تولید محتوای جذاب چاد بارر و آلن وایس در کتاب خود، “حضور میلیون دلاری وب“، راهکارهای تاکتیکی برای برندسازی در کسب و کار را با استفاده از اینترنت مورد بررسی قرار داده اند ، در متن پیش رو روش های متداول و واقعی را برای توسعه و  تولید محتوای جذاب و همچنین عناصر ضروری وب سایت موفق معرفی خواهد شد. مخاطب فقط چند لحظه برای جذب به محتوای شما وقت میدهد ،  به مقالات و کتابهایی که خوانده اید یا سخنرانیهایی که گوش داده اید فکر کنید ، شما همان ابتدا تصمیم میگرفتید که آیا این موضوع به درد شما میخورد یا خیر و آیا مهم ست که وقت بیشتری روی آن بگذارید یا خیر. این موضوع بسیار رقابتی ست که مقدمه ای جذاب داشته باشید. یک تولید محتوای جذاب بسته به نوع کسب و کار شما به عوامل خاصی بستگی دارد ، مثلا برای یک شرکت حسابداری نحوه محاسبه مالیات و نکات مهم در این زمینه و یا حتی چگونه مشتریان را برای پرداخت بیشتر قانع کنیم ، شامل سرفصلهای جذاب میشوند. باید روی لبه حرکت کنید، اما در چشم  نباشید. شما باید میل به چالش و ایجاد سرگرمی داشته باشید ، در حالی که فخر نمیفروشید. سایت  شما  و به ویژه صفحه اصلی شما، باید به اندازه کافی تحریک آمیز باشد تا بتواند به یاد ماندنی باشد و باعث شود دیگران به همکاران  و دوستان خود بگویند ” باید از این سایت بازدید کنید”. [caption id="attachment_880" align="alignleft" width="300"]تولید محتوای جذاب تولید محتوای جذاب[/caption]

بیایید چند ایده جذاب که شما لازم دارید را مرور کنیم :

 • کتابها و نشریات مرتبط با رشته خود را بخوانید و آنها را برای تولید محتوای جذاب به صورت خلاصه ارائه کنید
 • طوفان مغزی ، از کمک افراد مورد اعتمادتان استفاده کنید و ایده های آنها را به کار گیرید. به جرات میتوان گفت قدرتمندترین و اثربخشترین راه رشد کسب و کار داشتن و پردازش ایده های خلاقانه ایست که از این اتاق فکرها بیرون میاید
 • روی تواناییهای خود سرمایه گذاری کنید ، یک ضرب المثل چینی میگوید ابتدا در چیزی استاد میشویم سپس خلاقیت میاید .تولید محتوای جذاب را به تواناییهای خود معطوف کنید.
 • سوالاتی بر اساس مفروضات ، این مورد را محدود به فرضیات شخصی خود نکنید و از مشاوران و مشتریانتان هم کمک بگیرید ، این راه شما را به سمت یک بینش ناب برای رسیدن به راه حل رهمون میسازد.
 • نظرات مخالف را پذیرا باشید : تصور اشتباهی که در این باره پیش میاید ;نباید به این موضوع به عنوان یک بحث جدی با مخالفان نگاه کنید ، لازم نیست آنهارا قانع کنید ، نظرات آنها برای شما راهکارهای پیشرو ایجاد میکند .
 • داستان بسازید : ایجاد داستان برای محتوا به ما کمک میکند آن را جذابتر کنیم.
 • مصاحبه با دیگران ، این یک روش فوق العاده برای یادگیری و به دست آوردن ایده های جدید و بهره برداری از بازاریابی موثر در هنگام ایجاد محتوای صوتی و تصویری برای وب سایت و شخصی که با او مصاحبه می کنید ست.
 • شبکه های اجتماعی ، با ورود هوشمندانه به این عرصه زودتر ار آنچه فکر میکنید به هدفتان میرسید و میتوانید از کمک و نظر دیگران به بهترین شکل بهره مند شوید.
[caption id="attachment_879" align="aligncenter" width="409"]تولید محتوای جذاب تولید محتوای جذاب[/caption] به هر صفحه نگاهی متفاوت داشته باشید .  حداقل یک توصیف ویدئویی به همراه توصیفات نوشتاری  با حجم حداکثر 3 مگابایت باعث ایجاد یک ارزش دراماتیک و جذاب میشود .  منوها باید شامل : لیست مشتریان، مقالات ، بیوگرافی، اطلاعات تماس، ارائه محصولات و خدمات و توضیحات ویدئویی از ارائه های مختلف باشد. شرکت برنامه نویسی آمدیا در طول سالها فعالیت و بررسی و همکاری با هزاران وبسایت و سازمان برای شکل گیری شخصیت موفق سازمانی در دنیای اینترنت به سه فاکتور اساسی در این رابطه رسیده ست که به شرح زیر است;
 • طراحی : طراحی جذاب و حرفه ای بر اساس نوع مشتری و مخاطب بسیار حائز اهمیت ست ، انتقال حسی که شما میخواهید انتقال دهید نیاز به همفکری و اجرای حرفه ای دارد که مستلزم سختگیری و همکاری با یک تیم حرفه ایست.
 • محتوا : سایت شما باید روی منافع بازدیدکنندگانتان تمرکز داشته باشد و به آن چه که برای آنها و نحوه بهبود تجارت و زندگی آنها اهمیت دارد توجه کند. برای تحقق این هدف ، محتوای قوی باید در قالب محصولات، خدمات و مالکیت معنوی توسعه یابد ، و همچینی در جهت توسعه آن فعالیتی مستمر و منظم داشته باشید.
 • استراتژی و تاکتیک : تصمیم در مورد اینکه کسب و کارتان چطور دیده شود ، چطور شخصیت مجازی خود را معرفی کند ، چه مولفه هایی از اینترنت برای موفقیتتان الزامی است ، چطور با مشتریان ارتباط برقرار کنیم و محصولات و خدماتمان را معرفی کنیم و هزاران مسئله دیگر به استراتژی و تاکتیک شما مرتبط است که در هر رشته شغلی بسته به نیاز آن متفاوت است.
  بدون این سه مورد، کارایی سایت شما بسیار پایین میاید . به عنوان مثال، یک سایت که با محتوای عالی طراحی شده است، اما دارای استراتژی و تاکتیک مشخص نیست، مثل رانندگی یک ماشین عالی بدون سیستم GPS  در یک شهر غریبه ست. اگر محتوا و استراتژی  و تاکتیک های مؤثر داشته باشید، اما طراحی و راهبری نامطلوب، بازدیدکنندگان را مجاب به بستن سایت شما میکند . برچسب گذاری (hashtag)را فراموش نکنید   در این مورد روی چیزهایی که برای شما مهم اند تمرکز کنید ، نحوه  جستجوی  مخاطب و مشتریان بالقوه را پیشبینی کنید و بر اساس آن شروع به برچسب گذاری کنید . از یک دستگاه مانند Google Alerts استفاده کنید تا به شما اطلاع دهد که چگونه دیده و شناسایی می شوید. و در آخر اگر موقعیت شما در پیرامون ارزش های واقعی و ملموس کسب و کار شماست ؛ در جهت تغییر این امر بکوشید.]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?