک صفحه به بهترین شیوه عملکردهای رایج عمل می کند و نمره ای از 0-100 را محاسبه می کند که این امتیاز میزان عملکرد آن را برآورد می کند. این ارزیابی می کند که آیا یک صفحه می تواند عملکرد خود را در دو بخش بهبود دهد:
 • زمان بارگذاری کامل صفحه(full loading): زمانی که سپری می شود از لحظه ای محاسبه می شود ک کاربر درخواست مشاهده صفحه را برای یک مرورگر ارسال می کند.
 • زمان بارگذاری صفحات داخلی: زمانی که سپری شده از وقتی محاسبه می شود که کاربر درخواست دیدن این صفحات را برای چندین مرورگر ارسال می کند.
  امتیاز به عنوان خوب، متوسط یا کم طبقه بندی شده است. محاسبه کننده فرض می کند که یک توسعه دهنده می خواهد همان ظاهر و عملکرد صفحه را حفظ کند.
 • خوب: این صفحه بیشترین و بهترین شیوه های عملکرد را به کار می گیرد و headroom کمی برای بهینه‌سازی بیشتر وجود دارد.. امتیازات صفحه 80 یا بالاتر است.
 • متوسط: این صفحه برخی از بهینه سازی های عملکرد رایج را از دست می دهد و headroom متوسط برای بهینه‌سازی در دسترس است. امتیازات صفحه بین 60 تا 79 است.
 • کم: صفحه بهینه‌سازی نشده و headroom نسبتا زیادی برای بهینه‌سازی وجود دارد. امتیازات صفحه بین 0 و 59 است.
امتیاز بهینه سازی کارایی یک صفحه را تخمین می زند.یک صفحه با سرعت آهسته ممکن است امتیاز بهینه سازی بالایی داشته باشد، زیرا نسبت پایین منابع رندر به کل منابع استفاده شده توسط این صفحه، دارای نسبت پایین می باشد. از طرف دیگر، یک صفحه سریع ممکن است امتیاز بهینه سازی پایین داشته باشد چون تعداد زیادی از منابع رندر شده نسبت به کل منابع خود دارد.  

آمار صفحه

  این بخش گردش های محور مورد نیاز برای بارگذاری کردن منابع مسدود کننده صفحه، مجموع حجم مورد استفاده در صفحه و نحوه مقایسه آن با تعداد متوسط گردش محور ها و حجم مورد استفاده در مجموعه داده ها را توضیح میدهد. این اتفاق می تواند نشان دهد که آیا این صفحه می تواند با تغییر ظاهر وعملکرد صفحه، سریع تر باشد یا نه.   [caption id="attachment_1331" align="aligncenter" width="1920"]Page Speed Page Speed[/caption]

پیشنهاداتی برای بهینه سازی

  این لیستی از بهترین شیوه هایی است که می توان آن هارا در این صفحه اعمال کرد. اگر صفحه سریع باشد، این پیشنهادات به طور پیش فرض پنهان می شوند، زیرا این صفحه در حال حاضر در یک سوم بالای  صفحه تمام صفحات مجموعه داده قرار دارد و بهبود بیشتر احتمالا غیر ضروری است. از آنجا که عملکرد اتصال شبکه به طور قابل توجهی متفاوت است، بهینه سازی به جنبه های مستقل عملکرد صفحه می پردازد: پیکربندی سرور، ساختار HTML یک صفحه و استفاده از منابع خارجی مانند تصاویر، جاوا اسکریپت و CSS. پیاده سازی پیشنهادات باید عملکرد نسبی صفحه را بهبود بخشد. با این حال، عملکرد مطلق صفحه همچنان وابسته به اتصال شبکه کاربر خواهد بود.

عملکرد سرعت توسط عوامل مختلف تحت تاثیر قرار می گیرد، اما دو مورد از آن ها بسیار مهم هستند:

ردیابی مسدود کردن گردش محور ها: گردش محور های مورد نیاز برای ارائه منابع مسدود کردن رندر، اگر بیشتر منابع یک صفحه مسدود سازی نشده باشند، Page Speed  یک صفحه را به عنوان یک جدول بزرگ بهینه سازی در نظر می گیرد. توسعه دهنده می تواند از Redirects اجتناب کند، از بین بردن رندرینگ مسدود کردن جاوا اسکریپت و CSS، استفاده از Leverage Caching مرورگر، اولویت بندی محتوای قابل مشاهده و کاهش زمان پاسخ سرور برای بهینه سازی استفاده کند. اندازه واکنش : اندازه کلی واکنش، از جمله منابع اصلی HTML و تمام زیر منابع آن است. اگر بخشی از حجم پاسخ را می توان با فشرده سازی یا کوچک سازی یا حذف کرد، Page Speed Insights یک صفحه را در نظر می گیرد تا headroom بهینه سازی بزرگی داشته باشد. توسعه دهنده میتواند قوانین فشرده سازی را فعال کند، منابع منفی و قوانین بهینه سازی تصاویر را برای بهینه سازی بررسی کند.   [caption id="attachment_1333" align="aligncenter" width="1900"]Page Speed Page Speed[/caption]   اگر سوالی در مورد Page Speed Insights دارید، لطفا به سؤالات متداول مراجعه کنید یا یک پیام به گروه ما از طریق راه های ارتباطی ارسال کنید.]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?