به روزرسانی 1 آگوست الگوریتمهای گوگل – چه مقدار تحت تاثیر بوده اید ؟   موتور جستجوی گوگل در 1 آگوست با یک تغییر اساسی در الگوریتمهایش (الگوریتمهای گوگل)  توسط آپدیتی جدید روبرو شد ، در این مطلب در مورد اینکه روی کار دیگران چه تاثیری گذاشته و تحلیلگران در مورد این به روز رسانی چه فکر میکنند میپردازیم. به طور خلاصه، گوگل این یک به روز رسانی جامع، جهانی، مرکزی را فراخوانی می کند، اما بر اساس بسیاری از تحلیل های انجام شده تاکنون، به نظر می رسد تمرکز بر روی سایت های بهداشتی و پزشکی و سایت YMYL Money Your Life وجود دارد.اما بسیاری از سایتها از تاثیر این به روز رسانی روی سایت خودشان خبر میدهند. گوگل به ما میگوید که شما هیچ کاری نمیتوانید بکنید که سایتتان را اصلاح کنید ، بنابراین فقط باید به ایجاد یک تجربه عالی، ارائه محتوای بهتر و یک وبسایت مفیدتر تمرکز کنید. به روزرسانی که MEDIC  نام دارد با تمرکز روی فضای پزشکی و سلامت (البته گوگل در مورد این تمرکز خاص تاییدی نداشته) در یک آگوست اعمال شد.  

چه چیزی از به روزرسانی جدید گوگل میدانیم ؟

گوگل گفته این به روزرسانی ها چندین بار در سال اعمال میشود . توصیه های گوگل به همان توصیه های به روزرسانی قبلی محدود میشود و فقط به تولید محتوای عالی تکیه میکند. و همچنین روی این نکته تاکید کرده که با هر به روزرسانی ممکن است برخی سایتها ضرر کنند و برخی سود . Google Search Danny Sullivan همچنین تأیید کرد که این به روزرسانی ، گوگل را به سمت جهانی شدن پیش ببرد به طوری که تمام نتایج جستجوی Google را بدون توجه به زبان و منطقه تحت تاثیر قرار دهد. گوگل به ما نمی گوید که چه مقدار از نتایج جستجو از طریق این بروز تحت تاثیر قرار گرفته است، همانطور که Google در گذشته با آپدیتهای پاندا، پنگوئن و دیگران انجام داده است.  

چه کسانی با به روزرسانی جدید گوگل تحت تاثیر قرارگرفته اند؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم این یک به روز رسانی جهانی ست ، که همه سایتها را تحت تاثیر قرار میدهد. اما بر اساس اطلاعاتی که از نظرسنجیهایمان بدست آوردیم و به گفته شرکتهای داده پردازی و سئو کارهای سراسر دنیا به نظر میرسد این به روز رسانی جدید گوگل بیشتر بر روی سایتهای بهداشت  و پزشکی و همچنین شرکتهای پول و سرمایه گذاری(your money , your life) تمرکز دارد.  

YMYL چیست؟

همانطور که در سال 2013 توضیح دادیم، صفحات “پول یا زندگی شما” کسانی هستند که روی رویدادهای پول و زندگی متمرکز هستند. دستورالعمل های گوگل نشان دهنده آنها را به عنوان:
 • صفحاتی که اطلاعات شخصی را درخواست می کنند، مانند شماره شناسایی شخصی، شماره حساب بانکی، شماره گواهینامه رانندگی و غیره، که می تواند برای سرقت اطلاعات هویتی استفاده شود.
 • صفحات مورد استفاده برای معاملات پولی، که در آن کاربران ممکن است حساب اعتباری یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه دهند؛ برای مثال، هر صفحه ای که به شما امکان خرید چیزی را می دهد.
 • صفحاتی که اطلاعات پزشکی یا بهداشتی را ارائه می دهند که می توانند رفاه فیزیکی شما را تحت تأثیر قرار دهند.
 • صفحات ارائه مشاوره در مورد تصمیمات مهم زندگی، مانند صفحات در مورد تربیت فرزند، خرید یک خانه، وسیله نقلیه و غیره.
 • صفحه هایی که به مسائل مهم زندگی کمک می کنند که می تواند بر خوشبختی و آینده مالی شما تأثیر بگذارد، از قبیل صفحات مشاوره قانونی یا مالی.
ما از چندین شرکت تجزیه و تحلیل داده ، از جمله Sistrix، RankRanger، SEMRush و داده های نظرسنجی خودم از چند صد جستجوگر تاثیر می پذیرم. شما میتوانید با همکاری با تیم برنامه نویسی آمدیا همیشه در جایگاه مد نظرتان در موتورهای جستجو حضور داشته باشید.  

Sistrix

Sistrix برخی از داده های اولیه را به اشتراک گذاشته و گفت: “اکثر تغییرات را می توان برای سایت های YMYL مشاهده کرد و حتی در آنجا ما فقط یک درصد افزایش یا کاهش را مشاهده می کنیم.” [caption id="attachment_1116" align="aligncenter" width="277"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption] خوان گونزالس از Sistrix به من گفت که بیشتر صفحات بهداشت و امور مالی نیز با به روز رسانی جدید گوگل تحت تاثیر قرار گرفته اند ، و همچنین که در لیست مشاهده میکنید ، صفحه های تجارت الکترونیک ، وبسایتهای آموزشی و همچنین ویسایتهای مشکوک مربوط به خودرو تحت تاثیر این به روز رسانی قرار گرفته اند.

Sistrix برخی از سایت هایی را که رتبه بندی های این بروز رسانی را کسب کرده اند به اشتراک گذاشتند.

  همچنین Sistrix نمودار دو سایت که در زمینه بهداشتی فعالیت میکنند را هم به نمایش گذاشته ست که یکی از آنها با افزایش و دیگر با کاهش ترافیک مواجه شده ست.

RankRanger

[caption id="attachment_1118" align="alignleft" width="300"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption] [caption id="attachment_1119" align="alignleft" width="300"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption] RankRanger همچنین یک مجموعه داده خوب دارد و معیارهای مشترک در Verticals های مختلف و نتایج جستجو در گوگل را با این بروز رسانی تغییر داد. داده های این شرکت نشان می دهد که صنایع بهداشتی، مالی و کالاهای خانگی در رتبه گوگل با تغییرات قابل نوجهی مواجه شده اند. هرچند این تغییرا معمولا بسیار محسوس نمباشد. در اینجا ، این نمودار تغییرات ارگانیک یک سایت از طیف خانواده (آبی) و یک سایت بهداشت و تناسب اندام (سبز) را به ما نشام میدهد : [caption id="attachment_1120" align="aligncenter" width="450"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption]   اینها یکی از بسیار نمونه ای است که وجود دارد.

قبل و بعد  به روزرسانی جدید گوگل

در زیر به طریق دیگر به این نوسانات میپردازیم ، یکی به قبل از به روزرسانی جدید گوگل و یکی به بعد از آن بر میگردد ، شما میتوانید این تغییرات را به وضوح ببینید به عنوان مثال صنعت لوازم منزل در ابتدای اعمال به روز رسانی 91درصد بود که در طول دوره به 83درصد رسید. موردی اوبرشتاین از RankRanger گفت ای مورد هرگز در به روز رسانیهای قبلی دیده نشده و به او نشان می دهد چقدر این بروز رسانی عظیم است. SEMrush  در رتبه بندی جدید خود بر اساس به روز رسانی جدید گوگل تغییرات را بررسی میکند ، که در آن کمترین میزان تغییر مربوط به بخش سفر و بخش املاک و مستقلات ست [caption id="attachment_1122" align="alignnone" width="804"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption]

اینجا به ترتیب این رتبه بندی SEMrush  را مشاهده میکنید:

 1. 4 هنر و سرگرمی
 2. 4 خودرو و وسایل نقلیه
 3. 4 زیبایی و سلامت
 4. 3 کتاب و ادبیات
 5. 3 تجارت و صنعت
 6. 3 کامپیوتر و تکنولوژی
 7. 4 مالی
 8. 4 غذا و نوشیدنی
 9. 4 بازی
 10. 4 سلامت
 11. 4 سرگرمی و اوقات فراقا
 12. 4 باغداری
 13. 4 اینترنت و تلفن
 14. 4 تحصیلات و شغل
 15. 4 قانون و دولت
 16. 4 اخبار
 17. 4 ازتباطات اینترنتی
 18. 4 مردم و جامعه
 19. 4 حیوانات خانگی
 20. 4 مشاور املاک
 21. 4 ارجاعات
 22. 4 علم و دانش
 23. 4 خرید
 24. 4 ورزشی
 25. 7 سفر
 

همچینین وبسایت MOZ پس از انتشار این اطلاعات ، بررسی خود را منتشر کرد که در زیر میبینیم :

[caption id="attachment_1121" align="alignnone" width="634"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption]

دکتر پیت میسر از MOZ چنین نوشته :

در نگاه اول، به نظر می رسد که رده “سلامت” بیشترین تاثیر را داشته باشد . کلمات کلیدی در آن رده دمای متوسط 124 درجه را داشتند ، این نکته را مد نظر داشته باشید که در 1 آگوست همان کلمات دمای 100 درجه را نشان میداد . همین مورد به این نکته که باقی موارد هم باید تحت تاثیر قرار بگیرند صحه میگذارد. همچنین مهم است که توجه داشته باشیم که این الگو در طول سه روز دیگر شتاب سنگین، با سایر دسته های دارای دمای متوسط بالاتر، تغییر می کند. به روز رسانی چند روزه طیف وسیعی از verticals را تحت تاثیر قرار داد.   Search Engine Roundtable با بررسی بیش از 300 دامنه میزان تاثیر آنها را بررسی کرده ست. بیش از 325 پرونده که تقریبا نیمی از آنها در فضای بهداشت و پزشکی هستند. در اینجا نمودار آن را میبینیم: [caption id="attachment_1123" align="alignnone" width="900"]الگوریتمهای گوگل الگوریتمهای گوگل[/caption]

چه کار میتوانیم بکنیم ؟

حالا که میدانیم گوگل چه میکند وقت آن ست که بفهمیم چه کار بکنیم ؟ این بزرگترین سوال برای کسانی ست که تحت تاثیر منفی این به روز رسانی قرار گرفته اند. همانطور که در بالا اشاره کردیم طبق گفته گوگل دیگر نمیتوانیم از تکنیکهای قدیمی استفاده کنیم ، اما توصیه کرده است که سایت خود را بهبود ببخشیم و در تولید محتوای بهتر تلاش بیشتری کنیم .  

گلن گلب پس از بررسی 200سایت در یک مقاله بلند چنین نوشت :

به روز رسانی الگوریتم هسته ای که در 1 اوت سال 2018 انجام شد، بسیار عظیم بود و بسیاری از سایت ها در سراسر وب تحت تاثیر قرار گرفتند. اگر چه بسیاری از این سایت ها در زمینه بهداشت بودند ، بسیاری از افراد دیگر نیز در گروه های غیر YMYL تحت تاثیر قرار گرفتند. اگر از آپدیت 8.1 به طور منفی تحت تاثیر قرار گرفته باشید، مهم است که سایت خود را به صورت عینی تجزیه و تحلیل کنید تا راه هایی برای بهبود پیدا کند.  

ماری هینس همچنین نوشت:

به روز رسانی گوگل 1 اوت 2018 یک نسخه عظیم بود. من معتقدم که این موضوع عمدتا در مورد توانایی گوگل برای تعیین E-A-T برای یک وب سایت بود. من همچنین فکر می کنم که T در E-A-T حتی مهم تر شده است، زیرا گوگل در حال کار سخت تر است تا تعیین کند که کدام وب سایت ها برای نشان دادن جستجوگران قابل اعتماد هستند.  

BrightLocal پیام مشابهی را به اشتراک گذاشت:

این آخرین بروز رسانی الگوریتم، اگر آنچه که ما از جامعه می بینیم، اعتقاد داریم، ممکن است در کاهش صفحات YMYL با کم E-A-T متمرکز شده باشد.   BrightLocal پیام مشابهی را به اشتراک گذاشت:   به روزرسانی جدید گوگل اگر آنچه که ما از جامعه می بینیم، اعتقاد داریم، ممکن است در کاهش صفحات YMYL با کم E-A-T متمرکز شده باشد. در حالی که این قطعا بر روی وب سایت هایی مانند انجمن ها با مشاوره با کیفیت پایین تاثیر می گذارد.  

خلاصه

به روزرسانی جدید گوگل  نتایج جستجو را خیلی زیاد تحت تاثیر قرار می دهد و بسیاری از وب مسترها، صاحبان سایت ها و جستجوگرها را در 1 اوت تحت تاثیر قرار داده. به نظر می رسد تأثیر بیشتری در فضای بهداشتی و پزشکی و نیز انواع سایت های YMYL داشته است. توصیه های کلی این است که سایت، محتوا و تجربه کاربر را بهتر درک کنید و در تغییرات کوچک کار کنید که می تواند بر روی رتبه بندی های شما تاثیر بگذارد.]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?