سئو یکی از اجزای اصلی موتور جستجوگر (SEM) هستند که در هنگام مبارزات بازاریابی دیجیتال از ابزارهای ارزشمند شما هستند. آنها دارای تفاوت ها و شباهت هایی هستند و در شرایط متفاوت شما باید از آنها ، با هم یا جداگانه ، بسته به اهداف کسب و کار و بازاریابی خود استفاده کنید.  

ادوردز گوگل چیست؟

اگر در بازاریابی دیجیتال تازه کار هستید، ممکن است شنیده باشید افرادی که درباره PPC، Adwords و شرایط مانند CPC، پیشنهادات و کمپین صحبت می کنند بدون دانستن این کلمات buzzwords معنی دارند. اصلا نگران نباشید، هدف ما از این پست این است که همه چیز را پاک کنید. پس شروع کنیم. گوگل ادوردز یک پلت فرم تبلیغاتی متعلق به گوگل است. تبلیغ کنندگان می توانند از این پلتفرم برای قرار دادن تبلیغات خود در صفحات نتایج جستجوی گوگل، محصولات Google (یوتیوب، جیمیل و غیره) و هزاران وب سایت دیگر که در برنامه ادوردز به عنوان ناشر استفاده می کنند (یعنی Google Adsense) استفاده کنند. به عنوان تبلیغ کننده، شما میتوانید در ازای هر کلیک روی تبلیغتان هزینه را پرداخت کنید (هزینه هر کلیک یا CPC) یا هنگامی که افراد آگهی شما را مشاهده کردند(CPM یا هزینه هر هزارم impression). کل سیستم ادوردز به عنوان یک حراج بزرگ عمل می کند که در آن تبلیغ کنندگان برای مکان های تبلیغاتی رقابت می کنند.  

سئو چیست ؟

Search Engine Optimization یا سئو ، بهینه سازی موتور جستجو یا جستجوگرها با به دست آوردن رتبه بندی بهتر در صفحات نتایج موتور جستجو گوگل ، یاهو، بینگ و سایر موتورهای جستجو . برای رسیدن به این هدف، باید مطمئن شوید که وب سایت شما در موتورهای جستجو بازخورد مقبولی داشته باشد. وب سایت مقبول از نظر موتور جستجوگر می تواند به راحتی توسط موتورهای جستجو خوانده شود و به راحتی توسط کاربران مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید مقالات بیشتر را در رابطه با سئو را در وبلاگ سایت ما بخوانید، اما ایده اصلی این است که یک وب سایت سریع و کاربردی با محتوای منحصر به فرد ارائه دهد که تجربه خوبی برای کاربر نهایی داشته باشد.  

ادوردز و سئو

اکنون که شما یک ایده کلی درباره ادوردز و سئو دارید، بیایید ببینیم چگونه آنها مقایسه کنیم :
  • ادوردز برای سایت ها و وب سایت های Google ست که از Google Adsense استفاده می شود در حالی که اصول SEO برای همه موتورهای جستجو قابل استفاده هستند.
  • برای ترافیک ادوردز باید مبلغی پرداخت شود در حالی که ترافیک جستجوگرهای بر اساس سئو رایگان است .
  • تبلیغات ادوردز در بالا و پایین نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود و در شرایط خاص شما می توانید یکی از آن موقعیت های تبلیغاتی را دریافت کنید، اما با سئو شما باید کار بسیار سخت تر را برای بدست آوردن یکی از موقعیت های بالا در نتایج جستجوی ارگانیک انجام دهید .
  • ادوردز سریعتر از سئو  عمل میکند زیرا شما می توانید تقریبا بلافاصله کمپین های تبلیغاتی را ایجاد کنید و ترافیک هدفتان را شروع کنید، در حالی که در سئو شما نیاز به زمان بیشتری دارد (مخصوصا برای وب سایت های جدید) برای رتبه بندی خوب و ترافیک بالا.
  • با ادوردز ساده تر است که ROI را محاسبه کنید در حالی که در سئو با مشکلات متعددی مواجه میشوید زیرا عوامل زیادی است که در این رویه نقش دارند.
  • وقتی که کمپین ادوروزتان را متوقف کنید بلافاصله ترافیک تان هم متوقف میشود ، اما هنگامی که شما شروع به گرفتن ترافیک آلی با جستجوگرها (سئو) می کنید، این امر در بلند مدت ادامه خواهد یافت.
  • با استفاده از ادوردز شما می توانید بسیاری از کلمات کلیدی را در همان زمان هدف قرار دهید در حالی که با سئو شما نیاز به تمرکز بر چند کلمه کلیدی برای بهترین نتایج دارید.
  • با Adwords شما می توانید در سایر وب سایت های Google که در Google Adsense استفاده می کنید تبلیغ کنید اما نتایج جستجوگرها فقط برای صفحات نتایج جستجو است.
[caption id="attachment_1049" align="aligncenter" width="650"]ادوردز و سئو ادوردز و سئو[/caption]

کدامیک برای کسب و کار شما بهتر است

شرکتهای جدید برای جذب و شناخت مشتریان بهتر ست از ادوردز استفاده کنند

وقتی که ما به عنوان یک شرکت تخصصی سئو شروع به کار کردیم ، هدف اصلی ما در مبارزات بازاریابی اینترنتی این بود که به مشتریانمان کمک کنیم تا از موتورهای جستجو از طریق سئو ، ترافیک بیشتر را دریافت کنند.   همچنان هدف اصلی همین ست ، اما از طریق سالها و از تجربه ما با مشتریان مختلف  متوجه شدیم که صاحبان کسب و کار گاهی اوقات نیاز به نتایج سریع تر و فوری دارند و این همان چیزی است که Adwords را وارد بازی میکند.   بزرگترین مزیت ادوردز نسبت به سئو این است که می تواند سریعتر به هدف برسیم.   شما باید برای هر بازدیدکننده ای که از ادوردز دریافت می کنید هزینه پرداخت کنید ، اما اگر مبارزات انتخاباتی شما سودآور باشند، می توانید سرمایه گذاری در PPC را توجیه کنید و اهداف کسب و کار خود را برآورده سازید. Adwords ایده آل برای راه اندازی و شرکت های جدید است که می خواهند سرعت فروش هدفمند، مشتریان جدید و یا حتی برای آزمایش محصولات، روش ها، اثربخشی وب سایت و سایر مولفه های آنها در فرآیندهای فروش یا بازاریابی خود را سریعا هدف قرار دهند.

Adwords

صحبتهای بالا بسیار عملی خواهند بود اگر از Adwords با استراتژی هوشمندانه ای استفاده کنید ، استفاده از ادوردز بسیار آسان ست و اگر کنترلی جدی روی هزینه و نتیجه داشته باشد به اهداف مدنظرتان خواهید رسید. آنچه که من همیشه به مشتریانم در مورد Adwords می گویم این است که اگر شما از آن به درستی استفاده نکنید، مانند بازی در کازینو، جایی که شما با تفکر آرزویی که میخواهید به آن برسید، خرج می کنید، اما هرگز به سرانجامی نمیرسد !  

بنابراین،

در حالی که استفاده از این سیستم بسیار آسان است (به طوری که شما فقط باید هزینه مالی کنید)، اگر شما دانش و تجربه برای اجرای کمپین های ادوردز نداشته باشید ، مطمئنا به هدف مد نظر خود در کسب و کارتان نخواهید رسید.  

سئو را فراموش نکنید

در حالی که Adwords برای شروع بسیار سریع و آسان ست ، اما هیچوقت نباید نقش حیاتی سئو ، مدیریت محتوا و حضور در شبکه های اجتماعی را در کسب و کار فراموش کرد. اینها سه فاکتور اساسی برای حیات شما در دنیای وب ست.   بازاریابی محتوا به شما در ایجاد محتوای مناسب کمک می کند، SEO به شما کمک می کند محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید و ترافیک ارگانیک بیشتری کسب کنید و در رسانه های اجتماعی محتوای خود را بهینه سازی شده برای مخاطبان گسترده تر ارتقا دهید. [caption id="attachment_1050" align="aligncenter" width="700"]ادوردز و سئو ادوردز و سئو[/caption]

 – آیا از ادوردز و سئو باید به طور همزمان استفاده کنیم ؟

بعضي افراد معتقدند كه وقتي شما ترافيك جستجوي مدنظرتان را به دست آوريد، لازم نيست كه از ادوردز استفاده كنيد، اما اين يك رويكرد اشتباه است.   حتی اگر رتبه بندی خوبی داشته باشید، هنوز هم می توانید از ادوردز استفاده کنید و مواظب باشید رتبه خود را از دست ندهید و همزمان از طریق سئو کلمات کلیدی مشابه را به رتبه بندیهای گوگل اضافه میکنیم .   شما می توانید عملکرد کمپین های Adwords خود را اندازه گیری کنید و اگر آنها سودآور باشند حتی می توانید بودجه خود را برای ROI بالاتر ببرید.  

در نهایت کدامیک برای کسب و کار بهتر ست ، سئو یا ادوردز

پاسخ ساده است ، هر دو از Adwords برای شروع ترافیک و از سئو برای کار موازی ، برنامه بازاریابی محتوا و کمپین های رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا از ترافیک ارگانیک و بازدید از شبکه های اجتماعی را هم بدست آورید.  

نتیجه

ادوردز و سئو رقیب یکدیگر نیستند ، بلکه دو ابزار قدرتمند در زرادخانه بازاریابی دیجیتال شما به حساب میایند . وقتی به دنبال ترافیک سریع هستید مطمئنا ادوردز بهترین گزینه ست ، اما برای بالا ماندن رتبه در گوگل در طولانی مدت باید از سئو استفاده کنید.]]>

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©mehdi Abedi

Log in with your credentials

Forgot your details?