با کمک گوگل برای بهبود سئو سایت خود تلاش کنید مطالبی که در این مقاله بیان میشوند در راستا بهبود سئو و ادامه ی مقاله ی  روشهای بی اثر سئو بر اساس الگوریتم های سال 2018 گوگل تنظیم شده و به شما تقدیم می شود.  

تمرکز بر سئو YouTube :

  ویدیوهای یوتیوب در 10 رتبه اول جستجوی گوگل بسیار بیشتر از سایر انواع ویدیوها رتبه بندی می شوند. به گزارش فوربس، یوتیوب همچنین دومین موتور جستجو محبوب  با بیش از 3 میلیارد جستجو در هر ماه می باشد که از بینگ، یاهو پیشی گرفته است.   تمرکز بر روی سئو یوتیوب وب سایت شما را در مسیر وارد شدن به صفحه اول Google  سوق می دهد و همچنین از یوتیوب نیز   نیز برای وب سایت تان بازدید میگیرد. نتیجه؟ شما با یک محتوا ی یکسان دو برابر بازدید خواهید داشت.   3 راه برای بهبود یوتیوب (البته بعد از ایجاد ویدیوتوسط شما):  

الف) ویدیو را برای سئو بهینه سازی کنید :

  نام فایل، عنوان، توضیحات – تمام این عناصر بر رتبه بندی شما تاثیر می گذارد.  

عنوان ویدئو

  ایجاد یک عنوان ویدئوی قانع کننده یک عمل متعادل ساز است؛ شما باید عنوان ویدئو را با معیار های سئو انتخاب کنید و عنوان  قابلیت کلیک کردن داشته باشد. در بهترین حالت ، شما باید  در عنوان های ویدئویی خود همان سبکی را دنبال کنید که در پست های وبلاگ خود می خواهید دنبال کنید . این کاردر به دست آوردن کلیک و اشتراک گذاشتن مطالب شما که شامل کلمات کلیدی و کلمات هدف میشوند بسیار موثر است .   برای مثال به عکس زیر توجه کنید : یک تاکتیک دیگر، استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای عنوان است، سپس  یک نامک یا تیتر درجه ی 2 را در ادامه آن اضافه کنید این کار باعث هجوم کلیک بر مطلب میشود . برای مثال به عکس زیر توجه کنید: [caption id="attachment_1023" align="aligncenter" width="300"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption]   حداقل، عنوان شما باید بیش از پنج کلمه داشته باشد و شامل یک کلید واژه محوری باشد. این نه تنها به شما در رتبه بندی SERPs کمک می کند بلکه باعث می شود که شما در YouTube بیشتر کلیک شوید.  

شرح ویدئو

از آنجا که عنکبوت های گوگل نمی توانند فیلم ها را بخوانند، به توضیحات نوشته شده شما تکیه می کنند تا مشخص کنند که در واقع این ویدیو چه ویدیویی است. بنابراین به جایی که فقط برخی از کلمات کلیدی هدف را در توضیحات بگنجانید ، سعی کنید در قالب یک شرح کوتاه دست به تولید محتوایی کوتاه بزنید که شامل اطلاعاتی باشد که دوست دارید به مخاطب منتقل کنید. به طور مثال مطلب میتواند به کوتاهی این مطلب از Growth Everywhere باشد . [caption id="attachment_1024" align="aligncenter" width="300"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption]   یا در حد این مطلب James Stafford طولانی باشد : [caption id="attachment_1025" align="aligncenter" width="269"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption]   این کار به گوگل و خوانندگان شما میگوید که ویدیو شما دقیقا در باره ی چیست. از آنجایی که اکثر رقبا شما این کار را انجام نداده اند، انجام این کار به شما کمک می کند سریعتر به رتبه بندی بالاتری دست یابید.  

ب) ویدیوهای طولانی تر را بسازید

مانند نوشتار، ویدیوهای طولانی نیز در جستجوی یوتیوب عملکرد بهتری دارند خودتان امتحان کنید، یک کلمه کلیدی یا موضوعی محبوب را تایپ کنید و ببینید چه چیزی در بالای صفحه نشان داده میشود. به عنوان مثال، با تایپ کردن وردپرس با این صفحه مواجه خواهید شد. [caption id="attachment_1026" align="aligncenter" width="300"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption] یا هنگامی که برای “نکات عکاسی” جستجو کنید:   [caption id="attachment_1027" align="aligncenter" width="458"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption] سعی کنید ویدیوهایتان از 5 دقیقه کمتر نباشند. همانند محتوای نوشتاری ، فیلم های طولانی نیز بیشترین جذابیت را دارند.

ج) استفاده از تصاویر بند انگشتی بهتر

استفاده از تصاویر بند انگشتی ویدیوها لزوما به SEO شما کمک نخواهد کرد، اما مانند یک تیتر بزرگ، به شما کمک خواهد کرد تا کلیکهای بیشتری دریافت کنید. این بدان معنی است که شما اغلب می توانید به لطف انتخاب تصویر بند انگشتی خود نمایش های بیشتر و نتایج و رتبه بالاتری را دریافت کنید.   یک ریز تصویر قوی باید به بینندگان دقیقا همان چیزی را که ویدیو در مورد آن است نشان دهد .  سعی کنید از یک تصویر قانع کننده با یک کارت (توضیح دهنده ی ) عنوان استفاده کنید. برای مثال:   [caption id="attachment_1028" align="aligncenter" width="466"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption]  

 بهبود سرعت سایت = بهبود سئو

در سال 2010، گوگل اعلام کرد که از سرعت سایت به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده می کند و از آن زمان، گوگل همواره بر اهمیت سرعت سایت تاکید کرده است. اولا، ابزار PageSpeed ​​را برای کمک به توسعه دهندگان بهبود عملکرد سایت، و سپس پروژه سریع صفحات تلفن همراه برای افزایش سرعت در سایت های تلفن همراه راه اندازی کرد. به تازگی، یک ابزار دیگر به نام Think with Google را برای کمک به سنجش نحوه پاسخگو بودن (یا دستیابی به تلفن همراه) یک سایت، که شامل سرعت به عنوان یک پارامتر است، راه اندازی کرده است. واضح است که گوگل می خواهد وب سایت شما سریعتر از آنچه که اکنون است، بارگیری کند. اما چقدر سریع؟ متاسفانه، تعریف دقیق از “سرعت سایت” ارائه نشده و فضا برای حدس و گمان باز است.  بر اساس نظرسنجی هایی که توسط اکامی و گومز انجام شده است، تقریبا نیمی از کاربران انتظار دارند که وب سایت در 2 ثانیه یا کمتر بارگیری شود. اگر سایت نتواند در 3 ثانیه راه اندازی شود، به احتمال بسیار زیاد همیشه متروک خواهد ماند (عدم جذابیت). شما نباید سرعت سایت خود را صرفا برای رتبه بندی گوگل افزایش دهید، بلکه  افزایش مکالمات در سایت نیز یک عامل اساسی است .  به عنوان مثال، یک نظرسنجی دریافت که تقریبا 79٪ خریداران اینترنتی که با عملکرد  وبسایت دچار مشکل  هستند، برای خرید مجدد به سایت باز نخواهند گشت. در حالی که بهبود سرعت سایت یک موضوع بسیار بزرگ است، از این مقاله HubSpot می توان برای بهبود زمان بارگذاری صفحه استفاده کرد.

برای بهینه سازی تصاویر ازio استفاده کنید

[caption id="attachment_1029" align="aligncenter" width="701"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption] تصاویر معمولا بزرگترین اجزای هر سایت (از نظر اندازه فایل) هستند. با فشرده سازی آنها، می توانید اغلب صفحات را 30-40٪ کاهش سایز دهید. یک راه سریع برای انجام این کار این است که از Kraken.io استفاده کنید. این ابزار به طور خودکار همه تصاویر ارسال شده به وبلاگ شما را فشرده می کند. همچنین دارای یک API برای فشرده سازی تصویر برای سایت های غیر وردپرس آسان تر است.  

استفاده از Caching مرورگر

  ذخیره سازی مکانیسم برای ذخیره موقتی داده های وب مانند صفحات HTML و تصاویر به منظور کاهش استفاده از پهنای باند است. اگر شما در وردپرس هستید، کشیدن مرورگر به همان اندازه ساده است که پلاگین ذخیره سازی مانند W3 Total Cache یا WP Super Cache را نصب کنید. برای سایت های غیر وردپرس، ذخیره سازی مرورگر کمی پیچیده تر است. یک راه سریع برای انجام این کار این است که فایل .htaccess خود را تغییر دهید. دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید.  

     شبکه تحویل محتوا

  یک CDN شبکه ای از سرورهای موجود در سراسر جهان است. هنگامی که بازدیدکنندگان به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند، سایت را از یک سرور که نزدیک به مکان جغرافیایی اش است، تحویل می دهد، بنابراین سرعت سایت افزایش می یابد.   با استفاده از CDN یک راه حل آسان برای بهبود  سریع سرعت سایت است و تأثیر فوری بر عملکرد سایت خواهد داشت. راه سریع تر برای بهبود عملکرد صفحه شما با استفاده از افزونه های مرورگر مانند YSlow برای تعیین تنگناهای دقیق و پیشنهاد اصلاحات مربوطه است.   این ابزار به شما در نظارت بر بهبود سئو شما کمک می کند و تمام عواملی را که سرعت سایت را کند می کنند، لیست می کند. آنها همچنین بهترین شیوه هایی را که برای دستیابی به همان هدف دنبال می کنند پیشنهاد می کنند. بهترین قسمت اصلاحیه های پیشنهاد شده در زبان غیر فنی است که می تواند توسط هر کسی درک شود.   در اینجا برخی از تغییرات فنی بیشتری که می توانید برای بهبود سرعت سایت خود استفاده کنید، آورده شده:  

بارگذاری جاوا اسکریپت ها در پایین:

  از آن دسته از تگ های اسکریپت که در هر صفحه وب جاوااسکریپت می بینید استفاده کنید و آنها را به انتهای صفحه منتقل کنید .  در این حالت شما شاهد بهبود قابل توجهی در عملکرد بارگذاری صفحه خواهید بود.  این یکی از معیار های اصلی گوگل برای نمایش داده های دریافتی و ارائه آنها به مخاطبینش است.  

سیستم کند بارگذاری تصاویر :

این تغییر زمان بارگذاری صفحه را به طور چشمگیری کاهش می دهد. بارگذاری کند و اهسته وار اساسا از بارگذاری تمام تصاویر در دفعه اول بارگزاری صفحه اول اجتناب می کند .  به عبارت دیگر، بعد از اینکه کاربر به قسمت بعدی صفحه میرسد بعد از رسیدنش به قسمت مورد نظر تصاویر بارگزاری می شوند.  در اینجا یک آموزش است که لیستی از راه های که شما می توانید تصاویر خود را برای صرفه جویی در پهنای باند تغییر دهید آورده شده.  

تمرکز بر موضوعات بر جای کلمات کلیدی

[caption id="attachment_1030" align="aligncenter" width="521"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption] گوگل همواره در حال تکامل است ، و الگوریتم آن نیز هم. هدف گوگل در حال حاضر درک اهداف کاربرانش است ؛ انتظاراتی که کاربران دارند، آنچه آنها دنبال می کنند، و به طور خاص، چه نتایج جستجو بهترین پاسخ را به جست و جوی آنها می دهد. به علاوه، برای تعداد زیادی از جست و جو (22.6٪ از نمایش داده ها در سال 2014، 31.2٪ در سال 2015 و 40٪ در سال 2016)، گوگل نتایج “غنی” را که شامل بهترین پاسخ ها برای جست و جوی  کاربران می شود را در بالای نتایج نشان می دهد.   انتظار نداشته باشید که وب سایت شما به سادگی با ایجاد محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی در صفحه اول Google جای بگیرد. این که به کلمات کلیدی نگاه کنیم به کافی نیست . ما باید به محیطی که در آن سیر می کنند نگاه کنیم. به طور خلاصه، شما باید به جای آنکه بر راه های مختلفی را که کاربران می توانند جو جستجو کنند تمرکز کنید ؛ در نظر بگیرید که : کاربران چه چیزی را دنبال می کنند . دو مورد ویژه که شما باید در نظر بگیرید عبارتند از :  

الف) مخاطبان مورد نظرتان را بشناسید

  نوع محتوایی که ایجاد میکنید به مخاطبان شما بستگی دارد. بهتر است آنها را بشناسید – موقعیت، سن و علایق آنها ؛ هرچه محتوای بهتری تولید کنید قطعا سئو بهتری خواهید داشت.   به عنوان مثال، فرض کنید که ابزار کلمه کلیدی شما نشان می دهد که اندروید حجم زیادی جستجو دارد. افرادی که به دنبال آن هستند می توانند به چند دسته تقسیم شوند:
  • کاربران تلفن همراه برای کمک ؛ آندروید را جستجو می کنند
  • طرفداران جنگ ستارگان به دنبال droidsهستند
  • علاقه مندان رباتیک به دنبال اطلاعات درباره اندرویدها هستند
  بدون دانستن مخاطبان مورد هدف شما، ممکن است در نهایت ایجاد محتوا برای همه این موضوعات باشد، که نه خواننده و نه رتبه خوبی را به شما برساند .  با به وجود آوردن یک پرسونای شخصی و در نظر لحاظ کردن جزئیات کامل خریداران در آن، شما می توانید به مبدا و رتبه ی اول موضوعی که آنها در موردش جستجو میکنند برسید و این دانسته را در بهبود سئو وب سایتتان استفاده کنید.  

ب) محتوای را به صورت “تم ها” سازماندهی کنید

  به جای تمرکز بر کلمات کلیدی مستقل، همه مطالب خود را به صورت “تم ها” مختلف سازماندهی کنید. برای مثال، اگر شما یک وبسایت در مورد وردپرس را اجرا کنید، ممکن است سه نوع خواننده داشته باشید:
  • بلاگ نویس هایی که گاه به گاه یک سری اقدامات اولیه را با استفاده از وردپرس انجام می دهند
  • کاربران با تجربه که می خواهند راهنمایی و ترفندهای وردپرس را یاد بگیرند
  • کارآفرینانی که می خواهند از وردپرس برای کسب و کار خود استفاده کنند
  برای هدفگذاری بر یک از این نوع خوانندگان، می توانید مطالب خود را در تم های مختلفی سازماندهی کنید که چندین موضوع مختلف را در بر گرفته و به دسته مخاطبانی که به آن علاقه دارند ارائه دهد. مثلا :  
  • نحوه استفاده از وردپرس برای کسب و کار (مباحث: پلاگین های بازاریابی وردپرس، مشاوره بازاریابی، و غیره)
  • چگونه بهینه سازی وردپرس (موضوعات: سفارشی سازی وردپرس، توسعه وردپرس، و غیره).
  • چگونه برای ساخت اولین وبلاگ وردپرس (موضوعات: نصب وردپرس، پلاگین وردپرس ضروری و غیره).
  این به مراتب بیشتر برای خواننده مفید تر است، تا اینکه فقط برای کلمات کلیدی خاص ایجاد محتوا کنید.  

ج) کلید واژه های تحقیق و استفاده از آنها به صورت محدود

  در عین حال ،  کلمات کلیدی هنوز هم بسیار مهم هستند. سازماندهی محتوا با شیوه ی ایجاد تم ها بسیار مهم است، اما اشتباه است که کلمات کلیدی را به طور کامل نادیده بگیریم، به این معنی که آنها به عنوان نشانه هایی برای عنکبوت های Google عمل می کنند، پیام ها را در اختیار شما قرار می دهند و نکات مربوط به ماهیت محتوای وب سایت را ارائه می دهند. با این حال، با سیستم پنهان سازی که   Google Adwords استفاده میکند ؛ کار به روی سئو از منظر کلمات کلیدی کاری بسیار مشکل می باشد.   خوشبختانه، تعدادی ترفند و ابزار وجود دارد که می تواند به بازاریابان کمک کند تا موضوعات و حجم اطلاعات مورد نظرشان را پیدا کند. خود گوگل ، یک راه خوب برای کسب ایده های مرتبط جستجو است. فقط “رستورانهای سوشی در سانفرانسیسکو” را در نوار جستجوی Google Chrome تایپ کنید و با تصاویر مرتبط در وسط صفحه، مانند نام رستورانهای خاص، زمانهایی که باز هستند واینکه در کجا واقع شده است رو به رو می شوید.  و این بدین معنیست که خود گوگل با سیستم ارائه ی اطلاعاتش نه تنها شما به آنچه در جستجویش بودید میرساند بلکه جهات دیگر موضوع را نیز در اختیارتان قرار می دهد.   این یک نکته قوی برای توسعه دهندگان است ، این که موضوعات را در محتویات خود قرار دهند و یا صفحات را برای استفاده از این تصاویر مرتبط ایجاد کنند و برای بهبود سئو خود تلاش کنند.   برخی از ابزارهای فوق العاده مفید که می تواند به شما در پیدا کردن و بهینه سازی کلمات کلیدی کمک کند، عبارتند از :  

جستجوگر کلید واژه ی Moz

کلیدواژه اکسپلورر یک برنامه همه جانبه و پویا است که تقریبا هر جنبه ای از فرآیند کلمه کلیدی را پوشش می دهد. با کلیدواژه اکسپلورر، بازاریابان می توانند در مورد کلمات کلیدی طوفان فکری برپا کنند، لیست ها را بسازند و آنها را با موضوعات دلخواه شان فیلتر کند. شما می توانید معیارها، نرخ کلیک و سایر اقدامات اثربخشی را تجزیه و تحلیل کنید. و شما حتی می توانید کلمات کلیدی مورد استفاده توسط رقبای تجاری خود را رصد و ارزیابی کنید.  

SEMRush

[caption id="attachment_1031" align="aligncenter" width="674"]بهبود سئو بهبود سئو[/caption] یکی دیگر از ابزار عالی برای تجزیه و تحلیل جستجوگرها، مخصوصا در مورد هوش تجاری است. SEMRush  اجازه می دهد تا کلمات کلیدی که رقبای شما استفاده میکنند را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنید. شما میتوانید URL  رقیب خود را در نوار جستجوی SEMRush  وارد کنید و لیستی از کلمات کلیدی جستجوگرها همراه با رتبه بندی و ترافیک آنها به شما ارائه خواهد شد.  به عنوان مثال، جستجو در عنوان بوکس؛ یکی از محبوب ترین خرده فروشان آنلاین بوکس و کیک بوکسینگ، 90،500 جستجوی آلی را برای اصطلاح “کیسه پانچ” ، و همچنین 60،500 نتایج برای “عنوان بوکس”، داشته و ن هردو، برند داخلی و فروشگاه خرده فروشی خود را دارند. یک ویژگی بسیار جالب SEMRush  این است که نمودار ها و نقشه های قابل مقایسه و رقابتی را در اختیار کاربرانش قرار میدهد ؛ به طوری که آنها می توانند کل ترافیک وب سایت و کلمات کلیدی را ببینند ، مثلا : عنوان بوکس دارای 150K + در ترافیک جستجو و 29K  در کلمات کلیدی است، که فاصله را با رقبای خود مشخص می کند.

Ahrefs

یک شرکت بسیار کارآمد است که  طیف گسترده ای از محصولات را ارائه می دهد، از جمله Backlink checkers ، جستجوکننده محتوا و ردیاب های موقعیت و …  در رابطه با اهداف مورد نظرمان ؛ ما بر کلمات کلیدی اکسپلورر انعطاف پذیر خود تمرکز خواهیم کرد که اجازه می دهد تا بازاریابان در بیش از 170 کشور در نظرسنجی هایی نظیر مشکل کلمات کلیدی، میزان کلیک، لیست کلمات کلیدی مرتبط و حجم جستجو، نزدیک به 3 تریلیون کلمات کلیدی در بیش از 170 کشور جستجو کنند. با توجه به نوع keyword tools که استفاده می کنید، برای بهبود سئو به دنبال چیزی بگردید که به شما اجازه دهد بر حجم زیادی از کلمات کلیدی که توسط تم های  مرتبط با موضوع مورد نظر شما استفاده شده ، نظارت کنید. علاوه بر این، در بهترین ابزارها نیز باید اطمینان حاصل کنید که شما می توانید تمام رقبای خود را، از شرکت های بزرگ تا شرکت های کوچک و کوچکتررا پیگیری کنید. همانطور که باید و شاید، برای کیفیت بشتر تلاش کنید نه تعداد بالاتر.  بهتر است 10 بازدید از 100 بازدیدکننده داشته باشید تا 10 بازدید از 1000 بازدید کنند .  به جای هدف قرار دادن یک شبکه بیش از حد گسترده، بر کلمات کلیدی و موضوعاتی که در تخصص شما هستند، آن هایی که می توانید برای آن بهینه سازی کنید و بر آنها مسلط هستید تمرکزکنید .   این شکافها را پر کنید و جایگاه خودتان را به عنوان یک متخصص در این زمینه قبل از مقابله با کلیدواژه های بزرگتر و گسترده تر که رقابت در آنها بسیار جدی است، تثبیت  کنید.]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?