بازاریابی دیجیتال یک کودک نوپا نیست.تقریبا همه مشاغل سالهاست مستقیم و غیر مستقیم درگیر این فرایند شده اند. این امر باعث شروع فاز جدیدی از زندگی حرفه ای شده است که سرشار از تاکتیک، ایده و خلاقیت است. خوشبختانه برای ما ذهنهای کنجکاو طی 8 سال گذشته Adobe  و Econsultancy گزارش سالانه را برای ترندهای بازاریابی دیجیتال منتشر میکند . گزارش بر اساس یک تحقیق که بین 12000 کسب و کار خلاق و مدرن سرتاسر دنیا انجام مشود. آخرین گزارش مربوط به سال 2018 است کمپانی های برتر که از بازاریابی دیجیتال استفاده کرده اند را مورد بررسی قرار داده است. حالا به نظر شما جایگاه اصلی بازاریابی دیجیتال در سال 2018 کجاست، و آینده این صنعت کجاست. در اینجا به 4 ترند اصلی بازاریابی دیجیتال میپردازیم;  

  • محتوای خوب = کاربر خوشحال

تجربه کاربر همچنان یکی از اصلیترین اهداف کمپانی باید باشد. تولید محتوای خوب منجر به تجربه کاربر و ایجاد حس خوشحالی در کاربر شما میشود که همین منجر به وفاداری او میوشد. [caption id="attachment_1380" align="aligncenter" width="800"]محتوای خوب محتوای خوب[/caption] این گزارش بیان می‌دارد که شرکت‌هایی با یک رویکرد ” بین تیمی ” با مشتری در قلب همه ابتکارات دوبرابر بوده و احتمالا در سال ۲۰۱۷ از اهداف خود پیشی خواهند گرفت . علاوه بر این 45٪ از کسب و کارهای مورد نظر اظهار داشت که تجربه مشتری و مدیریت محتوا، یکی از سه اولویت اصلی خود بودند، که 20٪ آن را به عنوان اصلیترین هدف خود قرار داده بودند. پس کاملا روشن است که برای افزایش تجربیات خوب مشتری باید به توفلید محتوا خیلی جدیتر نگاه کنید.  
  • خلاقیت در بازاریابی دیجیتال

این گزارش ادعا میکند ما وارد “رنسانس طراحی” شده ایم، پس دانشجویان هنر حق دارند خیلی خوشحال شوند. ۷۳ درصد از شرکت‌ها در طراحی برای برند خود سرمایه‌گذاری می‌کنند. شرکت‌هایی که خود را ” طراحی محور ” توصیف می‌کنند ۶۹ ٪ بیشتر از اهداف کسب‌وکار ۲۰۱۷ خود پیشی گرفته‌اند، در حالی که شرکت‌هایی که به خلاقیت ارزش می‌گذارند ۴۶ درصد بیشتر احتمال دارد که از اهداف خود پیشی بگیرند. [caption id="attachment_1381" align="aligncenter" width="800"]خلاقیت خلاقیت[/caption] اما شرکتها خلاقانه عمل نمیکنند که فقط خلاق نامیده شوند، هدف ایجاد تجربه کاربری خوب از طراحی خلاقانه آنهاست. شرکتهایی که موفق به رسیدن به این هدف شدند 57 درصد بیشتر از اهداف 2017 خود پیشی گرفته اند. خلاق بودن به شرکت ها مزیت بالایی در ایجاد یک تجربه مشتری با کیفیت عالی می دهد. بنابراین، نگران نباشید به خارج از جعبه فکر کنید و در بازاریابی خود خلاق باشید؛ خلاقیت پول را پرداخت خواهد کرد!
  • پول زیادی به سمت تکنولوژی و پلتفرم های ادغامی سرازیر میشود

شرکت ها متوجه شده اند که کمبود یک پلت فرم یکپارچه توانایی خود را برای ارائه تجربیات مشتری مطلوب کاهش داد. گزارش شده است که کسب و کارهایی که با بهترین عملکرد انجام می شوند، 3 برابر احتمال بیشتری برای سرمایه گذاری در یک پلتفرم فناوری بسیار متمرکز دارند. [caption id="attachment_1382" align="aligncenter" width="800"]بازاریابی دیجیتال بازاریابی دیجیتال[/caption] این به افزایش تکنولوژی در بازاریابی کمک می کند. این گزارش نشان می دهد که 73 درصد از شرکت ها “ترکیب مهارت های بازاریابی دیجیتال و فن آوری” هستند، که باعث می شود آنها به احتمال زیاد دو برابر بیشتر از اهداف کسب و کار خود در سال 2017 برسند. بنابراین اگر هزینه برای تکنولوژی بازاریابی دیجیتال در لیست شما جایی ندارد، بهتر ست همین الان آن را اضافه کنید.  
  • هوش مصنوعی با بازاریابی دیجیتال پرورش می یابد

پیش از این فقط تکنولوژی های عجیب غریب فقط در فیلمهای علمی-تخیلی وجود داشت و آنجا باعث تعجب همه میشد. [caption id="attachment_1383" align="aligncenter" width="800"]AI AI[/caption] امروزه اما رویه متفاوتتر از گذشته است، سیری و الکسا جزوی از ملزومات زندگی ما شده اند. AI دروازه ورود به بازار جدیدی را باز کرده است. در حال حاضر یک جریان پایدار از کسب و کارهایی وجود دارد که قبلا ظرفیت AI را در ارائه تجربه شخصی در زمان واقعی بهینه کرده اند. شرکت هایی که بهترین عملکرد را دارند احتمالا با استفاده از AI نسبت به سایر شرکت ها دو برابر بیشتر پیرفت کرده اند. شرکت ها گزارش می کنند که به دنبال رو به رشد نقش AI در تلاش های بازاریابی خود هستند، با 31 درصد از شرکت هایی که در سال های آینده برنامه های خود را برای AI  بازاریابی خود برنامه ریزی می کنند.     نتیجه: بازاریابی دیجیتال در سال 2018 به نقاط مهمی در خلاقیت در تکنولوژی رسید. بر اساس یافته های این گزارش، آینده بازاریابی دیجیتال به نظر می رسد طراوت، نوآورانه و پر از پتانسیل است. امروزه ما سعی میکنیم خلاقیت بیشتری را با تلفیق هنر و تکنولوژی برای ارائه به مخاطبان داشته باشیم. بجای روشهای کلاسیک تبلیغات.   به آینده بازاریابی دیجیتال فکر کنید، شناخت نقاطی که قابلیت پیشرفت فراوان دارند بسیار مهم است برای یافتن مسیر راهتان به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، امیدوارم این مقاله به شما این کمک را کرده باشد که به این اهداف برسید. اگر تمایل به خواندن نسخه اصلی مقاله دارید به روی لینک منبع کلیک کنید.   منبع adobe.com]]>

1 Comment
  1. Weed 3 years ago

    میخام پول در بیارم و به یه مقامی برسم

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?