ارزش تولید محتوا خوب برای کاربران تعریف این مساله در زندگی واقعی آسان است . به عنوان مثال محتوای کوتاه و متمرکز ممکن است جواب بهتری را به کاربران که به دنبال پاسخ سوال خاص هستند بدهد و در حالت دیگر یک پست طولانی و دقیق برای تعداد دیگر از کاربران که زمان بیشتری برای پاسخ به سوالشان دارند مناسب تر باشد. اگر به نظر شما محتوای با ارزش محتوایی است که پاسخ سوال کاربر را بدهد ، خوب چگونه باید این پاسخ را برای کاربران مختلف ایجاد کرد ؟ برای کسب و کار های کوچک و حتی برای برخی از جستجوگرها این ذهنیت باعث می شود که SEO یک هدف اصلی باشد.

منظور از کیفیت چیست ؟

به نظر شما تعریفی که از کیفیت محتوا دارید با تعریف و معیارهایی که گوگل از کیفیت دارد یکسان است ؟ این سوال بسیار جالبی است و پاسخ آن بسته به مخاطبان شما متفاوت است. چه کسانی مطلبی که شما مینویسید میخواند و به آن علاقه مندی نشان میدهد . تشخیص آنچه مخاطبان شما میخواهند کار آسانی نیست و نه تنها محتوای شما باید نظر خوانندگان جلب کند بلکه باید نظر گوگل را نیز به آن اضافه کنید.

بیایید با خوانندگان شروع کنیم

یک استراتژی محتوا خوب همیشه با خوانندگان شما آغاز می شود.

چه موضوعاتی بیشتر مورد توجه مخاطبان است؟

من بسیاری از مباحث برای تولید محتوا را در لیست کلید واژه های پر کاربرد گوگل بررسی میکنم . بدیهی است، تولید محتوای با کیفیت یک موضوع مهم است و نحوه تولید محتوا با کیفیت بالا همواره یک راز است. محتوا و جستجوگرها محبوب ترین موضوعات در صنعت کسب و کارهای اینترنتی هستند، اما خوانندگان شما چه چیزی میخواهند ؟ برای پیدا کردن نیاز کاربران و پاسخ به آن اول در گوگل سرچ کنید تا با سوالات کاربران آشنا شوید. بعد لیستی از این موضوعات و پاسخی که میخواهید به آن بدهید آماده کنید . دانستن آنچه که مخاطبان شما به دنبال آن هستند سنگ بنای محتوا شما است ، اما شما هنوز کار شما تمام نشده (حتی نزدیک به آن نیستید).

Feeding the Google beast

برای ساخت محتوای خود ، باید اول به آنچه که گوگل میخواهید فکر کنید و برای انجام این کار ، باید با دستورالعملهای کیفیت گوگل آشنا شوید. Google Quality Rater Guidelines. این دستورالعمل ها برای کمک به کارکنان در ارزیابی کردن وب سایت ها و پیدا کردن مطالب بی کیفیت و جایگزینی آن با مطالب با ارزش استفاده میشود .

چه موارد کیفیت یک صفحه را بالا میبرد ؟

گوگل جزئیات این کار را به طور بسیار جالبی تعریف می کند. این مسئله به موارد زیر بستگی دارد:
تخصص ، اعتبار و اعتماد (E-A-T) ، محتوای اصلی با کیفیت (MC) و شهرت خوب.
در اینجا چیزی است که باید بدانید:

تخصص + مسئولیت پذیری + قابلیت اطمینان، یا E-A-T

 E-A-T تعریف جدیدی در این کار نیست . گوگل اهداف خود را از ابتدا روشن کرده است : ارائه بهترین نتایج ممکن برای کاربران.
جستجو معنایی امکان پیدا کردن، نه فقط یک صفحه تصادفی که کلمات کلیدی را پشت سر هم در متنش به کار برده ، بلکه یک صفحه پر از محتوای اطلاعاتی مورد نیاز کاربر را فراهم میکند.
از یک عنصر E-A-T استفاده کنید.

تجربه و تخصص

شما باید دانش کار خود را داشته باشید .  محتوای ساخته شده ای که با هیچ دانشی نوشته و به طور تصادفی از کلمات کلیدی در آن استفاده و توسط افرادی که هیچ اطلاعاتی از کسب و کار ، محصول و یا مخاطبان خود را ندارند نه تنها بی اثر ، بلکه سمی است. اگر در گذشته کسانی را استخدام کردید که در وبسایت شما محتواهای بی معنی نوشته اند، همه آن مطالب را پاک کنید . بهتر است با یک وبسایت خالی بدون محتوا از اول شروع کنید. آیا این بدان معناست که شما باید خودتان آن را بنویسید یا یک نویسنده را استخدام کنید که متخصص در زمینه شما باشد؟ نه. اگر مهارت نوشتن، دانش و زمان داشته باشید، می توانید خود به تولید محتوا بپردازید. Google انتظار ندارد شما یک متخصص شناخته شده باشید.  اگر زمان (یا مهارت نوشتن) ندارید، نویسندگان بزرگ را استخدام کنید و با آنها کار کنید تا یک استراتژی محتوا ایجاد کنند. با آنها در تماس باشید و اطلاعات را منظم ارسال کنید همچنین اگر پست یا ایده ، حقایق ، گزارش ها و اخبار جالبی نیز می بینید به نویسندگان خود بگویید تا حول آن مطلبی آماده کنند . حقوق نویسندگان حرفه ای و با استعداد بالاست . شما نباید بعد از مدتی که جایگاه خوبی برای خودتون دست و پا کردید و وب سایتتون شروع به جذب کاربران کرد از این کار دست بکشید و نویسندگان خود را کنار بگذارید. تولید محتوا یک بازی طولانی است دستورالعمل های Google را دنبال کنید و گرنه در آینده مجازات سختی میشوید.

مسئولیت پذیری

اعتبار نتیجه تخصص است ، اما این چیزی نیست که شما بتوانید نشان دهید. مجبورین بدستش بیاوری . شما نمیتوانید فقط به مردم بگویید که بهترین هستید کاربران باید تایید کنند . برای تعیین اعتبار ، بازرسان کیفیت سنج گوگل به دنبال نشانه هایی هستند که کاربران واقعی و کارشناسان صنعت سایت شما ارزش گذاری کنند. جوایز، نظرات، تاییدیه ها، ترافیک و لینک های با کیفیت همه به کار می آیند. اگر اطلاعات در سایت شما جعلی باشد، مورد شکایت کاربران قرار میگیرید.
اگر سایت شما به عنوان صفحه ای برای پرداخت وجه یا مسائل پزشکی شناسایی شود که ممکن است بر سلامت و ثبات مالی کاربران تأثیر بگذارد. مثلا:
  • هر صفحهای که کاربر میتواند معامله مالی انجام دهد، مانند خرید، پرداخت صورتحسابها یا انتقال پول.
  • صفحات ارائه اطلاعات مالی یا مشاوره
  • صفحات اطلاعات پزشکی که اطلاعات مربوط به بهداشت و یا مواد مخدر را ارائه می دهند.
  • صفحات با مشاوره حقوقی یا اطلاعات
  • هر نوع صفحه دیگر که اطلاعات بد ، غلط و یا گمراه کننده می تواند به زندگی کاربران منجر شود.

اعتماد سازی

اعتماد مساله دیگری در به وجود اوردن کیفیت است . تا زمانی که به بازدیدکنندگان اطلاعات کافی بدهید، به شما اطمینان خواهند داشت و به همین ترتیب Google نیز به شما اعتماد میکند . برای بالا بردن فاکتور اعتماد ، اطمینان حاصل کنید که افراد مسئول تولید محتوای شما شناسایی شده اند و اطلاعات تماس شما به روز است . نیک چاسیوف، متخصص SEO و بنیانگذار Teknicks، توضیح می دهد: “به سادگی بخش” درباره “را به وب سایت خود اضافه کنید تا دانش و تجربه تیم خود را به نمایش بگذارید. اطلاعات مربوط به نام تجاری و نویسندگان خود را ارائه دهید. این نشان دهنده قدرت و اعتماد صنعت شما است. چاسیوف می افزاید: “جوایز و نکات حرفه ای خود را در سایت خود نمایش دهید. از طریق بررسی مشتریان مثبت به عنوان یک متخصص صنعت خود در حالی که جامعه ای از طرفداران وفادار را پشتیبانی می کند که از شرکت شما پشتیبانی می کنند، خود را به فروش برسانید. “

ایجاد اعتبار

ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از تفاوت های کیفیتی که گوگل برای تعیین کیفیت به محتوای شما استفاده می کند. به عبارت دیگر ، محتوای با کیفیت نیز باید توجه کنید. چگونه اون کار را انجام می دهی؟ چه چیزی باعث محبوبیت می شود؟ نیل پاتل سالهاست از محتوای طولانی مدت پشتیبانی می کند. به طور خاص، او گفت: ” محتوای شما باید طولانی باشد ، به این معنی که بیشتر از 2000+ کلمه.” توجه داشته باشید که تمایز “با کیفیت بالا”، چرا که به تنهایی آن را قطع نمی کند. محتوای فرم طولانی شما فقط می تواند یک مجموعه ای از ایده های جذاب باشد. شما به افراد متمرکز و اکتشاف عمیق نیاز دارید. رند فیشینک، از سوی دیگر، کاملا مخالف است. او استدلال می کند که محتوای خوب نباید طولانی باشد.
پس از کجا این ایده آغاز شد، و کدام یک از این نظریه ها درست است؟

پیچیدگی

همه از این گفتگو، از نظر فنی، درست است. Backlinko این گزارش را در ماه ژانویه منتشر کرد: ما 1 میلیون نتایج جستجوی گوگل را تحلیل کردیم. در اینجا چیزی است که ما در مورد جستجوگرها آموختیم. یکی از کلاهبرداری های کلیدی تاثیر محتوای محتوای بلند بود. برایان دین و من قبل از انتشار گزارش از طریق ایمیل صحبت کردند. من در مورد نوشتن یک گزارش طولانی در مورد آنچه واقعا ویروسی (و چگونه) می گذرد فکر می کردم – که من هرگز آن را ندیدم. او لیستی از نکات خاصی را در مورد این موضوع به من فرستاد و من فقط قصد دارم بیشتر از این ایمیل را نقل قول کنم: 1- ما متوجه شدیم که محتویات طولانی مدت محتوای ممتاز را به مراتب بیشتر از آنچه که انجام می داد، بهتر می کند در واقع تعداد میانگین کلمات صفحه اول گوگل 1890 کلمه است. [caption id="attachment_970" align="aligncenter" width="810"]ارزش تولید محتوا ارزش تولید محتوا[/caption]

2- جایگاه محتوا بلند  به نظر می رسید بالاتر از محتوای کم عمق .

این همچنین پیامدهای مهمی برای تولید محتوای ویروسی دارد. حتی اگر بیشتر افراد “محتوای ویروسی = فیلم گربه ناز” را مشاهده کنند، شما و من بهتر می دانیم. ما درک می کنیم که بیشتر محتوا که ویروس می رود، محتوای عمیق است که موضوع را پوشش می دهد. و با استفاده از یک برنامه نرم افزاری به نام MarketMuse، ما قادر به اندازه گیری محتوای موضعی هستیم. درست همانند محتوای بلند ، محتوای متناسب با طول یک اینچ عرض، یک مایل به عمق، احتمالا ایده آل برای رفتن ویروسی و رتبه بندی در گوگل است.

3- با استفاده از حداقل یک تصویر صفحه به طور قابل توجهی بیشتر به رتبه در Google تبدیل شد.

من لازم نیست به شما بگویم که تصاویر چه نقش مهمی در محتوای شما دارند. شما از آنها در تمام ستون های خود استفاده می کنید! اما خوب است که برخی از داده ها را برای پشت سر گذاشتن آن آماده کنیم. با این حال، در اینجا به نظر می رسد که محتوای ویروسی باشد، زیرا دیگران متوجه شده اند که پست های رسانه های اجتماعی که حاوی تصاویر بسیار بهتر عمل می کنند.

خوب از موارد بالا به این نتیجه میرسیم که محتوا باید فرم طولانی داشته باشد.

با عرض پوزش، این ساده نیست با نگاهی دقیق به این طرح تعاملی متشکل از متخصصان و موسسین در مورد محبوب ترین رسانه ها در وب مشاهده مکنید که بسیاری از محتواهای تولید شده فرم طولانی دارند .

گیج شدید ، میدونم .

حالا که اطلاعات متضادی در مورد محتوایی با کیفیت ارائه دادم، اجازه بدید آن را از بین ببرم.

1- مشتریان خود را بشناسید بدونید کجا هستند،

درباره چه چیزی صحبت می کنند، چه چیزی برای آنها اهمیت دارد، چه چیزی در ذهن آنها در رابطه با نام تجاری شما وجود دارد . نام تجاری شما به زندگی شما بستگی دارد .

2- درک E-A-T و پیروی از دستورالعمل ها برای تبدیل شدن به یک متخصص.

نام تجاری و مخاطبان خود را با کیفیت واقعی و صادقانه بسازید.

3- ایجاد محتوا که متناسب با نام تجاری شما باشد.

National Geographic در حال انجام آنچه که همیشه انجام داده است و میبینید دارای چه شهرت شده است  عکاسی باور نکردنی از سراسر جهان. این نام تجاری آنهاست. نه تو (اگر زمان زیادی برای کشتن داشته باشید، در اینجا Instagram NatGeo است)

4- محتویات خود را بیشتر از آن چیزی که نیاز دارید آماده کنید.

صحبت درباره طول متن خیلی طول کشید زیرا این یک بحث پیچیده و بدون پاسخ قطعی است؛ 

5-محتوای خود را متفاوت کنید .

ویدیو در حال حاضر یک محتوا جذاب است . کلیپ ها هر روز در حال دیدن و به اشتراک گذاری هستند.
یادداشت جانبی: یکی از بهترین راههای ایجاد اعتماد، تأیید ویدیو است. اگر مشتریان شما مایل به قرار دادن چهره خود در دوربین و گفتن چیزهای خوب هستند، این یک پیام بسیار قدرتمند از کلمات در یک صفحه است.
روحان آیری در جلوی فیلم با احتیاط توصیه می کند: “… مگر اینکه شما بتوانید آن را برای” عامل سرگرم کننده “ایجاد کنید یا اینکه بهترین شکل برای آموزش دادن به مشتریان خود است – این است که هنوز عمیق ترین محتوا برای اکثر شرکت ها است.”

6-به SEO سایت خود دقت کنید.

هر قطعه باید برای رفع اهداف استراتژیک طراحی شده در استراتژی SEO شما طراحی شود. محتوای SEO بسیار پیچیده است از گذشته بود؛ این روزهای تکراری کلمات کلیدی تکرار می شود. در حالی که کلمات کلیدی هنوز هم یک چیز هستند، آن را کمتر فرموله (تکرار X بار در هر 100 کلمه) و بیشتر بصری در حال حاضر. این به طور منظم دانش کاری خود را از جستجوگرها به روز می کند، زیرا چیزها تغییر می کنند.
اگر اهداف شما با گوگل مطابقت داشته باشند شما استانداردهای خود را برآورده کردید و آن ها کیفیت گوگل برای وب سایت شما تامین میکنند. به عنوان یک پاداش، محتوای عالی شما تولید سهام، ترافیک و لینک ها را به شما به ارمغان می آورد، و رتبه خود را در SERPs افزایش می دهد.
من آرزو می کنم می توانم بگویم این راهنمای قطعی برای محتوای همه چیز است، اما این نیست. من کاملا مطمئن هستم که این کتابی است که هرگز به پایان نمی رسد.
]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?